Xiaomi Redmi Note 5 VS Xiaomi Redmi Note 6 Pro: що нового?
З кожною новою презентацією орієнтуватися в модельних рядах смартфонів від Xiaomi стає важче і важче. Redmi Note 5 (Note 5 Pro для китайського ринку) та Note 6 Pro дуже схожі між собою апарати. По вартості пристрої відрізняються приблизно на 20€, але чи є за що переплачувати і що нового в свіжій моделі?
Дата виходу: Redmi Note 6 Pro новіший
Redmi Note 5 був представлений в лютому 2018 року, а Redmi Note 6 Pro у вересні 2018 року. На перший погляд 7-8 місяців не так і багато, але для Xiaomi — це величезний проміжок часу за який було представлено декілька флагманських пристроїв, один ігровий смартфон та декілька бюджетних рішень. Кожен з них отримував удосконалення та фішки, які не були доступні апаратам півроку-рік тому. Але чи отримав Redmi Note 6 Pro щось кардинально нове в порівнянні з Redmi Note 5?
Дизайн та дисплей: аналогічні габарити — різні діагоналі
По габаритах пристрої майже однакові (158.5 x 75.5 x 8.1 мм у Redmi Note 5 проти 157.9 x 76.4 x 8.2 мм у Redmi Note 6 Pro), але діагональ їхніх екранів різна:
- 5,99 дюйма — Redmi Note 5;
- 6,26 дюйма — Redmi Note 6 Pro;
Redmi Note 6 Pro має менші рамки навколо дисплею, а екран займає 81,1% площі передньої панелі пристрою. У Redmi Note 5 цей показник знаходиться на рівні 77,4%.
Xiaomi у Note 6 Pro вирішила піти трендовим шляхом, тому смартфон має моноброву, а краї екрану заокруглені ще сильніше, ніж у Redmi Note 5. Окрім більшої діагоналі Redmi Note 6 Pro має більше розширення екрану та співвідношення сторін:
- 1080 x 2160 пікселів, 18:9 — Redmi Note 5;
- 1080 x 2280 пікселів, 19:9 — Redmi Note 6 Pro.
Якщо ви активний користувач Instagram, то видовжений екран Redmi Note 6 Pro не кращий варіант. Він буде некоректно відображати stories, які були опубліковані на смартфонах з іншим співвідношенням сторін. Якщо ж для вас наявність “вирізу” і не завжди коректне відображення stories не мають значення, то однозначно варто звернути увагу на Note 6 Pro. Він виглядає більш сучасно, а менші рамки навколо екрану роблять його дуже схожим з флагманськими моделями компанії. Задні панелі в обох смартфонів майже ідентичні, а якщо одягнути чохол, який є в комплекті, то їх нереально відрізнити.
Однакова потужність, різні версії оболонки
Обидва апарати мають однакову начинку, а саме 8-ядерний процесор Snapdragon 636, графічний процесор Adreno 509 та 4 ГБ оперативної пам’яті. Це далеко не найпотужніші апарати на ринку, але цієї потужності цілком вистачить, щоб комфортно працювати майже з усіма додатками з Play Market, соцмережами, браузером та швидко робити знімки. Враховуючи, що Note 6 Pro новіший та дорожчий, то очікувалося, що і продуктивність його буде вища, але вона така ж, як і в Redmi Note 5.
Операційна система на обох апаратах — Android 8.1 (Oreo), а от фірмова оболонка MIUI на Redmi Note 5 вже оновилася до версії 10.0, а Redmi Note 6 Pro ще працює на MIUI 9.6. Безсумнівно, що і Note 6 Pro оновиться до останньої версії, але на даний момент він працює на “старішій” оболонці.
Камера: покращення для любителів селфі
Спочатку порівняємо технічні характеристики камер, а потім реальні фото зроблені на обидва апарати в різних режимах з різними умовами освітлення:
- 12 MП, f/2.2, 1.25µm + 5 MП, f/2.0, 1.12µm — Redmi Note 5;
- 12 MП, f/1.9, 1.4µm + 5 MП, f/2.0, 1.12µm — Redmi Note 6 Pro.
Виходячи з характеристик камери можна припустити, що Redmi Note 6 Pro буде краще фотографувати при недостатньому освітленні завдяки більшому розміру пікселів та діафрагмі f/1.9 проти f/2.2 у Redmi Note 5.
Redmi Note 5 має подвійний LED-спалах, тому фото зроблені зі спалахом будуть більш якісні, ніж на Redmi Note 6 Pro. Однак фотографувати зі спалахом доводиться в крайніх випадках і про реальну кольоропередачу чи деталізацію взагалі не говоримо.
Щодо зйомки відео, то Redmi Note 5 може знімати відео FullHD 30 та 60 к/с, а Redmi Note 6 Pro знімає Full HD лише 30 к/с. Чому новіший пристрій має бідніші можливості у зйомці відео незрозуміло.
Технічні характеристики фронтальних камер:
- 20 МП, f/2.2 — Redmi Note 5;
- 20 МП, f/2.0 + 2 МП, HDR — Redmi Note 6 Pro.
Селфі-камера по характеристиках суттєво краща у Redmi Note 6 Pro: подвійна, має більшу світосилу. Крім того, новіший пристрій має інтелектуальний режим камери, який розпізнає, що знаходиться в об’єктиві камери в конкретний момент. Перейдемо до живих фотографій зроблених на обидва апарати після чого можна буде робити висновки про те, яка камера краща.
