Жорсткий диск: принципи роботи та призначення
Жорсткий диск для ПК або «хард» являє собою пристрій для запам'ятовування і зберігання інформації. Принцип роботи полягає в наступному: вінчестер має форму диска, над ним розміщена голівка, яка зчитує інформацію. Наприклад, користувач задає команду на комп'ютері, а голівка за запитом процесора шукає її на диску, який обертається з певною швидкістю.
Простіше кажучи, жорсткий диск призначений для зберігання програм і даних, які будуть використовуватися програмами. Фахівці відзначають, що програми і ОС краще зберігати на одному диску, а всі інші дані - на іншому.
Жорсткий диск для ноутбука або ПК має ряд технічних характеристик, які допоможуть зробити правильний вибір, тому розглянемо кожну з них докладніше.
- Форм-фактор вказує на розмір жорсткого диска в дюймах. Існує два типи пристроїв: HDD 2.5 дюйма - призначений для ноутбуків, оскільки є більш компактним, на сучасному ринку можна купити робочий десктоп і неттоп з розміром вінчестера 2.5 дюйма. HDD 3.5 дюйма - призначений для установки в стаціонарні ПК.
- Інтерфейс являє собою роз'єм, який призначений для з'єднання диска з материнською платою, забезпечуючи певну пропускну здатність. Практично всі сучасні пристрої мають інтерфейс SATA III, які передають дані зі швидкістю 6 ГБ/с, не актуальний сьогодні інтерфейс SATA II робив це зі швидкістю 3 ГБ/с. Тут варто згадати про зовнішніх жорстких дисках, адже вони мають інтерфейс USB 2.0, USB 3.0, 3.1, Type C тощо.
- Швидкість обертання шпинделя також впливає на загальну швидкість зчитування і запису інформації. Чим показник вище, тим вище буде ціна пристрою. Оптимальною є швидкість 5400-7200 об/с.
Вінчестер: який повинен бути обсяг і навіщо потрібна кеш-пам'ять
Ємність жорсткого диска залежить від індивідуальних потреб: одному вистачить 500 ГБ, а іншому цього буде мало. Перед покупкою необхідно визначитися, з якими програмами будете працювати, який контент будете записувати і зберігати. Таким чином, можна умовно розділити завдання, а відповідно, і визначити об’єм.
- Для базових офісних програм і зберігання бізнес-документів, робочих звітів, спогадів про корпоратив багато місця не потрібно. Для стандартних офісних ПК цілком вистачить від 120 до 500 ГБ вільного місця сховища;
- Для того, щоб зберегти яскраві фото з відпочинку, записати сезон улюбленого серіалу і інші мультимедійні дані, знадобиться від 500 до 1 ТБ пам'яті;
- Вінчестер для зберігання ігор, ємних художніх фільмів і складних програм потрібно вибирати з об'ємом вільного місця не менше 1 ТБ, а краще поєднати його з твердотільним накопичувачем. Наприклад, 1 ТБ + 256, 512 ГБ або 2 ТБ +128, 256 ГБ і інші модифікації. Ціна такого тандему буде не дешевою.
Кеш-пам'яттю HDD диска називають спеціальну проміжну пам'ять, використовувану для зберігання інформації, яка зчитана з HDD, але ще не передана на обробку. Призначена вона для вирівнювання різниці між швидкістю читання/запису і подальшої передачі даних по інтерфейсу. По суті, це не є знаковим показником при виборі сховища, але все ж, чим цей показник буде вище, тим краще. Жорсткий диск для ноутбука можна купити на 16 або 32 МБ буферної пам'яті, а для стаціонарного комп'ютера вистачить 64 МБ.
Зовнішній жорсткий диск: в чому переваги
Зовнішній вінчестер поставляється в захищеному корпусі і з'єднується з пристроєм завдяки кабелю. Використання переносного жорсткого диска дозволяє збільшити обсяг накопичувача та зберігати в рази більше потрібних даних. На ньому можна зберігати інформацію, яку користувач не буде використовувати кожен день, наприклад, особистий мультимедійний контент: фільми, фотографії, текстові документи, відео тощо. Крім того, можна підключати зовнішній HDD відразу до пристрою, наприклад, телевізора, і записувати дані напряму. Перерахуємо основні:
- Постійний доступ до даних на жорсткому диску.
- Висока швидкість роботи, якщо порівнювати з хмарними сховищами. Більшість сучасних зовнішніх вінчестерів можуть записувати великий обсяг інформації за короткий період, що дозволяє заощадити час.
- Всі дані на накопичувачі надійно захищені: витік важливої або конфіденційної інформації неможливий з ноутбука або ПК. Перед покупкою слід передбачити додатковий захист від несанкціонованого втручання.
Як бачимо, переносний жорсткий диск має ряд переваг, тому при дефіциті вільного місця для надійного зберігання контенту варто задуматися про його придбання. При покупці зверніть увагу на зовнішню оболонку вінчестера, адже вона повинна, перш за все, забезпечувати захист від пошкоджень.
Купити хард-диск в Києві, Львові або іншому місті України можна в нашому інтернет-магазині, де представлений широкий асортимент накопичувачів з різним об'ємом сховища і характеристиками, ціна яких Вас приємно здивує.