ТОП-5 бюджетних Wi-Fi-роутерів для квартири, будинку та офісу
Провести швидкісний інтернет додому чи на работу — це лише півділа, потрібно ще й розподілити його між усіма користувачами. Тим більше, до настільних ПК, ноутбуків і смартфонів останнім часом додалася розумна побутова техніка. Серцем, яке качає інтернет між усіми клієнтськими пристроями є бездротовий маршрутизатор або, як його ще називають, Wi-Fi роутер. Ми підібрали п'ять недорогих моделей, які допоможуть організувати інтернет-мережу як для маленької сім'ї, так і для великого робочого колективу.
Mercusys AC10
Mercusys AC10 — найдоступніший роутер з підтримкою стандарту бездротового зв'язку Wi-Fi 5, він же AC. Вміє транслювати як у частотному діапазоні 5 ГГц зі швидкістю до 867 Мбіт/с, так і на 2.4 ГГц при 300 Мбіт/с. Нижча частота, з одного боку, сильніше зашумлена побутовою технікою, але, з іншого, у півтора рази дальнобійніша. Має роутер всього два LAN-виходи і малопотужний процесор, тому підходить лише для невеликої кількості одночасно підключених дротових та бездротових клієнтів, проте має зручний додаток для налаштування прямо зі смартфона.
Tenda AC5 v3.0
Tenda AC5 v3.0 — оновлена ревізія одного з найпопулярніших бюджетних AC-роутерів (867 + 300 Мбіт/с). Новинка отримала дизайн в стилі крила кажана (чи плаща Бетмена), притаманний старшим моделям Tenda. Процесор хоч і одноядерний Realtek, зате 1-гігагерцовий архітектури MIPS. Має вже три вихідні 100-мегабітні порти Ethernet та чотири довгі направлені антени, які дозволяють точно націлитися на клієнтський пристрій. До того ж, підтримується технологія Beamforming+, щоб Wi-Fi-сигнал легко оминав перешкоди, як то колони чи меблі.
TP-Link Archer C64
TP-Link Archer C64 — один з найдоступніших гігабітних роутерів, як по кабелю, так і по радіозв'язку. Має один WAN-вхід і чотири LAN-виходи, усі зі швидкістю 1000 Мбіт/с. А бездротовий зв'язок реалізований Wi-Fi AC-867 Мбіт/с та Wi-Fi N-300 Мбіт/с, того сумарно отримує 1200 Мбіт/с. Звісно ж, такі швидкості можна отримати лише в безпосередній близькості від роутера, тоді як з ростом відстані інтернет буде сповільнюватися. Процесор представлений одноядерним двохпоточних рішенням MediaTek MIPS з частотою 1.2 ГГц.
Xiaomi Wi-Fi Mi AloT Router AX1800
Xiaomi Wi-Fi Mi AloT Router AX1800 — дуже доступний роутер з підтримкою найновішого стандарту Wi-Fi 6, він же AX. У двухпоточному режимі MIMO 2x2 5 ГГц може видати до 1200 Мбіт/с на один клієнтський пристрій. І здатен паралельно транслювати 2.4-ГГц Wi-Fi зі швидкістю до 600 Мбіт/с. Вдвічі більша швидкість N-стандарту особливо корисна для пристроїв розумного дому, які є частиною концепції «інтернету речей», скорочено IoT. Спеціально для них у роутера, окрім чотирьох зовнішніх антен, є ще й внутрішня п'ята, а процесор Qualcomm має аж чотири ядра ARM Cortex-A53 1.2 ГГц.
ASUS RT-AC58U
ASUS RT-AC58U — розрахований на одночасне підключення великої кількості клієнтів роутер. Має чотириядерний процесор Qualcomm Cortex-A7 0.7 ГГц та аж 128 МБ оперативної пам'яті. Швидкість Wi-Fi дорівнює 867 і 600 Мбіт/с для 5 і 2.4 ГГц частоти відповідно. На додачу до чотирьох гігабітних вихідних Ethernet-портів є ще й порт USB 2.0 для підключення зовнішніх дисків безпосередньо до роутера. Це дозволяє швидко обмінюватися документами та дивитися фільми на будь-якому з клієнтських пристроїв, будь то смартфон, ноутбук чи смарт-телевізор.