Огляд портативної колонки Bang & Olufsen Beosound Explore: переваги та недоліки
Датська компанія Bang & Olufsen виготовляє акустику преміум класу, яка коштує від десятків до сотень тисяч доларів. Bang & Olufsen — це про 100-річну історію і увагу до найменших деталей. Увага до дрібниць в супер дорогому сегменті зрозуміла, але як щодо більш доступних колонок від цього бренду? Сьогодні будемо з цим розбиратися, адже у нас на огляді Bang & Olufsen Beosound Explore — портативна колонка, яка коштує менше 9 тисяч гривень.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
Колонка поставляється в упаковці зі щільного якісного картону. Після відкриття вас зустріне сама колонка на яку будуть “одягнені” силіконові накладки для додаткового захисту.
У “нижньому відсіку” під колонкою є кабель для заряджання, який має лого бренду, а також точно повторює колір колонки. Це надзвичайно приємно і гарно, наприклад у нас колонка зеленого кольору і кабель в комплекті теж. Більше того, в комплекті є карабін для того, щоб ви могли зачепити її на рюкзак чи будь-яке зручне для вас місце і він теж зеленого кольору.
Також при підключенні колонки в застосунку у вас буде можливість вибрати колір колонки, який ви підключаєте. Цей момент не впливає ні на що, але надзвичайно приємно, що виробник подбав навіть про такі деталі.
Також в комплекті є дві брошури з коротким керівництвом користувача, де ви зможете знайти QR-код для завантаження додатку, а також детальніше прочитати про те, що означає кожна клавіша на корпусі. Адаптера для заряджання в комплекті нема, тому доведеться використовувати ті, які ви вже маєте або придбати окремо.
ДИЗАЙН ТА МАТЕРІАЛИ КОРПУСУ
Спочатку зазначу те, що розробкою дизайну займалася скандинавська агенція Above і вони знають толк в дизайні.
У нас на огляді колонка зеленого кольору. Вона має циліндричну форму і злегка нагадує термокружку :). Корпус виконаний з алюмінію і приємно холодить руку, але основне дизайнерське рішення в тому, що колонка чимось нагадує горизонтальну решітку радіатора прогалини якої заповнені якісним текстилем. Таке рішення дозволяє для колонки тримати удари при падінні. На офіційному сайті компанії навіть є відео, де колонка котиться, перекидається, а після всього власник лише очистив її від бруду і продовжив користуватися.
Bang & Olufsen Beosound Explore має захист від вологи по стандарту IP67, відповідно вона не боїться дощу, роси і навіть повного занурення у воду на глибину до 1 метра на 30 хвилин. Виробник не соромиться демонструвати відео “жорсткого” користування колонкою і це підкупляє. Нижня частина колонки прорезинена, тому ви без проблем можете ставити її на пісок, грунт чи траву. Верхня частина, де розташовуються клавіші теж прорезинена і відповідно клавіші повністю захищені від потрапляння вологи.
Важить колонка 631 грам, її висота 124 мм, а діаметр 81 мм. Її без проблем можна взяти з собою в рюкзак. Завдяки карабіну вона легко кріпиться до будь-якого відповідного місця. На самій колонці є ремінець з тканини теж в колір корпусу завдяки якому колонку зручно переносити чи підвісити на будь-якому гачку чи навіть на гіллі дерев.
На нижній частині колонки є роз’єм для заряджання USB Type-C, а поруч нього є світлодіодний індикатор. Загалом дизайн та ергономіка чудово підходять для того, щоб використовувати колонку в походах, для відпочинку на пляжі чи в лісі, а також вона без проблем може стати стаціонарною колонкою вдома.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЗАСТОСУНОК
Підключення до колонки реалізоване дуже зручно. Відразу після того, як на колонці активується Bluetooth (потрібно утримувати клавішу Bluetooth протягом 2-х секунд) на моєму Android смартфоні з’явилася анімація з пропозицією підключитися. Тобто колонка підтримує Google Fast Pair та Apple Fast Pair. Все інтуїтивно зрозуміло і красиво. Відразу після підключення вам буде запропоновано завантажити фірмовий застосунок з аналогічною назвою Bang & Olufsen.
В застосунку є можливість обрати колір своєї колонки, також в ньому можна оновити програмне забезпечення і налаштувати під себе еквалайзер. Можна вибирати серед чотирьох запропонованих режимів або “покрутити” повзунки самостійно. Звук, справді, змінюється залежно від налаштувань, які ви обрали.
