Порівняння Honor 10 Lite vs Honor 8X: що обрати?
Позиціювання апаратів Honor завжди було чітко відображене в рекламних роликах цієї компанії і в можливостях її смартфонів. Сьогодні у нас на огляді Honor 10 Lite та Honor 8X — це якраз ті смартфони, які найкраще відображають філософію Honor — бути молодіжним брендом. Тут хороші селфі-камери, чудовий дизайн та пристойне “залізо” і все це за адекватні гроші. Між смартфонами, які сьогодні у нас на огляді різниця в ціні складає 1 тисячу гривень. Варто переплачувати чи краще обрати доступнішу модель?
Комплектація
Комплекти смартфонів повністю ідентичні. Чимось особливим вони не відрізняються, але все необхідне є, хоча враховуючи, що Honor — молодіжний бренд хотілося б, щоб в комплекті були хоча б якісь навушники. Отож в комплекті ви знайдете:
- Смартфон;
- Блок для зарядки на 2А;
- Кабель micro-USB на USB-A;
- Прозорий силіконовий чохол;
- Документація.
Між іншим на обидва апарати наклеєна заводська плівка, наклеєна вона ідеально і поки ви не купите захисне скло, вона буде захищати екран від подряпин.
Дизайн
Враховуючи, що смартфони орієнтовані на молодіжну аудиторію, то над дизайном виробнику потрібно було трохи попрацювати і варто сказати, що апарати виглядають дорожче, ніж коштують. Почнемо з Honor 10 Lite. Цей смартфон дуже схожий на Huawei P Smart 2019. Перше, що варто відзначити — тонкі рамки корпусу навколо дисплею та виріз-капельку замість моноброви. Більшість виробників вже потрохи розуміють, що це більш виграшне рішення. Моноброва оправдана лише, якщо у смартфоні реалізовано розпізнавання по обличчю за допомогою проекції точок на обличчя тощо. Якщо ж це бюджетник і ніяких супер-фішок очікувати не доводиться, то капелька — єдиноправильний варіант. Задня кришка апарату, справді, красива, але цю красу вам доведеться прикрити комплектним чи іншим чохлом, бо пластик швидко збирає подряпини, як і P Smart 2019.
Розташування елементів управління Honor 10 Lite:
- на правому торці: клавіші регулювання гучності та клавіша живлення;
- на верхньому торці: мікрофон шумозаглушення та лоток для SIM-карти;
- на лівому торці немає нічого;
- на нижньому торці: роз’єм mini-jack, розмовний мікрофон, роз’єм для зарядки micro-USB, динамік;
- на задній панелі: дві камери , спалах та сканер відбитків пальців;
- на передній панелі: фронтальна камера та розмовний динамік над камерою.
Honor 8X вартує на 1 тисячу гривень більше, ніж Honor 10 Lite, але відчувається апаратом суттєво дорожчим. Перше, що привертає увагу — великий 6,5 дюймовий екран, який займає майже всю лицеву панель, друге — це скляна задня кришка та металеві рамки по периметру корпусу. Виріз тут не капелька, а моноброва, але варто сказати, що в ній розташувалися: фронтальна камера, розмовний динамік, індикатор сповіщень та датчики для розпізнавання обличчя, що цілком виправдовує вибір такого варіанту вирізу.
Розташування елементів управління Honor 8X:
- на правому торці: клавіші регулювання гучності та клавіша живлення;
- на верхньому торці: мікрофон шумозаглушення;
- на лівому торці: лоток для SIM-карти;
- на нижньому торці: роз’єм mini-jack, розмовний мікрофон, роз’єм для зарядки micro-USB, динамік;
- на задній панелі: дві камери , спалах та сканер відбитків пальців;
- на передній панелі: фронтальна камера, розмовний динамік біля камери.
Щодо кольорів корпусу, то ви можете обрати: синій, червоний або чорний, хоча враховуючи те, що задня кришка виконана зі скла, то вам доведеться одягнути чохол і колір смартфона відійде на другий план.
Екран
Екрани в смартфонах відрізняються і діагоналлю і навіть назвами матриці. Honor 10 Lite має IPS LCD екран з діагоналлю 6,21 дюйма, розширенням 1080х2340 пікселів та щільністю пікселів 415 на дюйм. Honor 8X має LTPS IPS LCD екран з діагоналлю 6,5 дюйма, розширенням аналогічним, як у Honor 10 Lite, а тому і щільність пікселів на дюйм трохи менша — 397. Контрастності та яскравості обох екранів вистачає, щоб безпроблемно працювати за будь-яких умов освітлення.
На обох смартфонах в налаштуваннях у вас є можливість приховати виріз у дисплеї, а також увімкнути режим “Комфорт для очей”, який чудово підходить для того, щоб працювати зі смартфоном при поганому освітленні або якщо ви полюбляєте читати новини, книги чи статті. Крім того, ви можете налаштувати адаптивну яскравість. Це зробить роботу зі смартфоном більш комфортною, бо вам не доведеться постійно вручну регулювати яскравість, а крім того, добре вплине на автономність апарату.