Пейзаж
Навіть з увімкненим інтелектуальним режимом при зйомці пейзажів Redmi Note 6 Pro проявив себе не краще дешевшого Redmi Note 5. Обидві фотографії мають правильну експозицію та чудову деталізацію. Однак готові знімки мають завищений рівень насиченості і чимось нагадують світлини зроблені на смартфони Samsung, який полюбляє підтягнути ISO, рівень контрастності та різкості.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Світлина зроблена на Redmi Note 5 передає реальні кольори, а Redmi Note 6 Pro намагається “прикрасити” зображення, тому небо, яке видніється між деревами — засвічене, незважаючи на те, що був увімкнений інтелектуальний помічник.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Портретний режим
Фото зроблені в портретному режимі на основну камеру краще виходять на Redmi Note 5. Розмиття заднього плану поступове, відповідає рівню віддаленості від об’єкта зйомки. Крім того, кольори чорнобривців, насправді не такі яскраві та насичені, як на світлині з Redmi Note 6 Pro.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Обидві світлини зроблені з однакової відстані. При зближенні фотографій бачимо, що на Redmi Note 6 Pro лінія розмиття дуже чітка, а на Redmi Note 5 розмиття поступове, крім того світлина більш деталізована.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Архітектура
По деталізації обидва смартфони знаходяться приблизно на одному рівні і це прогнозовано зважаючи на те, що подвійні камери обох девайсів мають однакову кількість мегапікселів. Проте кольоропередача більш реалістична саме на Redmi Note 5.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Баланс білого на Redmi Note 6 Pro чомусь тяжіє до жовтого кольору і це чітко видно на усіх фотографіях, де багато світла або в кадр потрапляє небо.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Портрет в автоматичному режимі
Якщо робити портретні фото в приміщенні на автоматичних налаштуваннях, то краще справляється Redmi Note 6 Pro. Світлина має правильний експозамір, відсутні шуми.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Предмет
Сфотографувавши декілька разів фотоапарат, який лежав на столі ми отримали абсолютно ідентичні фотографії. Однаковими вони залишаються і при багатократному зближенні, тому визначати, який девайс справився краще немає сенсу.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Пейзаж з увімкненим HDR
Якщо говорити про фотографії з увімкненим HDR, то Redmi Note 6 Pro відпрацьовує в цьому режимі суттєво краще. Усі ділянки світлини чудово проглядаються, зображення чітке та деталізоване навіть в найбільш темних частинах фотографії.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Нічний пейзаж
Фотографії зроблені достатньо пізно і враховуючи той факт, що навіть флагманські пристрої за 30+ тисяч гривень не завжди можуть справитися з недостатнім освітленням, то від бюджетників нічого і не очікувалось. Пристрої в сутінках фотографують приблизно на одному рівні, хоча Redmi Note 6 Pro згідно технічних характеристик камери мав би справлятися краще.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Селфі-камера (портретний режим)
Якщо ви часто робите селфі або спілкуєтесь за допомогою відеозв’язку, то безумовно кращим вибором буде Redmi Note 6 Pro. У нього подвійна камера та потужніша діафрагма, а відповідно і якість розмиття в портретному режимі суттєво вища, а світлина більш контрастна.
Переглянути в оригінальному розмірі.
Додаткові переваги
Окрім головних моментів, таких як: дисплей, камера, процесор варто звернути увагу на інші елементи смартфонів. В обох апаратах є:
- Bluetooth 5.0 — версія bluetooth, яка споживає менше заряду батареї, ніж версія 4.2 та здатна тримати зв’язок на значно більшій відстані;
- сканер відбитків пальців на задній панелі дозволяє швидко розблоковувати смартфон та надійно захищати особисту інформацію;
- батарея на 4000 мАг. При середній яскравості екрану та помірному користуванні девайси можуть “прожити” до двох днів;
- аудіо-jack 3,5 мм. Компанія не послідувала тренду і не відмовилася від роз’єму mini-jack, що безумовно можна віднести до плюсів, особливо якщо у вас є дротові “вуха”.
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac — новітній стандарт бездротового зв’язку, який дозволяє значно швидше передавати дані;
- можливість встановлювати 2 SIM-карти. Ви матимете можливість розмежувати особисті та робочі контакти або ж використовувати одну SIM-карту для зв’язку, а іншу для інтернету.
Також:
- Xiaomi Redmi Note 5 має FM-радіо, дрібниця, але приємно;
- У Xiaomi Redmi Note 6 Pro вбудована високоточна навігаційна система GALILEO, яка здатна визначати місцезнаходження пристрою з точністю до 1 м.
Висновки
Якщо ви шукаєте гідний апарат в бюджетному сегменті, то обидва смартфони підходять під цей критерій. Але, щоб ваш вибір був простішим орієнтуйтесь на наступну інформацію про Redmi Note 5 та Redmi Note 6 Pro:
- дисплей — у Redmi Note 6 Pro більша діагональ при однакових габаритах корпусу з Redmi Note 5;
- потужність центрального та графічного процесора — однакова;
- ємність батареї — однакова;
- об’єм оперативної пам’яті — однаковий;
- основна камера — по характеристиках різна по можливостях однакова. Redmi Note 6 Pro кращий лише в режимі HDR та при зйомці вночі в іншому камери рівні або краще справився Redmi Note 5;
- селфі-камера — Redmi Note 6 Pro кращий;
- дизайн — справа суб’єктивна, але сучасніше завдяки тонким рамкам виглядає Redmi Note 6 Pro.
- більшість технологій та фішок (bluetooth, Wi-FI, сканер відбитків) в обох апаратах теж однакові.
Якщо говорити про особисто моє враження, то це два хороші бюджетні апарати, але сенсу купувати дорожчий з них (Redmi Note 6 Pro) не бачу, бо по великому рахунку нічого нового окрім селфі-камери, дисплею з вирізом та підтримки навігаційної системи GALILEO у ньому нема.
Читайте також: