Epson 

Історія Seiko Epson Corporation починається у 1942 році, коли було створено компанію Daiwa Kogyo Ltd, яка збирала годинники відомого японського бренду K. Hattori & Co. Успішно пройшовши крізь війну та капітуляцію, компанія не тільки змогла зберегти свої напрацювання, а й розширилася. Об’єднавшись із фабрикою по виробництву годинників, фірма отримала нову назву – Suwa Seikosha Co.

У 1959 році компанія змогла повністю підкорити японський ринок завдяки своїй революційній новинці – точному годиннику Gyro Marvel, який при аналогічних характеристиках, коштував втричі дешевше за моделі конкурентів. Наснагу до виробництва принтерів компанія відчула у собі в 1964 році, коли її спеціалісти створили декілька пристроїв для Олімпіади в Токіо. Одним з таких винаходів став компактний друкуючий пристрій EP-101, котрий був підключений до електронних табло, та швидко друкував результати, чим суттєво полегшував роботу суддівського корпусу.

Для освоєння нового «друкарського» напрямку була створена дочірня компанія Epson. Назва компанії є символічною: перші дві букви символізують той самий, перший «олімпійський» принтер, а три інших – це англійське слово son (син). Таким чином, керівники фірми вирішили підкреслити, що всі принтери Epson є нащадками EP-101.

Компанія дуже швидко стає одним із лідерів по виробництву спочатку матричних, а після створення видатної технології Micro Piezo, ще й струменевих принтерів. Лазерний друк теж потрапив у сферу інтересів Epson, але її справжнім фірмовим знаком до сих пір є саме струменеві принтери та БФП. Особливо це стосується такої інноваційної розробки компанії як «фабрики друку».

Наразі японська компанія сконцентрувала свої зусилля на трьох напрямках: створення принтерів та сканерів, створення LCD-панелей та дисплеїв, й створення проекторів. Завдяки високому рівню технологічного забезпечення, вдалому розподіленню зусиль та інноваційному підходу, компанія змогла вийти у світові лідери на усіх трьох напрямках.

Переглянути повністю