Продуктивність
Смартфони працюють на однакових процесорах виробництва Huawei — 8-ядерний Kirin 710, де 4 ядра працюють на частоті 2,2 Ггц, а ще 4 на частоті 1,7 Ггц. Графічний процесор теж аналогічний в обох апаратах — Mali-G51 MP4. Відверто кажучи, смартфони не ігрові і на високих налаштуваннях вимогливі ігри вони навряд чи потягнуть, але Honor 8X на середніх налаштуваннях справляється з PUBG, а Honor 10 Lite має менше оперативної пам’яті — 3 ГБ, проти 4 Гб у 8X, тому його вистачає лише на низькі налаштування графіки у вимогливих іграх. Щоправда, продуктивність в іграх можна підвищити за допомогою GPU Turbo.
Якщо говорити про смартфони в повсякденній роботі, то ніякого дискомфорту ви не відчуєте. Інтерфейс працює швидко, додатки та браузер працюють належним чином. У синтетичному тесті AnTuTu смартфони показали доволі передбачуваний результат:
- Honor 10 Lite — 128 тисяч балів;
- Honor 8X — 139 тисяч балів.
Камера
Фотографуючи на ці смартфони я собі пам’ятав про ціну апаратів і нічого особливого від них не чекав, але, справді, мої очікування були перевершені, особливо це стосується Honor 8X. Звісно, коли надворі починає сутеніти, то починають проявлятися шуми. Але при хорошому денному чи штучному освітленні світлини виходять гідними. Нижче коротко наведені технічні характеристики камер.
Honor 10 Lite:
- 13 MП, f/1.8, PDAF;
- 2 Mп, f/2.4, сенсор глибини;
- записувати відео можна в Full HD-розширенні при 30-60 кадрах за секунду
- фронтальна камера: 24 Mп, f/2.0.
Honor 8X:
- 20 MП, f/1.8, PDAF;
- 2 MП, сенсор глибини;
- записувати відео можна в Full HD-розширенні при 30-60 кадрах за секунду;
- фронтальна камера: 16 MП, f/2.0.
Жодна з камер не має оптичної стабілізації, що дуже відчувається при перегляді відео яке зняте на ці смартфони. А зараз ви можете порівняти декілька фотографій зроблених на ці смартфони.
Автономність
Смартфони мають різні ємності батареї: Honor 10 Lite — 3400 мАг, Honor 8X — 3750 мАг. Якщо ви не граєте ігри, то вам його цілком вистачить на 2 дні роботи, якщо ж включите в сценарій використання ігри, то його вистачатиме приблизно на 1 день роботи. Нижче ви знайдете дані за скільки часу апарати заряджаються від 0% до 100%.
Honor 8X від комплектного зарядного пристрою зарядився:
- за 30 хв на 32%
- за 60 хв на 65%
- за 90 хв на 92%
- за 103 хв на 100%
Honor 10 Lite від комплектного зарядного пристрою зарядився:
- за 30 хв на 34%
- за 60 хв на 66%
- за 90 хв на 92%
- за 104 хв на %
Також ви нижче можете побачити результати тесту Geekbench. Три години повного навантаження на процесор при максимальній яскравості екрану.
- Honor 10 Lite за три години зі 100% розрядився до 62%
- Honor 8X за три години зі 100% розрядився до 41%.
Як бачимо по автономності Honor 10 Lite суттєво переважає Honor 8X. З чим це повя’язано важко сказати. Можливо з більшою діагоналлю дисплея, але ємність батареї в Honor 8X теж більша, а різниця розрядки за 3 години 21%, а це величезний розрив.
Комунікаційні можливості
- Wi-FI: Honor 10 Lite підтримує усі стандарти, в тому числі "ac", Honor 8X “aс” не підтримує;
- Bluetooth: версія 4,2 в обох смартфонів;
- Інфрачервоний порт: немає;
- NFC: є в обох смартфонах, підтримує Google Pay;
- FM-радіо: є;
- SIM-карта та карта пам'яті: дві SIM-карти + карта пам'яті в обох смартфонах
Висновки
Honor 10 Lite — справив гарне враження, особливо зважаючи на те скільки він коштує. Тут, справді, чудовий, молодіжний дизайн. У смартфоні є NFC і це величезна перевага, бо є багато більш дорогих моделей в яких ця технологія відсутня. Без нюансів не обійшлося: це 3 ГБ оперативної пам’яті, корпус, який легко збирає подряпини і роз’єм micro-USB. Хтось можливо заперечить, що яка різниця micro-USB чи USB Type-C, я як користувач, який буквально місяць, як перейшов на Type-C можу сказати, що різниця колосальна. Проте, знову ж зважаючи, що апарат доспутний по ціні з цим миритися можна.
Honor 8X трохи дорожчий апарат, але ціна вища 1 тисячу гривень цілком оправдана. Тут великий екран, хороша продуктивність, навіть в іграх, гідна камера та підтримка NFC. З того моменту, як в Україні запрацював сервіс Google Pay ця технологія стала ще більш затребуваною. Єдиний нюанс, який можна назвати — це слизький корпус, але відверто кажучи — це нюанс притягнутий за вуха, бо апарат чудово збалансований по характеристиках та співвідношенню ціна-якість.
Що обирати: я б обирав, все ж таки, Honor 8X , ціна вища всього на тисячу гривень, а камера, оперативна пам’ять, матеріали корпусу суттєво кращі.
Читайте також: