Xiaomi Redmi Note 15 vs Motorola G77: що обрати й кому який підійде

25/02/2026

У цьому порівнянні — два смартфони схожого класу, які на папері виглядають доволі близько: обидва мають AMOLED-екрани з 120 Гц, 8 ГБ RAM і 256 ГБ пам’яті та підтримку microSD. Але “відчуття від користування” у них різне — і воно добре читається з конкретних характеристик.

Xiaomi робить ставку на автономність (6000 мАг), екран із дуже високою заявленою піковою яскравістю та ряд дрібних “побутових” фішок на кшталт Wet Touch 2.0. Motorola, зі свого боку, додає 5G, вищу роздільну здатність і щільність пікселів, а також камеру з ультрашириком та оптичною стабілізацією. Щоб не розтікатися по загальних словах, нижче — короткий “швидкий підсумок різниць”:

  • Екран: у Xiaomi 6,77 дюйма AMOLED 2392×1080 і 3200 ніт пікової яскравості; у Motorola 6,78 дюйма Extreme AMOLED 1272×2772 та 450 PPI (для Xiaomi — 388 PPI).
  • Мережі: Xiaomi — 2G/3G/4G (LTE), Motorola — 2G/3G/4G/5G.
  • Основна камера: у Xiaomi 108 МП + 2 МП без OIS; у Motorola 108 МП + 8 МП (ultrawide 119 градусів) та OIS.
  • Фронталка й відео: Xiaomi — 20 МП і максимум 1080p 30 кc; Motorola — 32 МП і є 1440p 30 (і на основну, і на фронтальну).
  • Акумулятор і зарядка: Xiaomi 6000 мАг, 33 Вт + реверсивна до 18 Вт; Motorola 5200 мАг і зарядка до 30 Вт.
  • Захист: обидва мають IP64; у Xiaomi окремо згадані падіння до 1,8 м і тест на ударостійкість від SGS, у Motorola — MIL-STD-810H.

Xiaomi Redmi Note 15

Дизайн

За габаритами Xiaomi Redmi Note 15 — це 164 × 75,4 × 7,9 мм і вага 183 г. Тобто смартфон не “лопата”, але й не ультракомпакт: стандартний сучасний формат із великим дисплеєм. З практичних речей тут важливі дві: IP64 (захист від пилу та бризок) і акцент на міцності. У характеристиках зазначено витримування падіння з висоти до 1,8 м і проходження тесту на ударостійкість.

Біометрія — сканер відбитка під дисплеєм плюс розблокування обличчям. Це зручно саме тим, що не потрібно тягнутися до бокової кнопки або шукати датчик на спинці. По слотах: можна поставити або 2 SIM, або 1 SIM + microSD. Форм-фактор — Nano SIM.

У комплекті немає зарядного блока, тож у коробці — лише базовий набір аксесуарів. Водночас виробник додає захисний чохол, а для заряджання та підключення передбачений кабель USB Type-C — USB-A.

Xiaomi Redmi Note 15

Екран

Тут встановили 6,77-дюймову AMOLED-матрицю з роздільною здатністю 2392×1080, частотою 120 Гц і щільністю 388 PPI, тож картинка виглядає чіткою, а прокручування — плавним. Пікова яскравість 3200 ніт прямо натякає, що з читабельністю на яскравому світлі все має бути добре. І це ще не все: у специфікації окремо виділені сенсор 2560 Гц, ШІМ-затемнення 3840 Гц і режим читання — тобто Xiaomi тут явно робить ставку не просто на "гарний екран", а на комфорт у повсякденному користуванні.

Ще одна “людська” деталь — Wet Touch 2.0: екран має коректно реагувати навіть тоді, коли руки вологі або жирні. Якщо ви часто на вулиці, у спортзалі чи просто не любите витирати пальці об футболку — це саме та дрібниця, яка з часом цінується.

Xiaomi Redmi Note 15

Продуктивність

За продуктивність у Redmi Note 15 відповідає зв’язка Helio G100 Ultra та графіки Mali-G57 MC2. По пам’яті все теж без сюрпризів у хорошому сенсі: 8 ГБ оперативної, 256 ГБ вбудованої пам’яті та ще й підтримка microSD. Тобто "з коробки" місця достатньо, а якщо смартфон швидко обростає фото, відео й файлами — запас для розширення тут теж є.

Xiaomi Redmi Note 15

Працює модель на Android 15 з оболонкою HyperOS, тож програмна база тут цілком сучасна. А тепер до цифр, які вже краще показують реальну картину. В AnTuTu смартфон набирає 584 000 балів, а в тротлінг-тесті за пів години майже не просідає. Простими словами, під довшим навантаженням він не починає різко "здуватися" — принаймні саме так це виглядає за даними з тесту

Камера

У Redmi Note 15 ставка зроблена на головний модуль: ззаду тут 108-мегапіксельна камера з діафрагмою f/1.7, а поруч — 2 МП датчик глибини. Фронтальна камера — 20 МП f/2.2. Оптичної стабілізації немає.