В застосунку можна керувати відтворенням, але навряд чи хтось буде використовувати саме такий метод керування, адже зручніше це робити в застосунку YouTube Music, Spotify чи інших. До речі, якщо у вас буде дві аналогічних колонки, то в застосунку є можливість зробити з них стереопару. Також стереопару можна зробити вручну для цього на обох колонках потрібно утримувати клавішу Bluetooth протягом 5-ти секунд.
ЕЛЕМЕНТИ КЕРУВАННЯ
На “кришці” колонки є п’ять фізичних клавіш, ніяких сенсорів і це цілком логічно виходячи з позиціювання колонки. Механічні клавіші знаходяться під прорезиненим верхом, тому намочити їх чи пошкодити через потрапляння бруду, фактично, неможливо. Серед 5-ти клавіш є такі:
- клавіша живлення;
- клавіша активації Bluetooth;
- збільшення гучності;
- зменшення гучності;
- клавіша play/pause (подвійне натискання перемикає на наступний трек, а потрійне натискання перемикає на попередній трек).
Якщо вам потрібно буде відновити заводські налаштування колонки, то ви можете це зробити натиснувши та утримуючи кнопки живлення та Bluetooth протягом 5 секунд.
ЗВУЧАННЯ
Колонка має два динаміки по 30W кожен, а відповідно видає 60W вихідної потужності. Підключення здійснюється через Bluetooth 5.2, щоправда незрозуміло чому колонка не підтримує AAC чи aptX Adaptive, а тільки стандартний SBC кодек.
Перше, що мене вразило, це гучність та об’ємність звучання. Якщо не бачити колонку перед собою і не знати про те, що це всього-навсього портативна колонка, яка важить трохи більше, ніж пів кілограма, то складається враження, що звук видає якась масивна колонка, а можливо навіть не одна. Завдяки двом драйверам в корпусі звук стає об’ємним та легко заповнює простір навколо.
Навряд чи в домашніх умовах ви будете переходити відмітку 70% гучності, а от на природі можна “викрутити” всі 100%, бо навіть на межі своїх можливостей немає хрипів та потріскувань. Якщо описати звучання в кількох суб’єктивних прикметниках, то буде ось такий мікс: об’ємний, басовитий, акцентований та дзвінкий.
АВТОНОМНІСТЬ
Bang & Olufsen Beosound Explore оснащена батареєю на 2400 мАг і завдяки батареї такої ємності вона може відтворювати аудіо протягом 27 годин. Якщо ви розумієте, що кілька днів не зможете підзаряджатися, то всерівно можна не хвилюватися. Якщо слухати музику по 3-4 години на день, то вам її вистачить на цілий тиждень. Без перебільшення феноменальний показник в такому компактному корпусі.
Повне заряджання колонки триває близько 2-х годин. Поруч з роз’ємом для заряджання є індикатор, який сповістить про рівень заряду батареї:
- Блимає жовтим під час заряджання і стає зеленим, коли батарея повністю заряджена;
- При рівні заряду 15% індикатор заряду батареї стане червоним, і пролунає звукова підказка;
- При рівні заряду 10% або менше індикатор блиматиме червоним.
ПЛЮСИ ТА МІНУСИ
Плюси Bang & Olufsen Beosound Explore:
- комплект з брендованим кабелем та карабіном;
- якість збірки, стильний дизайн та захищений корпус (IP67);
- просте підключення та застосунок Bang & Olufsen;
- можливість налаштування еквалайзеру через застосунок;
- фізичні клавіші для керування відтворенням;
- можливість створення стереопари;
- автономність 27 годин;
- об’ємний, басовитий звук завдяки 2-м драйверам (60W);
- підключення через Bluetooth 5.2.
Мінуси Bang & Olufsen Beosound Explore:
- немає підтримки популярних кодеків, а тільки SBC;
- відсутність мікрофона, щоб можна було використовувати, як спікерфон.
ВИСНОВКИ: ПОЗИЦІЮВАННЯ ТА КОНКУРЕНТИ
Колонка позиціонується компанією, як акустика для активного відпочинку, де інколи їй доведеться впасти в бруд, потрапити під дощ чи витримати удар м’ячем. Однак, це зовсім не виключає можливість її використання в домашніх умовах, як стаціонарної колонки. Якщо вибрати більш класичний колір — білий чи чорний, то вона чудово впишеться в будь-який інтер’єр і ви зможете використовувати її, як домашню акустику, однак по максимуму вона розкривається саме поза стінами чистого домашнього столу.
Bang & Olufsen Beosound Explore — унікальна колонка, хоча б через те, що їй важко знайти достойну альтернативу серед портативних колонок інших брендів. По характеристиках і можливостях до Beosound Explore не дотягують ні JBL Charge 5, ні JBL Extreme 2, ні тим більше Flip 5. Конкуренцію їй можуть скласти хіба “старші брати” від цього ж виробника.