Як обладнати своє робоче місце?
Велику частку свого життя ми проводимо за робочим столом виконуючи завдання по роботі чи навчанню. Якщо порахувати, то в середньому на своєму робочому місці ми проводимо від 6 до 10 годин на добу. З відомих причин, за останніх два роки в Україні спостерігається безпрецедентне зростання відсотку працівників, які працюють віддалено. Аналогічна ситуація зі школярами та студентами.
Виникає питання, як бути максимально ефективним в таких умовах і мати змогу заощадити час для себе? Відповідь проста — комфортне і правильно обладнане робоче місце. В цьому матеріалі ми пропонуємо варіанти, як можна обладнати робоче місце для максимального комфорту та ефективності.
ЗМІСТ:
НОУТБУК
Будь-яке робоче місце будується навколо “головного пристрою” з яким ви працюєте — це ноутбук. Головна перевага лептопа в тому, що він, традиційно, має компактні розміри та дає можливість бути мобільним захопивши його з собою при потребі.
Ми підготували статтю про те на що варто звертати увагу при виборі ноутбука у 2022 році, яку ви можете прочитати нижче за посиланням, щоб розібратися з основними параметрами, які необхідно врахувати, щоб ноутбук відповідав вашим потребам і завданням.
Якщо ви міркуєте над тим, який ноутбук придбати з перспективою на кілька років, то рекомендуємо прочитати нашу статтю про те, як вибрати ноутбук з поглядом в майбутнє. Наприклад, якщо ви тільки вступаєте до університету і розумієте, що вам необхідна “робоча конячка”, яка не підведе в наступні 4-5 років, або ж ви шукаєте ноутбук для школяра, який буде актуальний для набору рефератів і для дозвілля.
Можливо ваш нинішній ноутбук застарів і хоче на заслужену “olx-пенсію”, то наполегливо рекомендуємо ознайомитись з матеріалом, який допоможе визначитись з виробником і моделлю ноутбука на 2023 рік.
СМАРТФОН
Про значення смартфону для роботи чи навчання не будемо нагадувати, бо без смартфону сьогодні ніяк, однак виникає питання, як вибрати такий смартфон, який не буде “тормозити” і виснути вже через рік після придбання? Ми теж міркували над цим і підготували для вас детальну статтю дотримуючись порад якої ви легко зможете самостійно вибрати апарат, який буде актуальний роками.
- Як вибрати смартфон, який буде актуальний впродовж 3-5 років?
- ТОП-5 бюджетних смартфонів з потужною батареєю
Ноутбук і смартфон — це база, яка необхідна для того, щоб взагалі почати працювати, однак це далеко не вичерпний перелік гаджетів, які допоможуть вам зробити своє робоче місце комфортним, а вашу зайнятість продуктивною. Ми підібрали для вас пристрої в різноманітних категоріях, які зроблять роботу і навчання по-справжньому приємними і легкими.
НАВУШНИКИ-ГАРНІТУРИ
Ледь не щодня на ринку з’являються нові моделі навушників з різноманітними технологіями, фішками, якістю звучання та формою. Як не потонути в морі відкритих, вакуумних та повноформатних навушників? Для початку рекомендуємо розділити навушники на ті, з якими більш комфортно працювати за ноутбуком чи ПК та ті, які найзручніше використовувати зі смартфоном.
Оптимально — мати дві пари навушників: повноформатні (дротові чи бездротові) або вакуумні (дротові) для ноутбука/ПК та TWS-навушники (відкриті чи вакуумні) для смартфона. Якщо тривалий час користуватись TWS-навушниками, то може виникати біль у вушній раковині через те, що вони тиснуть на слухові канали і натирають шкіру всередині вух, що призводить до дискомфорту і болю. Однак, якщо ви часто в дорозі, займаєтесь спортом та хочете взяти навушники з собою, то нічого більш зручного, ніж TWS-навушники не існує, бо повноформатні чи накладні навушники будуть вам заважати, особливо, якщо вони підключаються через кабель.
Нижче, ми підібрали для вас декілька моделей навушників для роботи за ПК чи ноутбуком та декілька моделей TWS-навушників, які дозволять вам ефективно працювати, вчитись і розважатися будь-де.
НАВУШНИКИ ДЛЯ НОУТБУКА / ПК
JBL Quantum 100
Це повноформатні навушники, які чудово підійдуть для ігор, бо підтримують технологію JBL QuantumSOUND Signature, яка максимально занурює в ігровий процес. Крім того, навушники оснащені мікрофоном, щоб можна було спілкуватися зі своєю командою чи суперником. Наушники без проблем можна використовувати для навчання, прослуховування лекцій та ZOOM-нарад завдяки високій якості мікрофона.
Однією з ключових фішок цих навушників є амбушюри з ефектом пам’яті. Достатньо, щоб ви одного разу одягнули їх у зручну позицію на голові і наступні рази вони по замовчуванню будуть підігнані під найбільш комфортну для вас посадку.
