Ваги Xiaomi Smart Scale 2: огляд особистого тренера з цифровим підходом
У повсякденному житті ми вже звикли зустрічатися з розумними гаджетами - багато, хто носить на руці смарт-годинник чи фітнес-браслет, у деяких вдома прибирається робот-пилосос, а повсякденним пристроєм, який мають, навіть найменші користувачі є смартфон.
Компанія Xiaomi часто дивує своїх прихильників різноманітними пристроями для побуту - уявляєте, компанією випускається навіть смарт-смітник (!). Відомим гаджетом, який став бестселером у своїй ніші став фітнес-браслет Mi band, третє покоління якого продовжує тримати свою актуальність та знаходить багато фанатів по всьому світі.
Ще одним пристроєм із спортивним призначенням є смарт-ваги Xiaomi Smart Scale. Нашою командою було протестовано друге покоління цього гаджета, який має не тільки фірмовий дизайн компанії, а й доволі приємну вартість. Справа в тім, що розумні ваги не є великою інновацією, адже багато інших компаній вже випускали подібні пристрої до Xiaomi. Але хочеться відмітити, що більшість з них мали призначення суто спортивне та, майже, професійне, що звичайно впливало на ціну.
Xiaomi Smart Scale 2 мають цікавий функціонал, про який розповімо детальніше нижче, але при тому вартують на рівні “мас-маркета” - всім, кому хочеться придбати фітнес-гаджет для домашнього використання дані ваги пропонують баланс між можливостями та ціною.
Дизайн
Друге покоління ваг Xiaomi Smart Scale 2 у зовнішньому вигляді відрізняється наявністю датчиків (чотири кола на поверхні), відсутністю логотипу та оновленим функціоналом.
Корпус пристрою міцний, але доволі тонкий, тому ваги виглядають дуже сучасно і органічно вписуються у приміщення. Їх можна використовувати і в спальні, і у ванній кімнаті, лаконічний дизайн робить їх універсальними у питанні розміщення.
Матеріали виробу приємні, враховуючи, що контактувати з датчиками для повних вимірювань потрібно, стаючи ногами на саму поверхню без взуття, це важливий показник для щоденного використання.
Особисто мені у дизайні сподобався “прихований” дисплей - така фірмова особливість робить вигляд гаджета ще більш сучасним і естетичним.
Досвід використання
У широті функціоналу старші ваги отримали додаткові можливості, адже оснащуються датчиками, які проводять вимірювання шляхом біоімпедансного методу (метод діагностики складу тіла людини за допомогою вимірювання електричного опору ділянок тіла в різних частинах організму). Датчики, які ми бачимо на поверхні дають змогу дізнатися про кількість жиру в організмі (включаючи вісцеральний), масу кісток, м'язів, вміст води, визначити обмін речовин і тип статури, ІМТ (індекс маси тіла), а також здійснити оцінку стану організму. Таким чином, користувач може отримати комплексну оцінку своєї фізичної форми, розуміючи не просто масу свого тіла, а й співвідношення різних його складових. Чому це потрібно знати? Я думаю, всі, хто колись займався наміреним схудненням знає, що існує така точка, коли ти продовжуєш притримуватися графіку тренувань і раціону харчування, а вага “залишається на місці”. Справа в тім, що людина при правильному фізичному навантаженні не просто спалює жир, а й набирає білкову масу - м’язи. Тому буває таке, що загальна маса тіла однакова, але от фізична форма краща. Раджу проводити вимірювання не тільки ваги, а й об'ємів тіла, адже вони будуть показувати, що ефективність вашої роботи над собою не зменшується.
Продемонструю на собі, яку оцінку організму дають ваги, але хочу зауважити, що в моєму додатку Mi Fit було прив’язано вже два розумних пристрої - фітнес-браслет Mi band 3 і смарт-ваги, тому я отримала інформацію не тільки про вагу, а й свій сон і фізичні активності. Ось так виглядає меню додатку Mi Fit при підключених пристроях:
Наприклад, це допоможе мені правильно вибрати дні для тренувань, адже змушувати свій втомлений організм працювати зі збільшеними навантаженнями недоцільно. А по-друге, дані про тренування (і спожиті калорії з браслета) будуть враховуватися у меню смарт-ваг:
Отже, перша інформація про сон з фітнес-браслет демонструється ось таким чином:
Додаток одразу пропонує лягати раніше і демонструє мої дані у порівнянні з іншими користувачами. Особливо цікаво було побачити кількість глибокого сну - в інші дні бувало, що я спала довше, але глибокий сон був зафіксований протягом пари годин, тому я відчувала себе більш втомленою.
Інформація про ваги відображається в додатку на подібній вкладці:
На цій сторінці можна здійснити налаштування роботи пристрою. При першому використанні з'являються вкладки з інструкціями:
У додатку потрібно буде вести відомі про себе дані - вік, зріст і так далі. Потім ця інформація буде використовуватися при визначенні індексу маси тіла. При першому комплексному зважуванні ви отримаєте інформацію про загальний стан організму (називається оцінкою), а також вік.
Як бачите у додатку одразу пропонуються поради. Такі самі коментарі будуть надаватися і після кожного виміряного показника. На основі всієї інформації, як результат, ваги покажуть тип вашої статури. Скажу одразу, коментарі додатку співпадають з реальним станом речей - завдяки вагам я стала більше звертати увагу на білкову їжу і намагаюсь щодня проходити 10 000 кроків (фітнес-браслет не дає засиджуватися).
Особливо цікаво було подивитися яке співвідношення у масі тіла складають м’язи та кістки. На мою думку, звичайно присутня похибка, але приблизно користувач буде розуміти, як розподіляється маса тіла між різними його складовими.
Найбільш цікавою є частина жиру, ваги вміють також визначати вісцеральний (внутрішній) жир.
Ваги, навіть продемонструють кількість води - це допоможе розуміти чи достатню кількість рідини ви вживаєте.
Остаточно користувач отримує дані про статуру:
Загалом, ваги мені сподобалися тим, що на вимірювання всіх даних не витрачається багато часу, а пристрій надає доволі багато даних про ваш організм. Для тих, хто займається спортом вони допоможуть зберігати вимірювання та бачити їх у динаміці - так ви зможете аналізувати, які фактори впливають на ефективність, на що потрібно більше звернути увагу, що потребує покращення і так далі.
Ваги визначають різних людей, тому всі члени сім'ї можуть користуватися пристроєм (підтримується 16 профілей).
Дані зберігаються на смартфоні, інтерфейс додатка доволі зрозумілий - проблем з роботою не було. Я з задоволенням б користувалася такими вагами, особливо, коли вже маєш фітнес-гаджет, як от браслет чи смарт-годинник. Навіть, якщо щодня ти не будеш аналізувати всі показники, а просто зважуватися, раз на тиждень можна оцінювати комплексно свій організм, щоб краще його розуміти та підтримувати свою фізичну форму.
Для початку літнього сезону Xiaomi Smart Scale 2 можуть стати доволі ефективним особистим тренером. Бажаємо гарного самопочуття та успішних тренувань, ще більше про фітнес-пристрої можете дізнатися за посиланнями: