Power bank: критерії вибору
Power bank – це портативний акумулятор, покликаний заряджати смартфон, планшет чи інші гаджети в дорозі, на прогулянці чи в офісі, коли немає можливості підключитися до джерела електроенергії. Він має невелику вагу та розміри, тому легко поміщається в сумку чи рюкзак. Його основа – літій-іонні батареї та такі елементи: контролер живлення, процесор, індикатори, мікросхеми, і т. д. Крім того, він має ряд захисних систем для нормальної взаємодії з девайсами, захист від перепадів напруги, саморозряду та перезарядки. Всі компоненти знаходяться у пластиковому або металевому корпусі.
На ринку цифрової техніки більшість пристроїв мають однакові параметри зарядки акумулятора, тому один power bank може зарядити смартфон, планшет, плеєр, фотоапарат або відеокамеру. Портативні зарядні пристрої (ПЗП) мають напругу 5, 9 або 12V з відповідною силою струму – 2.4, 2 та 1.5A, що дозволяє забезпечити сумісність зі всією вказаною технікою.
Купуємо повербанк: 5 правил вибору
Вибираючи портативне зарядне, зверніть увагу на ряд основних критеріїв, які забезпечать стабільну та тривалу роботу гаджету.
- Ємність. Показник, від якого залежить кількість циклів зарядки девайсів. Він варіюється від 2000 до 20000 mAh та навіть більше (для підзарядки ноутбука). Найбільшою популярністю користуються вироби від 10 до 15 тисяч мАг. Оптимальний спосіб вибрати потрібний power bank – ємність батареї смартфона помножити на 1.5. Це означає, що пристрій з 10000 мАг не зможе тричі зарядити телефон з акумулятором на 3100 мАг. 1.5 – це коефіцієнт втрат перетворювача енергії. Якщо пристрій обладнаний швидкою зарядкою – втрати стають на порядок більшими.
- Особливості роботи та інтерфейси. Від кількості роз’ємів залежить кількість гаджетів, які можна зарядити одночасно. Це може бути один порт USB Type A або два з різною силою вихідного струму. Цей інтерфейс підтримує технологію швидкої зарядки Qualcomm QC 2.0 та 3.0 (як на вихід, так і на вхід). Для зарядки самого повербанка передбачається роз’єм MicroUSB або USB Type C. Використовувати для цього можна стаціонарний ПК, ноутбук або підключати до мережі через ЗП смартфона. Для власників Iphone передбачені power bank портом lightning, для зарядки самого пристрою.
- Функціональність. Для зручності користування, виробники обладнують портативні зарядні пристрої додатковими «фішками», які полегшують використання виробу. Це можуть бути:
- цифрові індикатори заряду або світлодіоди, які дозволяють слідкувати за рівнем залишку заряду акумулятора;
- світлодіодний ліхтарик – знадобиться під час пошуку розрядженого телефона в темній кімнаті;
- LED-лампа – може слугувати нічником або світильником в поході;
- LED-дисплей, для відображення заряду;
- power bank з сонячною батареєю для економії електроенергії та збереження екології;
- виріб з безпровідною зарядкою для швидкого та зручного відновлення заряду акумулятора смартфона або бездротових навушників
- Габарити та дизайн. Розмір та вага портативного акумулятора залежить від його ємності – чим вона більша, тим важчий пристрій. Дизайн може бути різноманітний. Бренди JoyRoom та Remax пропонують моделі класичної форми, прикрашені малюнками з тваринами або абстрактними візерунками. Компанія Solove пішла далі, та створила моделі незвичної форми – у вигляді ведмедика з вушками або автобуса.
- Комплектація. Разом із основним виробом постачається лише кабель. Деякі портативні акумулятори мають в комплекті чохол (AUKKE Power Bank 8000 mAh Led). Огляд та відгуки на дану модель можна подивитись на YouTube каналі КТС.
Скільки коштує повербанк та від чого залежить ціна
В першу чергу, вартість залежить від ємності виробу та його бренду. Виробників багато, але найпопулярнішими є: Xiaomi, JoyRoom та Solove. Найдорожчі бренди: Anker, Nomad, Parkman та Remax. Купити ПЗП можна за наступними цінами:
- 4 999 – 7000 мАг – від 149 до 1699 грн;
- 7 000 – 9000 мАг – 359 – 989 грн;
- 9 000 – 10001 мАг – 299 – 1299 грн;
- більше 10001 – 399 – 2199 грн.
Ціна повербанка – не основний показник вибору. В першу чергу, потрібно орієнтуватися на сумісність з пристроєм та вищезазначені правила.
Висновок
Розібравшись з питанням «Що таке повербанк та для чого він потрібен», можна підсумувати, що це – незамінний виріб в сучасному світі. Великі екрани смартфонів швидко «саджають» заряд батареї, тому їх доводиться часто заряджати. Також це незамінний помічник в дорозі чи під час відпочинку на природі. Різноманітне оформлення дозволяє вибрати дизайн за власним смаком. У каталозі інтернет-магазину КТС можна купити потрібну модель і для дитини, і для представників бізнесу.