Як вибрати ноутбук на 2023 рік?

10/09/2022

Основними характеристикам ноутбука є: екран, з якого випливає розмір ноутбука (від 11 до 17 дюймів); процесор, від якого залежить загальна швидкодія та час роботи від батареї; пам'ять, котра ділиться на оперативну та постійну SSD; і нарешті відеокарта, яка корисна не лише для ігор, а й в багатьох професійно-робочих програмах. Отож, розглянемо детально кожен з цих параметрів ноутбука.

Noutbuki 2023.jpg

Екран. Ноутбуки з діагоналлю 11-12 дюймів називають нетбуками; 13-14 дюймів — ультрабуками, 15-дюймові — універсальними мультимедійними, а 17-дюймові — мобільними робочими станціями. Ігрові ж ноути бувають від 14 до 17 дюймів. Окрім діагоналі і роздільної здатності (найчастіше Full HD), важливим є ще й тип матриці. Найдешевшим варіантом є TN, але у IPS соковитіші кольори та ширші кути огляду. Проте, деякі виробники ноутів використовують маркетингову фразу IPS Level або IPS Style. Насправді це VA-матриця, яка миліша оку за TN, але все ж з вужчим колірним діапазоном ніж справжня IPS, зате з частотою оновлення 120 Гц. Потроху набирають популярність надяскраві OLED-екрани в ноутбуках.

TN vs IPS vs VA.jpg

Процесор. Процесори ноутбуків діляться на три категорії. Перші — енергоощадні з індексом N або E, які охолоджуються пасивно, тобто повністю безшумно. Другі — універсальні з індексом U або G, які вже потребують вентилятора, але все ще помірно витрачають заряд батареї. Треті — високочастотні з індексом H, що використовуються у геймерських ноутах. Отож, для веб-серфінгу, роботи з документами та перегляду фільмів вистачить навіть Pentium Silver N чи Athlon Gold U. Для програмування і пакетної фотообробки вже бажаний Core i5 U чи Ryzen 5 U. А для відеомонтажу і 3D-моделювання підійде ігровий ноутбук з процесором Core i7 H чи Ryzen 7 H.

AMD Ryzen.jpg

Пам'ять. У більшості ноутбуків використовується оперативна пам'ять стандарту DDR4. І лише найновіші процесори Intel Core 12-покоління й AMD Ryzen 6000-серії підтримують DDR5. В тонких ультрабуках оперативка зазвичай розпаяня прямо на материнській платі і не піддається апгрейду. З чотирма гігабайтами опери зараз некомфортно навіть у веб-браузері, потрібно мінімум вісім. Для ігор обов'язковими є 16 ГБ, а для професійної роботи будуть не зайвими всі 32. Також варто враховувати, що частину оперативної пам'яті забирає для своїх потреб вбудована відеокарта.

DDR4 vs DDR5.jpg

Диски. У найдешевших нетбуках використовується впаяний eMMC чип, який у випадку зносу, а флеш-пам'ять рано чи пізно точно зноситься, не вийде замінити. У більшості середньоцінових ноутбуків є один слот для швидкого твердотільного накопичувача M.2, а в ігрових ноутах таких слотів може бути навіть два. Можна зробити надшвидкий дисковий масив RAID 1 або наднадійний RAID 0. Повільні 2.5-дюймові SATA-диски, як SSD, так і HDD, в ноутбуках зараз використовуються дуже рідко. Якщо потрібно 2 терабайта чи ще більше місця для зберігання файлів, простіше скористатися зовнішнім USB-диском.

SSD M2 vs SATA.jpg

Відеокарта. Інтегровані графічні прискорювачі Intel UHD та Iris Xe, завдяки технології Quick Sync, добре справляються з відеомонтажем та переглядом 4K-фільмів, включаючи новий кодек AV1. Конкуруюча інтеграція Radeon Vega видає значну вищу частоту кадрів в іграх. Дуже бажаною для iGPU є двохканальна оперативна пам'ять. Бюджетні дискретні відеокарти GeForce MX ще трохи швидші в іграх, але не вміють повноцінно прискорювати відеомонтаж (технологія CUDA є, а от NVENC нема).

RTX 3050 Ti.jpg

Ігровими ж відеокартами є GeForce GTX та RTX, які відрізняються між собою реалістичними відображеннями Ray-Tracing та розумним апскейлінгом DLSS. Найоптимальнішою по співвідношенню ціни і швидкої є GeForce RTX 3050 Ti. Конкуруючі ж Radeon 6000M зараз у продажу зустрічаються рідко. Також існують професійні графічні прискорювачі NVIDIA Quadro, які нещодавно перейменували в NVIDIA RTX (без слова GeForce). Вони підтримують ряд технологій, недоступних ігровим відеокартам. Наприклад, NVIDIA Mosaic для об'єднання кількох зовнішніх моніторів у єдину мульти-панель, причому з урахуванням товщини рамок.

 

Читайте також:
Як вибрати ноутбук для школи?
Навчальний процес цього року розпочався дуже нервово. Частина дітей змушена вчитися дистанційно, частина повернулася до школи, проте ненадовго, бо незабаром зимовий період. Те ж саме стосується і студентів. Цьогоріч дистанційка є невідворотною, тому ми зробили для вас коротку інструкцію, яка допомож
16/09/2022
Як обладнати своє робоче місце?
Велику частку свого життя ми проводимо за робочим столом виконуючи завдання по роботі чи навчанню. Якщо порахувати, то в середньому на своєму робочому місці ми проводимо від 6 до 10 годин на добу. З відомих причин, за останніх два роки в Україні спостерігається безпрецедентне зростання відсотку прац
14/09/2022
Вибираємо комп'ютер чи ноутбук для ігор Spider-Man і FIFA 23
Найочікуванішими іграми кінця літа і початку осені 2022 року, безсумнівно, стали Marvel's Spider-Man Remastered і FIFA 23. Перша — це екшен про Людину-Павука, який раніше був ексклюзивом консолі PlayStation, а тепер портований на ПК. Друга — це нова частина найпопулярнішого футбольного симулятора ві
28/08/2022
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?