Яку Wi-Fi Mesh систему обрати: Tenda Nova MW3 vs TP-Link Deco M5 Mesh
Якщо ви коли-небудь стикалися з проблемою, що у вашій квартирі, будинку чи офісі є “мертві зони” для Wi-Fi-покриття, то дана стаття має шляхи вирішення ваших проблем. Взагалі, коли є така проблема, то зазвичай користувачі звертаються до інтернет-провайдера, купують більш потужний роутер для роздачі Wi-Fi чи звертаються до спеціалістів, щоб розширити зону дії Wi-Fi, але насправді рішення може бути значно простішим і дешевшим. Про це ми розповімо на прикладі двох Mesh-систем: TP-Link Deco M5 Mesh та Tenda Nova MW3.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
В комплекті є все необхідне, щоб ви без сторонньої допомоги могли підключити та запустити систему насолоджуючись хорошим сигналом у всіх куточках своєї оселі, офісу чи подвір’я. В комплект TP-Link Deco M5 Mesh входять:
- 3 пристрої Deco M5;
- 3 блоки живлення;
- 1 Ethernet-кабель;
- документація.
В комплекті лише один мережевий кабель, але докупивши окремо ще два Ethernet-кабелі ви можете з’єднати пристрої Deco M5 проводовим шляхом і таким чином з’єднання буде ще стабільніше, а швидкість передачі даних не буде просідати. До того ж зручно те, що необов’язково купувати набір з трьох пристроїв, якщо вам потрібно лише два, а також, якщо вам потрібно більше, як три пристрої ви можете купувати їх додатково, а приєднувати до існуючої мережі їх дуже легко. З налаштуваннями системи може розібратися звичайний користувач, щоб це зробити потрібно завантажити додаток TP-Link Deco.
Tenda Nova MW3 працює за аналогічним принципом. Комплект Mesh-системи Tenda включає:
- 2 пристрої Nova MW3;
- 2 блоки живлення;
- 1 Ethernet-кабель;
- документація.
Для підключення потрібно завантажити додаток Tenda Wi-Fi на смартфон, який доступний для Android та iOS пристроїв. Обидві згадані нами Wi-Fi-системи підключаються через Ethernet. Вузол (пристрій), який підключається до вашого провайдера автоматично стає основним вузлом. В додатку Tenda Wifi здійснюються елементарні налаштування: тип підключення, ім'я мережі, пароль.
ДИЗАЙН
Коли ми говоримо про Wi-Fi-системи, то дизайн пристроїв не остання справа оскільки, швидше за все, вони будуть стояти на видних місцях, тому перевагою буде, якщо у них буде стильний, мінімалістичний дизайн.
Рішення від TP-Link та Tenda якраз підходять по всіх критеріях. TP-Link Deco M5 Mesh має круглу форму та невелику товщину, пристрої дуже схожі на невеликі тарілки виконані з білого високоякісного пластику. Tenda Nova MW3 має квадратну форму, але при цьому по стильності ніяк не поступається для пристроїв TP-Link. Єдиний нюанс полягає в тому, що у Tenda немає прорезинених ніжок, а у Deco M5 є.
МОЖЛИВОСТІ
Передусім варто сказати, що основною перевагою і фішкою Mesh-систем включаючи ті, які у нас на огляді — можливість утворення безшовної Wi-Fi-мережі. Простіше кажучи, якщо ви будете пересуватися з одного кінця будинку в інший і дивитися відео, то коли ви вийдете з зони дії одного з пристроїв системи, перемикання на інший в якого кращий сигнал відбудеться автоматично і навіть не буде втрачатися буферизація відео чи будь-якого іншого потокового контенту. Система сама аналізує місцезнаходження користувача і перемикає його на той пристрій роздачі, який знаходиться ближче і має більш потужний сигнал в конкретний момент.
TP-Link Deco M5 Mesh
Роутери цієї системи можуть працювати в двох діапазонах 2,4 та 5 Ггц. Система сама визначає, який діапазон підтримує пристрій. Варто сказати, що web-інтерфейсу Mesh-система не має, всі налаштування здійснюються через додаток про який ми згадували вище. Виходячи з цього система має значно менше налаштувань, але при цьому для користувача доступні функції:
- вбудований антивірус;
- батьківський контроль;
- список пристроїв у мережі;
- загальні налаштування системи.
До системи можна приєднати більше 100 пристроїв. Для дому таких можливостей буде навіть надлишок, а от для офісу те, що потрібно. Виробник вказує, що комплектом з трьох пристроїв Deco M5 можна покрити до 500 метрів квадратних. Крім того, дана Mesh-система підтримує голосового помічника Amazon Alexa. Важко сказати наскільки цей помічник буде затребуваний, особливо в Україні, але як додаткова фіча годиться.
Tenda Nova MW3
Цей пристрій дуже схожий з TP-Link, тут теж відсутній web-інтерфейс для налаштувань є функції батьківського контролю, коли ви можете в додатку обмежувати час перебування в мережі для деяких пристроїв або виділити для цього окремий час. Також є “гостьовий режим”, який ви можете налаштовувати для пристроїв, які раніше не працювали в мережі.
Виробник зазначає, що зона покриття цього комплекту складає приблизно 200 метрів квадратних. Це менше, ніж у системи від TP-Link, але варто зазначити, що тут лише два пристрої для роздачі, а також надважливий той момент, що коштує система від Tenda приблизно 2500 грн. в той час, як Deco M5 приблизно 6700 грн.
ВИСНОВКИ
Проблему “мертвих зон” Wi-Fi-з’єднання можна легко вирішити, якщо використовувати Mesh-системи. Ми оглянули два варіанти таких систем: TP-Link Deco M5 Mesh та Tenda Nova MW3 і обидві проявили себе чудово в багатьох аспектах: перший — простота підключення, навіть, якщо ви ніколи нічого подібного не налаштовували, ви можете підключити Mesh-систему приблизно за 20 хвилин включно з завантаженням додатку з Play Market чи App Store, другий — стильний дизайн, який легко впишеться в будь-який інтер’єр, третій — можливість керування мережею за допомогою смартфона, четвертий — реальне безшовне Wi-Fi-з’єднання в усій зоні покриття. Ці та інші Wi-Fi-системи ви можете обрати в каталозі на сайті КТС.
Читайте також: