SSD диск (Solid State Drive) – це сучасна альтернатива жорстким дискам (HDD). З накопичувачем нового покоління комп’ютери працюють набагато швидше: операційна система і програми запускаються за лічені секунди, на виконання робочих процесів витрачається менше часу.
Крім того, ССД менш чутливий до механічних пошкоджень. Цей плюс оцінять власники ноутбуків, які часто використовують свої гаджети в громадському транспорті, автомобілі чи в інших екстремальних умовах, де ризик удару, вібрації, падіння значно вищий. SSD до таких випробувань більш стійкий.
Що таке SSD і в чому його переваги?
Твердотільний диск або SSD – це пристрій для зберігання великого обсягу інформації. Диск SSD виготовлений на основі мікросхем пам’яті і контролера, він немає рухомих частин, не боїться ударів, вібрації, але цим плюси накопичувача не обмежуються:
- Швидкість: середня швидкість запису складає – 500 Мб/с, а це втричі швидше, ніж у диску HDD: відеоредактори, комп’ютерні ігри, спеціалізовані програми запускаються швидко.
- Обсяг пам’яті від 16 ГБ до 8 ТБ, при цьому найбільшою популярністю користуються пристрої на 120-128 ГБ, 240-256 ГБ, 512 ГБ.
- Беззвучність: порівняно з ПК – ноутбуки здаються тихими, але шум все ж чути, коли жорсткому диску особливо «важко». З SSD ви почуєте тільки тишу!
- Компактність: є кілька форм-факторів накопичувачів – найпоширеніший SSD для ноутбука – 2,5 дюйма.
- Менші енерговитрати: ССД потребує менше енергії – збільшується час роботи ноутбука від акумулятора.
- Безпека даних: накопичувач стійкий до механічних ушкоджень: під час падіння комп’ютера ви не втратите важливу інформацію.
Переваги модернізації своєї техніки SSD вже встигли оцінити сотні користувачів по всьому світу. А деякі виробники повністю відмовилися від використання класичних жорстких дисків. Так, samsung ssd стали зручною і вигідною заміною HDD.
Види форм-факторів SSD
Форм-фактори – це параметри диску: ширина, довжина, товщина, форма та розташування кріплень. Вони є стандартизованими для усіх виробників, щоб користувач міг купити kingston ssd чи накопичувач бренду samsung і без складнощів встановити його на ПК.
Є кілька форм-факторів твердотільних дисків:
- SATA 2,5 дюйма – класичний пристрій для ПК, підключається за інтерфейсом SATA ІІІ або за допомогою адаптера для CD-ROM. Візуально нагадує звичайний HDD, підходить для щоденного користування.
- mSATA має компактніші параметри, тому його можна купити для прискорення найтоншого лептопа або використовувати як додатковий до класичного вінчестера, що теж прискорює роботу ПК.
- М2 – друкована плата з чіпами, візуально схожа на плату оперативної пам’яті. М2 різняться за довжиною та формою ключа, підключаються в спеціальний роз’єм, а за його відсутності використовують перехідники для підключення на місце вінчестера.
Накопичувачі М2 – найкращий вибір для комп’ютера, оскільки забезпечують продуктивну роботу з мінімальними енерговитратами, вміщують до 2 ТБ пам’яті і мають компактні габарити.
Типи пам’яті SSD
Тип пам’яті – це ключовий критерій швидкості роботи накопичувача, також він впливає на довговічність і ціну пристрою:
- TLC – пам’ять, яку використовують для бюджетних моделей дисків: має тришаровий запис і порівняно невисоку швидкість.
- MLC – має багаторівневий запис, однак працює швидше за попередній вид, підтримує до 5 тисяч перезаписів.
- SLC – кожна секція зберігає 1 біт інформації, є можливість багаторазового перепису даних, висока швидкість роботи і не менш висока ціна.
- 3D-NAND – це одна з нових розробок, яка характеризується надійністю, швидкою роботою, довговічністю, можливістю багаторазових перезаписів, пристрої мають обсяг до 4 ТБ.
Як вибрати SSD для ПК?
Вибір твердотільного диску проводять за такими критеріями:
- Інтерфейси підключення: mSATA, SATAII, SATAIII, PCIe, USB, Thunderbolt. Тут вибір залежить від доступного інтерфейсу вашого комп’ютера, при цьому, швидкість порту впливає на швидкість роботи.
- Обсяг пам’яті: вибір залежить від потреб користувача. Для офісних документів, фільмів, фото можна купити і 120 ГБ, для створення власної фільмотеки, роботи у фото- і відеоредакторах стартувати варто від 512 ГБ, а от для більш серйозних задач краще обрати пристрій на 2-4 ТБ.
- Швидкість читання і запису: для середньої продуктивності 500 -550 Мб/с – чудовий показник.
- Тип пам’яті: MLC є оптимальними варіантами для середньостатистичного користувача, а от для серйозних завдань знадобляться і більш серйозні рішення: 3D-NAND та SLC.
- Форм-фактори: більшість користувачів зараз надає перевагу М2 за його компактні розміри, кілька варіантів габаритів та доступний обсяг пам’яті.
Вибір накопичувача для комп’ютера – справа не з простих, але в магазині КТС ви можете швидко знайти і купити потрібний варіант завдяки зручному меню, доступним цінам і швидкій доставці. А за потреби менеджери допоможуть вам визначитися з потрібною моделлю.