Як купити ноутбук та не помилитись з вибором
Ноутбук – незамінна річ у сучасних реаліях, тому рано чи пізно ми задумуємось над питанням, який купити ноутбук. Тут ключовим моментом є його призначення, за яким можна визначити приблизні характеристики майбутнього помічника, а відповідно і ціновий сегмент.
Як вибрати ноутбук для різних задач
Для того, щоб не заплутатись у численній кількості виробників та моделей, ми пропонуємо їх класифікувати за сегментами.
- Універсальні. Такі пристрої стануть оптимальним вибором для різних потреб – навчання, мультимедійного відпочинку, віддаленої роботи, серфінгу в інтернеті, онлайн-ігор тощо. Універсальні ноутбуки оснащені компонентами, які забезпечують комфортну повсякденну роботу, тож якщо це те, що Вам потрібно, тоді розгляньте моделі: Acer Aspire, ASUS Laptop, Dell Inspiron, HP Notebook, Lenovo IdeaPad, HP ENVY, HP Pavilion.
- Бізнес. Пристрої такого сегменту призначені для офісної роботи. Зазвичай мають лаконічний дизайн, прості у користуванні та оснащені компонентами середнього рівня, які допоможуть реалізувати будь-які бізнес-процеси та масштабні корпоративні проекти. Ноутбуки для роботи можуть бути різними, адже хтось шукає пристрій для створення таблиць та звітів, а комусь потрібна більш потужна машина для розробки проектів. Із корпоративного класу відмінним вибором будуть: Acer Extensa, Dell Latitude, Dell Vostro, HP ProBook, Lenovo ThinkPad, Lenovo V-series.
- Преміум. Елітні ноутбуки такого класу виконані на вищому рівні – тут і ефектний дизайн, сенсорний екран, сучасні технології, і потужні компоненти, усе для максимального успіху та результату у роботі. Ергономічність пристроїв дозволяє брати їх на презентації, ділові зустрічі, на виставки чи у відрядження для вирішення важливих питань. Потужними ноутбуками преміум-класу є: Dell XPS, HP EliteBook, HP Spectre, Lenovo Yoga, Asus ZenBook, HP ZBook, Apple. Вони підходять для роботи із графічними редакторами, 3D-моделювання, програмування тощо.
- Ігрові. Надійна та продуктивна геймерська “машина” має бути побудована на основі топового процессора із сучасною дискретною графікою, високим показником оперативки та ємним накопичувачем. Покращать ігрову атмосферу елементи із підсвіткою, зокрема, клавіатура та якісна аудіосистема. Не менш важлива, продумана система охолодження, яка дозволить уникнути перегрівання системи. Високою популярністю на ринку «геймерських монстрів» є: Acer Predator, ASUS Gaming, Dell Alienware, Acer Nitro, Dell Gaming G, HP OMEN, Lenovo Legion, MSI Gaming, Dream Machine Gaming.
Ноутбуки: ціни та основні характеристики
Якщо Ви вже остаточно визначились із призначенням ноутбука, то тепер можна приступати до вибору необхідних характеристик, серед яких:
- Процесор - основний обчислювальний центр, «мозок» системи, він відповідає за швидкість виконання всіх операцій. Ноутбук для роботи, навчання та мультимедійних розваг можна обирати з процесором початкового та середнього рівнів від Intel та AMD - Intel Celeron, Pentium, Intel Core і3, і5, Razen 3, Razen 5. Комфортну роботу зі складними програмами, легку розробку сайтів та програм, а також вражаючу швидкість в іграх покажуть: Intel Core i7, Core i9, Ryzen 7 та інші.
- Оперативна пам'ять забезпечує швидкодію системи та дозволяє працювати у багатозадачному режимі. Для щоденної роботи пропонують від 4 ГБ до 12 ГБ вільного місця. Для професійних програм, ігор знадобиться 16 Гб і більше.
- Накопичувач (жорсткий або SSD диск) призначений для зберігання та запису інформації. Більшість універсальних ноутбуків мають HDD на 500 ГБ або 1 ТБ або ж більш швидкий та безшумний твердотільний накопичувач на 128, 256 чи 512 ГБ вільного місця. Чудовий робочий тандем забезпечить гібридне сховище. Для зберігання колекції сучасних ігор, додатків, програм для графіки та мультимедійного контенту передбачені моделі із різним набором пам'яті, наприклад, 1 ТБ + 256 чи 512 ГБ, 2 ТБ, 2 ТБ + 256 ГБ тощо.
- Відеокарта у ноутбуці відповідає за обробку зображень, її поділяють на інтегровану та дискретну. Вбудоване графічне ядро підійде для домашньої чи офісної роботи, тому якщо Ви затятий геймер, то варто придивитись до потужних Nvidia GeForce GTX 1070, 1080, RTX 2060, 2070, 2080, AMD Radeon RX 580, 590, Radeon RX Vega.
- Дисплей також відіграє важливу роль та впливає на комфортну роботу. В інтернет-магазині ноутбуки можна придбати із 10-19-дюймовими дисплеями, кому що більше подобається. Компактні більше підходять для подорожей, відряджень, навчання, середнього розміру ноутбуки чудово підійдуть для ігор, перегляду фільмів, веб-браузингу, а більші моделі краще використовувати у якості домашнього ПК.
Окрім цього, варто звернути увагу на тривалість автономної роботи. Сучасні моделі відомих виробників забезпечують автономність на рівні від 9 до 15 годин, що цілком достатньо для комфортного користування у будь-яких умовах Якщо Вам доведеться працювати із набором чисел, то надайте перевагу клавіатурі із цифровим блоком. Також клавіші не повинні створювати багато зайвого шуму та мають легко натискатись. Тачпад дозволяє керувати командами пристрою без підключення мишки. Суттєвою перевагою буде наявність декількох інтерфейсів, зокрема, симетричного Type C, яким оснащені більшість сучасних гаджетів.
Безліч варіантів ноутбуків для більшості задач пропонує ktc.ua. Щоб дізнатись скільки коштує ноутбук, варто відфільтрувати всі бажані характеристики у розділі «Ноутбуки», після чого можете вибрати необхідну модель із бюджетом, який Вас влаштовує.