Відьмак (The Witcher): дивитися, грати чи читати?
20 грудня 2019 року Netflix прикував до себе увагу мільйонів прихильників фентезі, адже відбулася довгоочікувана прем'єра серіалу "Відьмак". Особисто я взагалі не в темі цієї історії, тому вирішила подивитися першу серію і розібратися, чому серед відгуків так багато розбіжностей, адже одні називають цей проект другою "Грою престолів", а хтось хейтить серіал, навіть зі сторони підбору акторів.
Книги, ігри, серіали
Всесвіт Відьмака Геральта є звичною фантастикою - чародії, магія, ельфи. Для людини незнайомої з іграми та книгами Анджея Сапковського (польського письменника, книги якого є основою всіх подальших проектів) світ Геральта чимось нагадує Середзем'я з "Володаря Перстнів" чи "Гру престолів". Серіал Netflix'а, у першу чергу, схожий з престолами видовищним насиллям і сценами... ну, того самого, чому серіал має віковий рейтинг 16+.
Як мені пояснили знавці та фанати, серіал може не сподобатися геймерам тим, що прив'язаний до сюжету книг. Ігри були побудовані на Всесвіті Відьмака, однак не розповідали події книг, а були свого роду продовженням. Однак, і ті, хто читали Відьмака, можуть знаходити багато втрачених елементів причинно-наслідкових зв'язків сюжету - в серіалі не описуються чіткі межі розповіді, не вказується час і місце подій, існує багато відсилань, які рядовий глядач не розуміє. Важко назвати серіал самостійним проектом, адже складається враження, що сценаристи створювали його для тих, хто вже знайомий з Відьмаком, його історією та світом, тому розуміє всю інформацію, яку вони відкривають.
Особисто я взагалі не зрозуміла персонажа - ким він є (людина чи інша раса), як став відьмаком і яка його мета. Відсутність бекграунда Геральта не дає розуміти його зв'язки з іншими персонажами, але ще більше питань виникає при намаганні зрозуміти мотиви інших - хто, чому і навіщо нападає, хто захищається, і чого всі бояться. Плюс всі говорять про якесь призначення, сенс якого взагалі незрозумілий.
Саме з такими емоціями я залишилася після перегляду 1-ї серії. І тому вирішила розбиратися у цій всій історії.
Відьмак на екрані
Як виявляється, серіал від Netflix не перша екранізація - поляки вже знімали серіал і навіть фільм на його основі, який захейтили не тільки фанати книг, а й сам письменник.
Ось так виглядає польський Відьмак:
За словами глядачів, актор гарно впорався з роллю, однак сам проект вважається невдалим через ряд причин - постановку, бюджет, режисерську роботу, трактування сюжету та адаптацію книг, графіку.
Новий серіал набирає все більше гарних відгуків - на момент публікації матеріалу на порталі IMDb він зібрав 8.7 балів з 10. Багато відомих блогерів також позитивно відгукуються про екранізацію, а на самому порталі Netflix серіал на піку популярності.
Особисто для себе я зробила висновок, що для повноцінного перегляду Відьмака, варто або пройти пару ігор, або почитати книги. Можна приймати сценарій серіалу на віру та сподіватися на настання моменту, коли вся інформація зв’яжеться між собою - у будь-якому випадку серіал сподобається гарними постановками сцен бою та музичним супроводом. Музика з перших секунд зачаровує і передає атмосферу цього фентезі, тому раджу дивитися серіал в навушниках чи з потужними колонками.
Ігри
Як на мене, то більшість фанатів історії Відьмака познайомилися з нею завдяки іграм від компанії CD Projekt RED. Ігр налічується три, перший реліз на платформі Windows відбувся ще у далекому 2007 році. Фанати знають, що гра відрізнялася просунутим рівнем графіки, тому була дуже вимогливою. Наразі, щоб грати у Відьмака на максимумі, бажано мати в оснащенні прокачаний ПК з відеокартами GeForce GTX 1650 чи Radeon RX 5500.
Геймер грає за персонажа Відьмака у режимі третьої особи, але доступно три варіанти поведінки камери. У бою Відьмак може використовувати і зброю, і магію, однак персонаж ще й вміє застосовувати знання алхімії, створюючи зілля.
У серіалі, як і в грі, атмосферність створює музика, яку писали польські композитори. Однак, фанати встигли знайти ще більше спільного, адже між конкретними сценами гри та серіалу існують аналогії - екранізація намагається передати найдрібніші деталі персонажу та його характер через вже знайому поведінку чи дії.
Книги
Відьмак був створений польським письменником Анджеєм Сапковським. Ціла серія романів у жанрі фентезі знайшла багато прихильників, а перше оповідання циклу вийшло ще у 1986 році. Завершальну книгу побачив світ у 2013 році.
Світ Геральта найбільш детально описаний саме у книгах, напевно тому сценаристи серіалу взяли книги за основу історії. У романах розповідається не тільки про вигаданий Всесвіт і його персонажів, а й приділяється увага фольклору, який культурно є доволі близьким до українського, а тому багато розповідає про слов'янську міфологію. Цікаво, що за мотивами романів про Відьмака написана та поставлена рок-опера, а поляками ще й створені комікси.
Таким чином, всі любителі фентезі, які ще не знайомі з Геральтом і його пригодами мають змогу обирати - дивитися, читати чи грати за нього. А якщо вам щось сподобається одне, то продовжити історію персонажа можна буде в інший спосіб, а не чекати другого сезону серіалу, який анонсований на 2021 рік.
Діліться своїми відгуками (тільки без спойлерів) у соціальних мережах і відмічайте нашу сторінку ktc_ua - ми обов'язково будемо слідкувати за рейтингом серіалу і новинами кіно:
- Фейсбук - www.facebook.com/ktcua/;
- Інстаграм - https://www.instagram.com/ktc_ua/.