Вибираємо навушники для ігор
Найпопулярнішими брендами ігрових навушників є Razer, Steelseries, ASUS, Roccat, Logitech та MadCatz, проте, коштує їх продукція недешево. Якщо бажаєте зекономити, придивіться до:
Всі ці компанії виробляють повний спектр ігрових аксесуарів, включаючи миші, клавіатури та килимки. Тому, якщо у вас вже є, скажімо, миша одного з вищезгаданих брендів, логічним буде купити й навушники цього ж виробника, так би мовити, до пари. Окремо варто згадати бренд HyperX від Kingston Technology – будучи новим гравцем на ринку ігрових навушників, він на рівних конкурує з ветеранами.
Ергономіка
Звернути увагу потрібно в першу чергу на великий діаметр амбушур – ваші вуха мають повністю поміщатися у них. Це дозволить перенести тиск з вушних раковинна череп і, як результат, не знімати навушники довгий час. Зроблені амбушури можуть бути зі шкірзаму або велюру: перший варіант дає кращу шумоізоляцію та більш зносостійкий, а другий – приємніший на дотик та краще вентилюється у літню спеку. Деякі моделі навушників, як то HyperX Cloud II, комплектуються змінними амбушурами обох типів для різних пір року.
Звучання
Важливим для ігор є насичений бас, який створює переконливу атмосферу, та чіткі деталізовані високі частоти, щоб добре чути, наприклад, кроки віртуальних ворогів. Саме тому в ігрових навушниках приємно дивитися кінофільми та слухати електронну музику, але вже значно менш приємно слухати музику класичну та сучасну інструментальну. Проте є винятки: наприклад, Steelseries Siberia V2 та вищезгадані HyperX Cloud II легко справляються з музикою всіх жанрів.
Кількість каналів звуку
Окремо варто виділити ігрові навушники з багатоканальним звуком – віртуальним (на програмному рівні) чи реальним (з кількома динаміками у кожному вусі). У першому випадку навушники комплектуються звуковою карткою з інтерфейсом USB та спеціалізованим програмним забезпеченням. Прикладом же навушників з реальним об'ємним звуком є Razer Tiamat.
Отже, підсумуємо все вищесказане. Геймерські навушники, на відміну від меломанських, повинні бути перш за все зручними у носінні, щоб у них можна було з комфортом просидіти за іграми годину-дві, а вже потім з чітким деталізованим звучанням. Ну і обов'язковою є наявність мікрофону, без якого не обійтися у командних мультиплейерних іграх. А називають навушники з вбудованим мікрофоном - гарнітурами.
Ігрові навушники можна віднайти в будь-якій ціновій категорії і навіть будь-якого кольору. Окрім моделей описаних вище радимо звернути увагу і на інші моделі ігрових навушників з якими улюблені ігри стануть ще більш захопливими та цікавими.
Для геймерів буде цікаво: