1. Скільки ядер процесора потрібно для сучасного смартфона?

Скільки ядер процесора потрібно для сучасного смартфона?

Питання дуже схоже на те, що звучало в нашій попередній статті: “Скільки оперативної пам’яті потрібно для сучасного смартфона?”. Чи можна вважати, що смартфон, який має 10-ядер, а такі вже давно є на ринку, набагато потужніший за 8-ядерний чи 4-ядерний.

Приклад:

В iPhone XS Max процесор має 6 ядер і це один з найкрутіших смартфонів на ринку, а Redmi Note 4X має версію з 10-ядерним процесором і це посередній бюджетник. Бачимо, що мірятись ядрами можна, але далеко не завжди справа в їх кількості.

iphone xs max redmi note 4x

Чому у процесорах смартфонів більше ядер, ніж у ПК та ноутбуків?

Ми можемо спостерігати, що навіть в потужних ПК процесори здебільшого 4-ядерні, а в смартфонах 4-ма ядрами вже давно нікого не здивуєш. Чому так? У ПК потужність процесора можна збільшити, якщо підвищити тактову частоту, але це реально тому, що в корпусі ПК легко реалізувати активне охолодження. У смартфонах з охолодженням не все так просто, тому збільшувати тактову частоту не варіант.

Якщо наприклад взяти смартфон Huawei P Smart Plus, то у ньому процесор 8-ядерний, але в той же час ядра діляться на два типи:

  • 4 ядра — енергоефективні (з частотою 1,7 ГГц);
  • 4 ядра — потужні (з частотою 2,2 ГГц).

aG7ihssL7bvKM9XRkLs9UlR0CsMF4HsSBp3ClAOCqKLhzXnJLH24c4VivekKPR6xfjoynkdQSj1I0i2o_mPVaNsKuFno8qE5HckKv1NKOvlYVuYAa9Xp6vvSAAnVo2qvQf8qJz4M

Фактично смартфон має два 4-ядерні процесори, але не вникаючи в деталі такі смартфони називають 8-ядерними. Для серфінгу в інтернеті, користування “легкими” системними додатками, гортання меню цілком достатньо буде перших 4-х ядер. В цей час 4 високочастотні ядра в режимі “сну”. Коли ви запускаєте важкі додатки чи ігри, то вмикаються потужні ядра. Такий алгоритм роботи багатоядерних процесорів називається big.LITTLE.

 

kIxWXoGfxhXvpPSUkYYIGCqMZ9ggSGQXjWwFpXpHp64Ls05lAf94Le2SwtloUnGTuS7NGjDvjK2Pwrh_RYKWUUz5VHu7y1M7wbhuGMRkbB-swNCWy5LORFiDbhr6ZbfnTEVW4HsP

Для чого ядра ділити на потужні та енергоефективні?

Можна зробити висновок, що для смартфона цілком вистачило б і чотирьох ядер (високочастотних). Загалом так і є, але тут ми зустрічаємось ще з однією проблемою сучасних смартфонів, а саме автономність. Якщо на усі завдання прості й складні задіювати більш потужні ядра, то це суттєво впливатиме на автономність пристрою.

Висновки

iPhone 7 та 7 Plus мають 4-ядерний процесор і на момент виходу вони були одними з найпотужніших на ринку, випереджаючи цілий ряд смартфонів з 8-ядерним чіпом. Вони і сьогодні цілком актуальні та легко справляються з будь-якими завданнями. Тому, як висновок можемо сказати, що обираючи смартфон набагато важливіше звернути увагу на ємність батареї, можливості камери, екран, оперативну та постійну пам’ять і тільки після цього звертати увагу на кількість ядер процесора.

Читайте також:


Техніка, що робить життя кращим!

0 УКР РУС
Дзвінки безкоштовні 0 800 210-484