1. Дальнобійний Wi-Fi-роутер: огляд Mercusys AC12

Дальнобійний Wi-Fi-роутер: огляд Mercusys AC12

Знайомтесь, це роутер ASUS RT-AC1200 за 1500 гривень. У нього 5-гігагерцовий «вайфай» високошвидкісного стандарту AC 867 Мбіт/с, чотири різнонаправлені антени та крутий чорнявий дизайн. А це вже Mercusys AC12, він вдвічі дешевший — 700 гривень, і у нього є все те ж саме.

2_Prices.jpg

Може всередині є відмінності? Та ні, той же процик MediaTek з частотою 580 МГц та 64 МБ оперативки. Немає у Mercusys лишень USB-порту для підключенння принтера, жорсткого диска чи 3G-модема. ASUS цим безперечно виграє. Та ще пузико у Mercusys сріблясте, а не чорняве. Та чи варте це подвійної перплати?..

MercusysLage1.jpg

Годі лірики, давайте поміряємо дальність сигналу «вайфай», чи як його ще жартівливо називають — «віфі». Так, з двох метрів без перешкод Mercusys на частоті 2,4 ГГц видає потужність радіосигналу -29 дБм, а на 5 ГГц — -35 (на високій частоті дальність сигналу традиційно менша). Для порівняння, одноантенний роутер TL-WR740N видає всього-навсього -42 дБм. Вийдемо з кімнати та спустимося на поверх нижче, тобто між смартфоном та роутером одна несуча стіна та одна плита перекриття. Сигнал Mercusys на частоті 2.4 і 5 ГГц ослаб до рівня -74 і -94 дБм відповідно. Тепер спустимося на два поверхи нижче: 5-ГГц сигнал геть зник, а 2,4-ГГц все ще непогано приймає. На три поверхи вниз Mercusys ще ледь-ледь видно, а на чотири — вже ні.

Test3.jpg

Три поверхи вниз (з поправкою на архітектурні особливості будівлі) — непогана пробивна сила вайфаю, чи не так? А якщо 5-ГГц Wi-Fi вам не потрібен, бо не маєте в користуванні пристроїв з його підтримкою, можна ще зекономити і взяти 400-гривнений теж чотириантенний Mercusys MW305R. Дізнатися ціни роутерів Mercusys.


Найкраще місце для придбання та обслуговування комп’ютерної техніки у західній Україні.

0 УКР РУС
Дзвінки безкоштовні 0 800 210-484