Як вибрати смартфон, який буде актуальний впродовж 3-5 років?
Впродовж останніх років все більше користувачів смартфонів думають над тим, який апарат обрати, щоб він залишався актуальним не 1-2 роки, а хоча б 3-5 років. На це питання є дві відповіді:
- Купити свіжий флагманський апарат за 25-45 тисяч гривень. В ньому, швидше за все, буде процесор останнього покоління, відповідна кількість оперативної пам’яті, чудова камера, об’ємний накопичувач та потужна батарея. Також можна розраховувати на тривалу підтримку від виробника з оновленнями систем безпеки.
- Вибрати смартфон зважаючи на окремі характеристики. Цей варіант підійде для тих, хто хоче смартфон, який буде актуальний впродовж 3-5 років, але “не за всі гроші світу”. Ви можете заощадити кошти і при цьому вибрати гідний смартфон звертаючи увагу на характеристики, які найбільше впливають на його “довголіття”. На які саме характеристики варто звернути увагу розповімо далі.
ПРОЦЕСОР
Процесор — головний елемент від якого залежить швидкодія пристрою. Часто виробники у бюджетні смартфони встановлюють процесори, які були представлені кілька років тому і їхня актуальність вичерпується приблизно за 1-2 роки після покупки, тому розглядаючи конкретний смартфон варто переглянути характеристики процесора в мережі чи на сайті виробника. Наприклад, найпопулярніший виробник процесорів для смартфонів Qualcomm дає можливість порівняти процесори по різних характеристиках на офіційному сайті. Якщо обираєте смартфон на процесорі Mediatek, то можете прочитати інформацію про лінійки процесорів та їхні характеристики у відповідному розділі сайту Mediatek.
Крім того, небайдужі користувачі в мережі часто публікують рейтинги мобільних процесорів, де легко можна зорієнтуватися, що варто вибрати з прицілом на майбутнє.
При виборі процесора варто звертати увагу на техпроцес (чим менший, тим краще, бо від цього залежить енергоефективність), кількість та частоту ядер. Не зайвим буде подивитися результати різних бенчмарків. На перспективу варто обирати смартфони, які в найпопулярнішому бенчмарку AnTuTu набирають хоча б 300-350 тисяч балів. Подивитися рейтинг AnTuTu можна на офіційному сайті.
Також можемо порадити придивлятися до моделей смартфонів, які підтримують частоту оновлення екрану 90 або 120 Гц. Адже коли на смартфоні будуть з’являтися мікрозависання підвищена частота онволення зможе це приховати.
ОПЕРАТИВНА ТА ПОСТІЙНА ПАМ’ЯТЬ
Обираючи смартфон, який буде служити 3-5 років варто дивитися не тільки на кількість, але й тип оперативної пам’яті. Доречно буде розглядати такі типи оперативної пам’яті як LPDDR4x, LPDDR5, LPDDR5х. Від типу оперативної пам’яті буде залежати її швидкість.
Кількість оперативної пам’яті — не головне, але якщо обирати між 6 або 8, то звісно краще вибрати 8. Більший об’єм оперативної пам’яті дозволить вам “тримати в пам’яті” більшу кількість додатків, ігор та вкладок в браузері.
Сьогодні чимало виробників пропонують можливість розширення оперативної пам’яті за рахунок вбудованої. Наприклад, компанія Xiaomi має функцію Memory Extension, коли наприклад смартфон має накопичувач на 256 ГБ і з цього об’єму резервується 1-3 ГБ для потреб оперативної пам’яті. Ця функція залежна від кількості вбудованої пам’яті — чим більший об’єм накопичувача, тим більше пам’яті можна зарезервувати під оперативну. Однак у кожного виробника є свої нюанси та специфіка роботи такої фішки.
Щодо вбудованої пам’яті, то тут, як і з оперативною пам’яттю варто звернути увагу не тільки на об’єм накопичувача, але й на тип пам’яті. Від швидкості накопичувача залежить швидкість роботи смартфона. На перспективу варто обирати смартфони з типом вбудованої пам’яті UFS 2.2, UFS 3.0 та UFS 3.1.
Якщо говорити про об’єм накопичувача, то тут теж працює принцип “чим більше, тим краще”. Можна також звернути увагу на наявність слоту для карти пам’яті та не забувати про те, що хмарні сервіси це чудово, але за відсутності інтернет з’єднання ви втрачаєте доступ до своїх файлів.
БАТАРЕЯ
Ємність батареї з часом просідає і якщо при покупці смартфона відразу обрати варіант на 3500-4000 мАг, то вже за 12-18 місяців смартфон навряд чи доживатиме до кінця дня без підзарядки. До виключень можемо віднести деякі смартфони Apple, але і вони з часом просідають в плані автономності, тому заздалегідь краще вибрати смартфон з більшим об’ємом акумулятора. Оптимально вибрати смартфон з батареєю 5000 мАг або більше.
Якщо підбираємо смартфон на перспективу, то варто перевірити чи підтримує він швидку зарядку. Адже ємність батареї з часом просяде і єдине, що буде рятувати смартфон — можливість швидко підзарядитися. Дивитися варто на моделі, які підтримують швидку зарядку потужністю 18W і вище. Якщо ви в будь-який момент зможете підзарядити ваш смартфон на 40-50% за 20-30 хвилин, то навіть ємність батареї відходить на другий план.
ЗАХИСТ
При виборі смартфона варто звернути увагу на те чи є в ньому сертифікований захист від вологи. Якщо немає, то навіть короткочасне занурення пристрою у воду може назавжди вивести його з ладу. Більше того, смартфон може вийти з ладу навіть якщо ви потрапили під дощ. Якщо ж ви придбаєте смартфон із захистом IP67 чи IP68, то дощ, пролитий напій чи навіть короткочасне занурення у воду не зашкодять смартфону.
ПІДТРИМКА ВИРОБНИКОМ
Не останню роль в “довговічності” смартфона відіграє те наскільки довго виробник зобов’язується підтримувати його розробляючи патчі безпеки та оновлюючи ПЗ. Найкращі показники тут звісно ж будуть у смартфонів Apple, від них не відстають пристрої Google Pixel та Samsung.
ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ: УМОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Вище ми згадали про ключові характеристики на які потрібно звертати увагу, якщо ви шукаєте смартфон на роки, а не такий, що стане неактуальним вже за рік чи два користування. Однак найчастіше смартфони змінюють не через недостатню потужність процесора чи швидкість оперативної пам’яті, а через те, що смартфон банально розбився. Тому насамкінець дуже проста порада — наклейте на екран захисне скло та придбайте чохол, бажано протиударний, яких сьогодні є дуже багато, наприклад UAG.
Також варто слідкувати за температурним режимом, щоб смартфон ні в якому разі не перегрівався та не переохолоджувався і мінімум часу знаходився в середовищі підвищеної вологості.