JBL Сlip 4: Clip зі звуком Flip
JBL вкотре взяли і зробили ідеально. Теж саме можна сказати і про попереднє покоління колонок — Clip 3, але меж для досконалості немає і компанія JBL щоразу знаходить, що можна поліпшити. Ще влітку 2020 року, коли з’явилися перші зображення колонки Clip 4 вона мені сподобалася, але коли розпакував її і взяв до рук, то зрозумів, що зображення і близько не передає те, яка колонка насправді. Вона ідеально зібрана, ніде і натяку немає на люфт чи неправильно підігнані компоненти. Коробка у стилі JBL з прозорою передньою частиною, щоб ви відразу бачили товар лицем. В комплекті нічого особливого — конверт з документацією та кабель для зарядки.
ДИЗАЙН
Приємно те, що JBL завжди з особливою увагою ставиться до кольорів своїх колонок. Вони не просто пропонують один колір і якщо подобається, то купуй, а якщо не подобається, то не купуй, вони дають на вибір багато кольорів серед яких ви точно знайдете, який вам до смаку. Ви можете прямо зараз обрати для себе Clip 4 в 7-ми різних колірних поєднаннях: білий, блакитний, синій, рожевий, чорний, червоний, зелений. Я обрав білий колір, бо саме в цьому кольорі Clip 4 виглядає найбільш стильно.
На передній частині колонки розташувався величезний логотип компанії JBL. Якщо у випадку ноунейм компаній або не дуже популярних користувач віддав би перевагу тому, щоб згадки про бренд не було, то у випадку з компанією JBL це тільки додає плюсів до загального враження. Колонка, як і в попередньому поколінні має дуже жорсткий тканинний перепліт, який приємний на дотик і з якого легко видаляти забруднення. Колонка оповита металевим кільцем, яке плавно переходить в карабін, який є ключовою відмінною рисою колонок Clip. На боковій грані також присутня назва колонки.
Що по габаритах? Колонка стала трохи масивнішою, ніж Clip 3, але разом з тим і більш потужною і про це поговоримо далі. Розміри колонки: 86х46х135 мм. Вага колонки складає 239 грамів. На задній частині колонки є гумові діагональні лінії, які міцно фіксують колонку на столі. Колонка захищена від вологи та пилу по стандарту IP67, тому навіть якщо вона випадково впаде у воду чи ви потрапите під дощ під час прогулянки для колонки нічого не станеться, але це стосується тільки прісної води, тому під час відпочинку на морі слід бути більш уважними.
В Clip 4 на відміну від Clip 3 немає роз’єму для навушників 3,5 мм. Мабуть, в компанії JBL зрозуміли, що його наявність потрібна вкрай рідко і дуже не багатьом користувачам. В новій версії роз’єм для заряджання немає заглушки, як це було раніше, тому якщо колонка намокла краще не ставити її на зарядку відразу, а бажано просушити роз’єм, а тоді заряджати.
ПОЗИЦІЮВАННЯ
Для кого ця колонка? Цільова аудиторія цієї колонки визначається наявністю в ній карабіна. Він потрібен для того, щоб ви без проблем могли зачепити її на рюкзак, велосипед, одяг, квадроцикл, дерево тощо. Якщо ви ведете активний спосіб життя, ходите в походи, любите прогулянки на велосипедах, то ця колонка ідеальне рішення. Вона якраз створена для таких користувачів. Не боїться забруднень та вологи, має високі показники автономності, компактна, легко кріпиться за допомогою карабіна.
Якщо ви шукаєте колонку, яка більше підійде для домашнього використання, але теж володітиме схожими характеристиками, то варто обирати JBL Go 3, яка вийшла одночасно з Clip 4.
ПРИЄДНАННЯ ТА КЕРУВАННЯ
З’єднання зі смартфоном відбувається за лічені секунди. На лівому торці колонки розташувалися дві клавіші: увімкнути/вимкнути та клавіша bluetooth. Спочатку вмикаємо колонку, а тоді натискаємо клавішу bluetooth, щоб увімкнути видимість колонки для інших пристроїв. В меню налаштувань bluetooth на смартфоні обираємо Clip 4 і все.
Для керування відтворенням на передній частині корпусу передбачені три клавіші: зменшення гучності, play/pause, збільшення гучності. На жаль, колонка не підключається до фірмового додатку JBL Connect, тому ніяких додаткових налаштувань немає і з’єднати кілька колонок JBL для стерео-звуку не вийде.
ЗВУК
Найбільша різниця між Clip 3 та Clip 4 — звук. По-перше, потужність виросла з 3 Вт до 5 Вт. По-друге, колонка стала звучати так ніби це не Clip, а Flip. На будь-якій гучності музика не звалюється в шум чи тріск. Є фірмові JBL-івські низькі частоти. Звучання м’яке, чисте та приємне для слуху. Два дні колонка висить у мене на кухні і я не можу повірити, що колонка в корпусі Clip видає такий звук. Ви гарантовано будете приємно вражені. При прямому порівнянні з Clip 3 враження аналогічні.
АВТОНОМНІСТЬ
Ще одна фішка Clip 4 — автономність. Ємність акумулятора залишилася на попередньому рівні — 1000 мАг, але незважаючи на те, що виросла потужність час роботи від одного заряду залишився на позначці 10 годин. Дається взнаки bluetooth 5.1. Заряджається колонка від 0 до 100% за три години. Приємно, що JBL нарешті відмовилася від micro-USB і в Clip 4 роз’єм USB Type-C, як і личить для колонки такого рівня. Після переходу на Type-C колонка Clip 4 позбулася фактично єдиного недоліка.
ВИСНОВКИ
JBL Clip 4 залишила виключно позитивні враження і це стосується як дизайну так і матеріалів корпусу. Якість збірки на найвищому рівні. Є можливість обирати кольори корпусу. Нарешті відбувся перехід на Type-C. Найголовніша зміна порівняно з попереднім поколінням — потужність та якість звучання. Тепер в корпус JBL Clip “приїхав” звук з JBL Flip.