Із відео все доволі просто: основна камера записує у 1080p при 30 або 60 кадрах за секунду.. Фронталка знімає у 1080p 30fps. Є і нюанс, який краще читати без зайвих фантазій. У специфікації вказане "оптичне збільшення 3x", але серед модулів бачимо лише основну wide-камеру та датчик глибини — без окремого телефото.

Xiaomi Redmi Note 15

Комунікації

З комунікаціями у Redmi Note 15 усе досить прагматично: смартфон працює в мережах 2G, 3G і 4G LTE. А от 5G у списку стандартів немає, тож для тих, кому саме цей пункт принциповий, це вже не дрібниця, а цілком конкретне обмеження. За бездротову частину відповідає стандартний для цього класу набір: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.3, а також NFC для безконтактної оплати та інших звичних сценаріїв. Для заряджання й підключення використовується USB Type-C.

Автономність

Redmi Note 15 отримав акумулятор на 6000 мАг — і це одна з його найпомітніших практичних переваг. Підтримується швидка зарядка 33 Вт, а ще є реверсивна зарядка до 18 Вт, тож за потреби смартфон може підживити й інший гаджет. У специфікації також вказані орієнтири на кшталт "до 2 днів роботи", "до 24 годин перегляду відео" та "до 50 годин розмов". Це корисно як загальне уявлення, але тут усе, як завжди, сильно залежить від реального сценарію використання.

Зате є показник, який значно простіше порівнювати без припущень: у тесті Geekbench 4 battery при повному навантаженні на процесор і максимальній яскравості екрана смартфон протримався 13 годин 43 хвилини та набрав 8250 балів. І вже це виглядає як цілком конкретний аргумент на користь його автономності.

Motorola G77

Дизайн

Motorola G77 виглядає трохи витонченішим у цифрах: 164,2 × 77,4 × 7,3 мм при вазі 182 г. Тобто він трохи ширший за Xiaomi, але за висотою та масою різниця мінімальна — в руці це, швидше за все, відчуватиметься не як "легший", а як просто трохи інакший за формою.

По захисту в нього одразу два сильні пункти: IP64 і MIL-STD-810H. Перший означає базовий захист від пилу та бризок, другий — явний акцент на витривалість. Це виглядає як плюс для тих, хто не хоче надто церемонитися зі смартфоном у щоденному використанні. Із біометрією все просто: є сканер відбитка пальця та розпізнавання обличчя. По слотах маємо таку ситуацію: "2 або 1 + e", плюс є підтримка microSD. Формат SIM-карт — Nano SIM.

Motorola G77

Комплектація без сюрпризів: зарядного блока в коробці немає, зате є чохол, а для заряджання та підключення додається кабель USB Type-C — USB Type-C.

Екран

У Motorola G77 екран справді виглядає як один із ключових аргументів. Тут встановили 6,78-дюймову Extreme AMOLED-матрицю з роздільною здатністю 1272×2772, щільністю 450 PPI та частотою 120 Гц з автоматичним регулюванням, тож система може знижувати герцовку, коли максимальна плавність не потрібна.

Додає впевненості й захисне скло Corning Gorilla Glass 7i, на якому виробник окремо робить акцент. А тепер важливе уточнення щодо яскравості. Пікова яскравість заявлена на рівні до 5000 ніт. Тобто за сухими характеристиками дисплей Motorola виглядає яскравішим, ніж у Xiaomi з його 3200 ніт.

Motorola G77

Продуктивність

У Motorola G77 акцент зроблений на трохи сильнішій платформі: тут працює MediaTek Dimensity 6400 у парі з графікою Mali-G57 MC2. По пам’яті все знайомо й практично: 8 ГБ оперативної, 256 ГБ вбудованої пам’яті та підтримка microSD. Тобто базового обсягу вистачає для повсякденних задач, а якщо з часом 256 ГБ стане замало — розширення передбачене.

Окремий практичний плюс — підтримка 5G, якої у Xiaomi немає. Для когось це не критично, а для когось — уже цілком відчутна різниця. Працює смартфон на Android 16, тож за програмною частиною модель теж виглядає актуально.

У цифрах Motorola G77 теж виглядає впевнено: в AnTuTu смартфон набирає 594 000 балів. А в тротлінг-тесті за пів години він майже не просідав. Якщо перекласти це на просту мову, то під тривалішим навантаженням смартфон не має різко втрачати темп — принаймні саме так це виглядає за даними з тесту.

Motorola G77

Камера

У Motorola G77 камерний блок виглядає помітно цікавіше саме за набором можливостей. Ззаду тут 108-мегапіксельна основна камера з діафрагмою f/1.7, а поруч — 8 МП ультраширик f/2.2 з кутом огляду 119 градусів. Плюс до цього є оптична стабілізація, а це вже не дрібниця для тих, хто часто знімає з рук. Фронтальна камера теж сильніша на папері — 32 МП f/2.2.

