Подорож власним авто: список маст хев у дорогу
Море в Італії чи Іспанії, пляжі Франції чи Балі, відпочинок у горах Австрії чи Словенії… про яке літо мріяв ти??! На жаль, ситуейшн в Україні не дозволяє подорожувати за кордон. Тому наш варіант — поїздки Україною. І повір, у нас дійсно є на що подивитись! Детальніше читай тут.
Найбезпечніший спосіб пересування зараз — власним авто. По-перше, не потрібно їхати в масці. По-друге, усі бактерії вже «свої». :)))) По-третє, це комфорт і можливість їхати буквально «куди очі дивляться».
Маршрут
Планування маршруту відпочинку - це ще та «романтика», яку далеко не всі люблять!. :)))
Ідеальний варіант — це, звісно, делегування повноважень (читай - «спихнути» цю задачу на товариша :)))) ). Якщо не вийшло, тоді доведеться викручуватись самостійно. У такому випадку ось декілька лайфхаків:
-
«Малюй» маршрут, враховуючи не дальність, а якість доріг. На жаль, дороги в Україні далеко не ідеальні, а в деяких місцях їх і дорогами назвати важко :))) Тому краще «плюсанути» декілька км, але залишитися з підвіскою ;)
-
Плануй піт-стопи. Хот-Дог і кава на заправці — то «святе» діло. І особисту гігієну теж ніхто не відміняв. Тому плануй невеличкі зупинки кожні 2-3 години, якщо дорога не близька.
-
Промонітор цікаві місця по дорозі до пункту призначення. Даю гарантію, що на шляху будуть історичні пам‘ятки чи навіть просто гарні макові поля — зробити тут фото — 100-відсотковий must do :)))
-
Розрахуй сили. Звісно, якщо їхати декілька годин, то проблем немає. Але якщо це 500 і більше км — варто подумати про «запасного» водія або ж хоча б можливість відпочинку.
-
Створи собі комфорт. У цьому допоможуть різноманітні гаджети та «фічі» для авто.
Гаджети для авто
Комфортна дорога до пункту призначення — запорука хорошого відпочинку. Створи собі комфортну поїздку, використавши декілька порад:
-
Купи навігатор! Їхати по авто навігатору — це як вершкове масло на свіжий хліб — ідеальніше не придумаєш! :)))
Якщо він у тебе вже є, можеш бути спокійний, якщо ні (і у твій бюджет це не входить), то завантаж офлайн карти на смартфон. Думаю, ти знаєш, що покриття мобільного зв‘язку річ така ж не стабільна як і настрій дівчини :))))) Тому підготуйся заздалегідь і завантаж на смартфон відповідний додаток. The best one для мене — це Maps.me. Він повністю безкоштовний і дуже зручний. Детальніше тут.
-
Купи тримач для смартфону. Це ідеальна тема, щоб зафіксувати гаджет з картою у зручному положенні. Тримач актуальний не тільки під час подорожей, а й у буденному житті: наприклад, для розмов на гучномовці щоб не відволікатися від дороги та не «займати» руки.
-
Встанови відереєстратор. Дорога є дорога, тому відеореєстратор (якщо його ще немає) — це дуже корисна штука.
-
Купи автомобільний зарядний пристрій. Зарядити смартфон у машині поки їдеш до чергової локації — ідеальний «злочин» :))))
-
Купи FM-трансмітер. Подаруй собі веселу поїздку з хорошою різноманітною музикою! Слухай радіо або ж підключай смартфон через блютуз та вмикай свій плейлист! Хороший варіант — трансмітер Roidmi, який має діа «виходи», що дозволяє одночасно під‘єднати і відеореєстратор, і поставити заряджатись смартфон.
Мейк меморіс
Нам завжди хочеться зберегти хороші спогади. Особливо, коли річ йде про подорожі та відпочинок, нові місця та яскраві емоції.
Для цього не забудь взяти у подорож фотоапарат, instax або ж просто смартфон з хорошою камерою. Звісно, останній варіант набагато практичніший.
Крім того, тобі може знадобитись трипод для того, щоб зафіксувати телефон. Наприклад, якщо захочеш зняти hyperlapse (прискорене відео) або ж зробити групове фото усієї компашки.
Мінус фото на смартфон у тому, що гаджет доволі швидко розряджається. Дуже часто це виходить у нааааайбільш непідходящий момент :) Щоб уникнути такої «катастрофи» просто візьми з собою павербенк. Повір, цей маленький товариш буде постійно рятувати тебе від low battery.
Ще один крутий варіант для фото і відео (особливо відео) контенту — це екшн камера. Цей гаджет буде актуальний як ніколи на цікавих локаціях, гарних пейзажах, екстремальних розвагах і так далі. Тільки уяви які відео можна зняти під час катання на атракціонах чи які круті кадри можна зробити під водою!
Компанія
Важливий момент будь-якої поїздки — хороша «збита» компанія. Бери з собою «перевірених» товаришів, зі спільними інтересами та смаками у плані відпочинку. Тоді суперечок буде мінімум і подорож буде максимально кайфовою!
Ще один обов‘язковий елемент багажу — хороший настрій! Налаштовуйся на позитив, будь відкритим до нового та заводь машину з посмішкою! ;)
Висновок
Sooo, так як кордони поки для нас закриті, а подорожувати хочеться, то пропонуємо брати власне авто і їхати мальовничими місцями України.
Склади маршрут, візьми все необхідне, збери компанію і вирушайте на зустріч пригодам!
Читай також:
- Туризм в Україні: як зробити свою поїздку максимально комфортною
- Як організувати свій час: методи та додатки для планування