JBL Quantum 50
Це дротові, вакуумні навушники, які підтримують технологію JBL QuantumSOUND Signature, як і JBL Quantum 100. Фішкою цих навушників є те, що на дроті є спеціальний пульт з фізичними клавішами для вимкнення мікрофону та повзунок для керування гучністю. Ідеально, якщо ви часто маєте ефіри та лекції в Zoom чи на інших майданчиках. Тепер не доведеться щоразу шукати гучність та клавішу вимкнення мікрофону на ноутбуці чи ПК.
Також навушники мають Г-подібний конектор, який більш стійкий до пошкоджень та заламувань.
Sennheiser Epos Comm PC 5
Накладні навушники від одного зі світових лідерів аудіо індустрії. Такі навушники часто обирають для працівників колл-центрів через високу якість мікрофонів та технології, які відсікає сторонні шуми. Фішкою цих навушників є легкість та продумана ергономіка. Навіть, якщо користуватися ними цілий, то не будете відчувати дискомфорту, адже навушник важать всього 77 грамів.
НАВУШНИКИ ДЛЯ СМАРТФОНА
Все рідше в сучасних смартфонах можна зустріти роз’єм для навушників mini-jack, а у флагманських пристроях 3,5-міліметровий роз’єм не зустрічається останніх 2-3 роки, але це не проблема, бо є TWS-навушники і нижче ми вам запропонуємо кілька варіантів “не за всі гроші світу”.
OPPO Enco Air 2
Друге покоління бездротових навушників-вкладишів. Це навушники, які мають мінімальну затримку звуку (80 мс), тому чудово підходять для навчання, де не буде відчуватися розсинхронізація звуку і зображення. По цій причині вони чудово підходять і для мобільного геймінгу, щоб можна було перепочити в перервах між роботою і навчанням. Загальна автономність навушників разом з кейсом — 24 години, тому навіть при найбільш активному сценарії користування вам їх вистачить на 3-4 дні.
Також в OPPO попрацювали над мікрофонами, які чітко вловлюють голос під час розмов без сторонніх шумів.
Навушники можуть похвалитися басовитим звучанням завдяки 13,4-міліметровому драйверу і спеціальному режиму підсилення низьких частот. Як бонус, навушники захищені від крапель дощу та поту по стандарту IPX4, а також мають фірмову прозору кришку кейсу.
JBL Wave 100
Доступні вакуумні навушники від іменитого виробника, які мають унікальний дизайн кейсу, бо він не має кришки, тому навушники дістати з нього ще простіше. Кожен навушник може працювати окремо один від одного, тому ви можете, тому неважливо, який навушник ви першим дістанете з кейсу для розмови. Також завдяки цьому ви можете заощаджувати заряд батареї. Вони оснащені чутливими мікрофонами, тому співрозмовник буде добре вас чути, навіть якщо ви будете в шумному середовищі.
Від одного заряду навушники можуть грати приблизно 5 годин. Завдяки силіконовим амбушюрами вони ідеально будуть повторювати форму вуха, а технологія JBL Deep Bass Sound дозволить вам по-справжньому насолодитися фірмовим звучанням JBL.
JBL Wave 300 TWS
Навушники, які під зав’язку напічкані фірмовими технологіями JBL — Deep Bass Sound для глибокого звуку, Dual Connect для миттєвого підключення одного або двох навушників, стереодзвінки в режимі hands-free. Підключення до смартфону здійснюється через Bluetooth 5.2.
Дана модель має автономність 26 годин разом з кейсом, а від одного заряду JBL Wave 300 TWS можуть грати близько 6 годин. Одного заряду без проблем вистачить на весь робочий день.
Навушники відкриті (без силіконових насадок), тому ви добре будете чути музику чи співрозмовника, а також без проблем можете контролювати ситуацію навколо, що особливо актуально, коли пересуваєтесь містом або знаходитись за кермом авто.
JBL Tune 230NC TWS
Якщо ви шукаєте топові, але все ще доступні навушники з активним шумозаглушенням, то варто звернути увагу на JBL Tune 230 NC. Навушники підтримують технологію JBL Pure Bass, а також мають “режим прозорості”, щоб ви могли чути все, що відбувається навколо. Ще однією фішкою цих навушників є функцію, яка TalkThru дозволяє розмовляти не знімаючи навушники. Навушники добре підходять для частих дзвінків, бо мають аж 4 вбудованих мікрофони.
В цих навушниках виробник суттєво прокачав автономність, разом з кейсом вони можуть грати близько 40 годин, а від одного заряду відтворюють аудіо впродовж 8 годин. Також підтримують технологію швидкої зарядки, коли за 10 хвилин заряджання ви отримуєте ще 2 години відтворення.
JBL Tune 230 NC захищені від вологи по стандарту IPX4. Перевагою є те, що навушники підключаються до фірмового застосунку JBL Headphones, де ви можете налаштувати звучання.
МІКРОФОН
Якщо ви займаєтесь облаштуванням свого робочого місця, то не останню роль варто відвести для вибору зовнішнього мікрофона. Якщо ви коли-небудь бували на лекціях, семінарах, нарадах, де лектор, спікер чи ведучий говорять у вбудований мікрофон ноутбука чи смартфона, то знаєте, що якість аудіо залишає бажати кращого. Однак, якщо промовець використовує зовнішній мікрофон, наприклад петличку чи хоча б доступний конденсаторний мікрофон, то якість комунікації, розуміння та позитивного сприйняття вийде на абсолютно новий рівень.
Якщо ви займаєтесь створенням контенту, то напевно знаєте, що більшість слухають контент, а не дивляться. У вас може бути ледь не кращий контент у світі на конкретну тему, але якщо якість звуку буде низькою, то глядачі швидше оберуть менш професійного та обізнаного спікера, але з якісним звуком.
Крім того, ви можете використовувати мікрофон в іграх, де в динаміці надзвичайно важливо почути один одного. Перевага петличного мікрофону в тому, що після прикріплення до одягу він постійно буде знаходитись поруч джерела звуку, а з настільним мікрофоном доведеться працювати більш сфокусовано. Не так давно ми робили огляд на мікрофони бренду Fifine, які чудово себе зарекомендували в співвідношенні ціна-якість. Нижче можете ознайомитись з відповідним матеріалом та навіть вибрати конкретну модель, яка підійде для вас.
Підсумовуючи про мікрофони можна сказати, що навіть доступний і не професійний зовнішній мікрофон буде суттєво краще записувати звук, ніж вбудований у смартфоні чи ноутбуці, а для ПК у нас навіть не залишається вибору, а тільки придбання мікрофону.
ВЕБ-КАМЕРА
Якщо ваш ноутбук чи ПК не обладнані веб-камерою, то сьогодні це не є проблемою, оскільки на ринку сотні пропозицій серед яких ви можете обрати для себе оптимальний варіант по ціні, функціях та додаткових фішках. Серед ключових моментів при виборі завжди буде стояти роздільна здатність та частота кадрів. Якщо по цих двох позиціях камера вам підходить тоді варто зосередитись на другорядних фішках, які ви хочете мати у своїй веб-камері, наприклад: zoom, шторка, підсвітка.
Детальніше про те, як вибрати веб-камеру можете ознайомитись в нашій статті, а також переглянути відповідні варіанти у розділі веб-камер на сайті.
НАСТІЛЬНІ ЛАМПИ
Якщо описувати ідеальне робоче місце для сучасного працівника, то крім вищеназваних гаджетів ми не можемо обійти стороною настільні лампи, тим більше, що настільні лампи вже давно пересли бути просто лампочкою з вимикачем, вони суттєво “порозумнішали” і навіть отримали фішки в які ви без перебільшення закохаєтесь.
Рекомендуємо вам звернути увагу на настільні лампи від бренду Xiaomi та Momax. Наприклад, настільною лампою Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp Pro можна керувати зі смартфона, при цьому налаштовуючи температуру світла, яскравість і навіть режим роботи за графіком. Більше того, ця лампа може похвалитися тим, що її світло не мерехтить на всіх рівнях яскравості, а відповідно не шкодить для очей. Має різні режими починаючи від режиму для читання до режиму роботи за ПК.
Настільна лампа Momax Q.LED Wireless Charging крім виконання своїх прямих обов’язків може заряджати ваш смартфон завдяки вбудованій бездротовій зарядці стандарту Qi. Теж саме може робити Momax Smart Desk Lamp Wireless Charger, а до всіх переваг вона має ще й сенсорне керування. Для школярів та студентів особливо сподобаються Momax Q.Led Flex Mini 10W завдяки гнучкій ніжці, яку можна повернути як вам завгодно.
ТРИМАЧІ ДЛЯ СМАРТФОНА
Вишенькою на торті організації свого робочого місця може стати тримач для смартфона. На перший погляд — це дрібниця, але хто спробував наскільки зручно, коли вона під рукою, то вже точно не відмовиться від неї. Завдяки тримачу смартфон завжди знаходиться у зручній позиції для читання сповіщень, перегляду відео, спілкування через відеозв’язок без потреби тримати його в руках. Нижче є кілька найпростіших варіантів, які добре справдяться з функцією підставки-тримача.
Однак, виробники аксесуарів пішли ще далі і ви можете одним махом вирішити всі проблеми пов’язані з підставкою і зарядкою смартфона, особливо багато аксесуарів є для користувачів iPhone. Наприклад, док-станція Belkin PowerHouse для заряджання вашого iPhone та Apple Watch. Зразком ідеальної підставки-докстанції може слугувати Belkin 2in1 MagSafe. Мінімум деталей, вбудований MafSafe та можливість заряджати AirPods.
Є й більш доступні варіанти, як наприклад док-станція for Apple Aluminum Watch/AirPods/iPhone — елегантна доступна підставка в яку можна підключити комплекті зарядні пристрої і використовувати, як підставку тримач для свого iPhone.