Wi-Fi 6: 5 причин перейти на новий стандарт
Вже майже рік назад, восени 2019, всесвітня організація Wi-Fi Alliance презентувала новий стандарт безпровідного зв‘язку — Wi-Fi 6. І якщо спочатку це було щось захмарне та доступне лише на нааааайтоповіших ігрових ноутах та флагманах, то зараз прогрес дійшов і до ПК: тепер усі материнські плати процесорів Intel 10-го покоління мають вже вмонтований модуль Wi-Fi 6.
Думаю, саме час розібратися що до чого і чому варто переходити на новий стандарт Wi-Fi 6 вже сьогодні.
1.Швидкість
Очевидно, що однією з головних переваг нового стандарту є швидкість передачі інформації. Технологія Wi-Fi 6 забезпечує швидкість до 1148 Мбіт/с в діапазоні 2,4 ГГц та до 4804 Мбіт/с в діапазоні 5 ГГц. А це, на хвилиночку, більше чим у два рази вище за аналогічний маршрутизатор на протоколі Wi-Fi 5 (навіть із найвищою модуляцією в 5 ГГц!).
Звідки така швидкість? По-перше, через нові шляхи кодування інформації. По-друге, через нові, більш потужні, чіпи у роутерах, які з легкістю справляються з таким потоком даних.
2.Енергоефективність
Завдяки спеціально розробленій технології Target Wake Time (TWT) можна значно економити заряд акумулятору свого гаджету. У чому її суть? Маршрутизатор самостійно планує інтервали підключення окремих девайсів до мережі. Максимально розкриває свій потенціал технологія при роботі зі смартфоном, гаджетами із системи розумного будинку й іншими негабаритними приладами, в роботі яких немає потреби бути підключеним до мережі 24/7. Завдяки цьому девайс довше «тримається» на плаву та збільшується строк служби його батареї.
3.Безпека
Wi-Fi 6-го покоління забезпечує більш безпечну передачу даних завдяки системі шифрування WPA3 у роутерах. Навіть при відносно простих паролях користувача і при використанні мережі у громадських місцях твої дані будуть під надійним захистом, так як розрядність таких роутерів розширена до 192 біт.
Проте, таким «бонусом» наділені далеко не усі роутери з підтримкою Wi-Fi 6. Тому при купівлі слід звертати увагу на інформацію від виробника чи уточнити це у консультанта магазину.
4.Багатозадачність
Крім того, що маршрутизатори з підтримкою Wi-Fi 6 швидше «літають» та переносять інфу, тут ще й покращена якість самого з‘єднання. Завдяки технології OFDMA забезпечується більша ефективність роботи навіть при великій кількості підключених девайсів.
На відміну від технології OFDM, яка використовувалась попередніми поколіннями маршрутизаторів, система OFDMA має більшу ефективність використання спектру каналів та вищу пропускну здатність для кожного підключеного гаджету. А все завдяки тому, що вона з‘єднує відразу декількох користувачів в кожному каналі передачі інформації, а не розподіляє канал тільки на одного користувача (як у системі OFDM).
5. Перспектива
Звісно, цей пункт важко виміряти числами та показати чіткий графік, проте він підсумовує усе, сказане вище. Купуючи роутер з підтримкою нового стандарту, ти отримуєш не лише переваги від кращої роботи самого роутера, а й дозволяєш працювати на максимум своїм гаджетам та девайсам, які купуватимеш у майбутньому! Враховуючи тенденції, нас чекає все більше і більше пристроїв з підтримкою нового стандарту. Тому дійсно варто надавати перевагу маршрутизаторам з більшим потенціалом вже сьогодні.
Висновок
Soооо, світ розвивається, у тому числі і системи передачі даних. Якщо хочеш розвиватись разом з ним, то постійно потрібно удосконалюватись і знімюватись. Це стосується як глобальних питань, так і питань свого особистого комфорту. Включаючи і швидкість інтернет сигналу у тебе вдома :)
Чи варто вже переходити на Wi-Fi 6? Так :) А чому ні? Отримуєш лише плюси і з часом, все рівно, доведеться оновлювати свій роутер п'ятого поколінні Wi-Fi на шостий.
Сьогодні в Україні, у тому числі і в нашому магазині, можна знайти цілі лінійки роутерів ASUS, які офіційно сертифіковані для роботи за стандартом Wi-Fi 6. І з часом цей модельний ряд буде тільки поповнюватися новинками.
Читай також:
- Що таке Wi-Fi 2.4 ГГц та 5 ГГц? Чим відрізняються стандарти Wi-Fi b\g\n\ac та ax?
- Як підключити інтернет до роутера TP-Link — інструкція від КТС