Накопичувачі інформації (HDD, SSD) SSD

325 товарів
1
Фільтри
Тип накопичувача
Ціна
-3%знижка
Твердотільний накопичувач Kingston A400 480GB SA400S37/480G Твердотільний накопичувач Kingston A400 480GB SA400S37/480G SATA 3 SSD, 2.5", Без шпинделя
1 799 грн1 745 грн
Купуй
-4%знижка
Твердотільний накопичувач GOODRAM CL100 Gen.2 240GB SSDPR-CL100-240-G2 Твердотільний накопичувач GOODRAM CL100 Gen.2 240GB SSDPR-CL100-240-G2 SATA 3 SSD, 2.5", Без шпинделя
968 грн929 грн
Купуй
-9%знижка
Твердотільний накопичувач Western Digital Green 240GB WDS240G2G0A Твердотільний накопичувач Western Digital Green 240GB WDS240G2G0A SATA 3 SSD, 2.5", Без шпинделя
1 085 грн987 грн
Купуй
-8%знижка
Твердотільний накопичувач Samsung 860 Evo 500GB MZ-76E500BW Твердотільний накопичувач Samsung 860 Evo 500GB MZ-76E500BW SATA 3 SSD, 2.5", Без шпинделя
2 499 грн2 299 грн
Купуй
Показати ще 24 моделі
Детальніше Блог Технологічні новинки

SSD-диск: що це таке і для чого він потрібен

Однією із ключових характеристик при виборі комп'ютера чи ноутбука є накопичувач, на якому буде зберігатися уся необхідна для роботи, навчання чи мультимедійного відпочинку інформація. Ще декілька років тому таким апаратним елементом був жорсткий диск (HDD) проте через його високу чутливість до механічних пошкоджень: струсів, ударів чи падінь пристрої часто могли вийти з ладу. Тому на зміну вінчестерам прийшли твердотільні SSD. 
Це пристрій для запам'ятовування та зберігання інформації із високою швидкістю обробки. На відміну від жорстких дисків, даний тип накопичувача замість пластин та зчитувальної голівки використовує мікросхеми пам'яті
Твердотільні варіанти мають ряд переваг, зокрема:

  • високу швидкість зчитування та обробки даних. Середня швидкість коливається в межах 500 Мб/с, а це втричі швидше, ніж це робить жорсткий диск;
  • стійкість до механічних пошкоджень, наприклад, вібрацій чи навіть падінь. Якщо користувач часто їздить з ноутбуком у відрядження чи працює в екстремальних умовах, то пристрій постійно знаходиться під загрозою різких нахилів, легких зіткнень чи трясіння, саме в таких випадках ССД-диск є гарантією стабільної роботи ноутбука;
  • низький рівень шуму. Оскільки твердотільний накопичувач не має рухомих частин, то під час роботи ноутбука чи комп’ютера жодного шуму Ви не почуєте;
  • компактні габарити із мінімальною вагою.

 

Жорсткий диск SSD: на чому зупинити вибір

Обидва типи мають свої як переваги, так і недоліки. Якщо Ви хочете купити твердотільний швидкісний накопичувач для свого “заліза”, то основну увагу варто звернути на його форм-фактор, показник залежить від моделі пристрою. 
2.5 дюйма - даний формат був “запущений” із самого початку виходу SSD, він вважається стандартним форм-фактором для стаціонарних комп’ютерів та багатьох ноутбуків із різною висотою корпусу. Його повноцінно вистачає для щоденного використання та навіть ігор. 
mSATA - відрізняється компактними розмірами, що дало змогу встановлювати твердотільний накопичувач у тонкі ноутбуки. Крім того, його можна встановлювати як додатковий, у поєднанні із вінчестером. Наприклад, гібридне сховище із 1 ТБ жорсткого диску та 128 ГБ SSD, що вдвічі пришвидшить роботу.
М2 - диски зовні нагадують планку із оперативною пам’яттю та вставляються у слот на материнській платі. SSD M2 забезпечують підвищену продуктивність при низькому споживанні енергії. В таких невеликих габаритах може поміститись до 2 ТБ інформації. Даний форм-фактор сумісний із інтерфейсом SATA и PCIe. SSD для ноутбука із форм-фактором М2, можна купити у нашому інтернет-магазині.

 

Зовнішній жорсткий диск SSD: про що говорить тип та об’єм пам’яті

Тип пам’яті твердотільного накопичувача напряму впливає на швидкість його роботи. Саме тому при виборі швидкісного накопичувача для свого пристрою, необхідно звернути увагу на тип пам’яті SSD, серед яких:

  • SLC-пам’ять - принцип роботи побудований на одній секції, яка здатна зберігати лише один біт інформації. Із переваг можна відзначити підтримку багаточисленного перезапису даних, високу швидкість роботи та надійність. Із недоліків - дуже висока ціна.
  • MLC (багаторівнева) - порівняно з попередньою не така швидка, а тому і значно дешевша. Підтримує до 5 000 перезаписів та характеризується довговічністю роботи. Підійде для високопродуктивних систем, які призначені для ігор чи інших “важких” задач.
  • TLC-пам’ять є трьохшаровою та використовується переважно у доступних твердотільних SSD накопичувачах, адже володіє невисокою швидкістю.
  • 3D-NAND вважається типом пам’яті із високою швидкістю, має багато циклів перезапису та може бути наділена дуже високим об’ємом до 4 ТБ. Відповідно, часто використовується для встановлення у продуктивні пристрої. 
  • 3D XPoint - тип пам’яті, розроблений компанією Intel. Характеризується довговічністю та високою швидкістю зчитування даних. Такий тип пам’яті не дуже поширений, адже має “захмарну” ціну.

 
Заключною характеристикою при покупці SSD для комп'ютера чи ноутбука є об’єм пам’яті. Для комфортної щоденної роботи, зберігання офісної, навчальної чи мультимедійної інформації оптимальним вибором є 120 ГБ. 
Якщо ж Ви затятий геймер, любитель”громіздких” художніх фільмів чи серіалів, професійний фотограф чи відеомонтажер, то варто стартувати від 512 Гб і вище, враховуючи особисті потреби і, звісно ж, цінник SSD. Для ще більш швидкої роботи та чималого сховища для інформації можна поєднати жорсткий диск з твердотільним, тоді яскраві враження та максимальна продуктивність - гарантована.
ССД накопичувальний диск представлений у нашому інтернет-магазині, тож вдалих покупок разом з КТС!

Переглянути повністю
Особистий кабінет
Привіт! Треба допомога ?