По відео в Motorola теж більше свободи. Основна камера вміє записувати 1080p при 30 або 60 кадрах за секунду, а також 1440p 30fps. Фронталка теж без спрощень: 1080p 30/60fps і 1440p 30fps.

Якщо коротко, то саме в сценаріях із відео Motorola виглядає практичніше. Особливо для тих, хто часто знімає сторіз, короткі ролики або просто багато користується фронтальною камерою: сам факт наявності 60 fps у 1080p і режиму 1440p тут уже виглядає як цілком відчутна перевага.

Комунікації

У плані комунікацій Motorola G77 виглядає трохи сучасніше за рахунок підтримки 5G — і це тут головна практична відмінність. Тобто, якщо для вас важливий запас на новіші мережі, у цієї моделі він є. Решта набору цілком звична й без сюрпризів: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.4, NFC для безконтактної оплати, а також USB Type-C для заряджання та підключення.

Автономність

Motorola G77 отримала акумулятор на 5200 мАг і підтримує швидку зарядку до 30 Вт. У характеристиках смартфона також є орієнтир "до 37 годин активного використання". Але цікавіше подивитися на сухий тест у однакових умовах: у Geekbench 4 battery при повному навантаженні на процесор і максимальній яскравості екрана смартфон протримався 13 годин 39 хвилин. І тут якраз найцікавіший момент: попри менший акумулятор, результат у Motorola майже впритул підходить до Xiaomi з його 13 годинами 43 хвилинами. Це не означає, що ємність батареї перестає мати значення, але добре показує просту річ: самі лише мАг ще не гарантують великого відриву в реальному стрес-тесті.

Motorola G77

Висновки: кому який підійде

Якщо звести все до суті, то тут немає універсального переможця — є два смартфони з різними акцентами під різні сценарії.

  • Xiaomi Redmi Note 15 виглядає логічнішим вибором для тих, хто насамперед дивиться на автономність. Акумулятор на 6000 мАг, швидка зарядка 33 Вт і реверсивна зарядка до 18 Вт роблять його практичнішим саме в історіях, де телефон часто далеко від розетки. Сюди ж додаються й екранні переваги: пікова яскравість 3200 ніт, ШІМ-затемнення 3840 Гц, режим читання та Wet Touch 2.0. Тобто ця модель більше "про щоденний комфорт". І якщо вам достатньо базовішого набору камер — без ультраширика та без оптичної стабілізації, — це цілком зрозумілий варіант.
  • Motorola G77, у свою чергу, виглядає цікавіше для тих, кому важливі не стільки додаткові години від батареї, скільки ширший набір можливостей. Тут є 5G, Bluetooth 5.4, вища роздільна здатність екрана та щільність 450 PPI, а також Gorilla Glass 7i. По камерах ця модель теж виглядає сильніше: ультраширик на 119 градусів, оптична стабілізація, 32-мегапіксельна фронталка й запис відео у 1440p навіть на фронтальну камеру. Додатковий практичний плюс — захист MIL-STD-810H разом з IP64, тобто акцент тут ще й на витривалість.

А якщо ваш запит простий — "потрібен просто швидкий смартфон без неприємних сюрпризів", — то за чистою продуктивністю вони стоять дуже близько. Redmi Note 15 набирає 584 тисячі балів в AnTuTu, Motorola G77 — 594 тисячі, і в обох випадках за пів години тротлінг-тесту смартфони майже не просідали. Тому на практиці вирішальним тут буде не сам бенчмарк, а пріоритети: більша батарея та екранні фішки у Xiaomi чи 5G, сильніший камерний набір і чіткіший дисплей у Motorola.

Читайте також:
Motorola Edge 60 Fusion VS Motorola Edge 70 Fusion: який смартфон обрати
Motorola Edge 60 Fusion і Motorola Edge 70 Fusion — смартфони однієї лінійки, але з різними акцентами. Edge 60 Fusion більше орієнтований на практичність: міцний корпус, захист за військовим стандартом, підтримку карт пам’яті та зручні габарити. Edge 70 Fusion робить ставку на новіші технології: пот
28/04/2026
Galaxy S25 FE та Galaxy A57: що обрати й кому який підійде
Вибір смартфона у 2026 році перестав бути простою прогулянкою між полицями з цінниками. Раніше все було очевидно, але сьогодні межі настільки розмилися, що вибір між Galaxy S25 FE та Galaxy A57 стає справжньою головоломкою навіть для тих, хто стежить за ринком. Обидва смартфони пропонують захист за
15/04/2026
Samsung Galaxy A57 та Galaxy A37: який смартфон вибрати?
Компанія Samsung оновила свої “народні хіти”: Galaxy A57 та A37. Обидва смартфони отримали великі 6,7-дюймові AMOLED-екрани на 120 Гц, акумулятор на 5000 мАг, захист від води IP68 та гарантію оновлень на шість років. Сьогодні ми порівняємо обидва пристрої, аби розібратися, кому варто обрати старшу м
28/03/2026
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?