Назад

Що таке LiDAR і навіщо він потрібен?

Нещодавно був представлений новий планшет Apple iPad Pro. Звісно ж у ньому з’явилося чимало нових фішок, але однією з найбільш цікавих є LiDAR. У цій статті ми спробуємо розібратися, що це таке і для чого він потрібен, а відповідно чи є сенс переплачувати за цю фішку.

Купить Apple iPad Pro

Що таке LiDAR?

Один з варіантів подає нам навіть Wikipedia. LiDAR — це технологія отримання та обробки інформації про віддалені об'єкти за допомогою активних оптичних систем, що використовують явища поглинання і розсіювання світла в оптично прозорих середовищах. Звучить надто складно, тому спробуємо пояснити простіше. LiDAR — це спеціальний датчик, який має вбудований лазер і працює за принципом 3 етапів:

  1. Лазер світить і його промінь переміщується зі швидкістю світла;
  2. Ресівер отримує його назад;
  3. Пристрій обчислює час за який промінь повертається.

Купить Apple iPad Pro

Таким чином на пристрої з’являється інформація про те, яка відстань від пристрою до об’єкта, а цю інформацію можна широко використовувати для віртуальної реальності, особливо це стосується геймерів, дизайнерів, будівельників та спортсменів. Як саме? Зараз спробуємо пояснити.

LiDAR в іграх

Завдяки тому, що можна чітко виміряти відстань до об’єктів відповідно можна додавати до готового зображення на екрані смартфона чи планшета різноманітні віртуальні елементи і гра стає не просто віртуальною, але й з елементами реальної картинки. У Apple навіть є відповідний сервіс, де є такі ігри — Apple Arcade.

Купить Apple iPad Pro

LiDAR для навчання

Вже починають розроблятися різноманітні додатки, які будуть допомагати студентам більш ефективно та швидко опановувати свої професії. Наприклад для студентів-медиків можна буде вивчати анатомію.

Купить Apple iPad Pro

LiDAR для спортсменів

Можливо любителям це не настільки важливо, але професіоналам такий датчик однозначно сподобається, тому що він допоможе випрацювати оптимальну техніку при тренуваннях, правильно навантажувати різні групи м’язів. Крім того, для розробників відкривається широке поле можливостей щодо написання різноманітного софту з використанням можливостей LiDAR.

Купить Apple iPad Pro

LiDAR в побуті

За допомогою цього датчику можна буде точно визначити розміри будь-яких предметів чи об’єктів. Це зовсім інший рівень зручності, адже не потрібно мати з собою велику кількість інших вимірювальних пристроїв. 

Купить Apple iPad Pro

Творець гри Hot Lava - Марк Лапрейрі так висловився про нову технологію: «LiDAR сканує кімнату і створює повну картину вашого оточення, переносячи її у віртуальний світ. Всі об'єкти з вашого світу перетворюються в перешкоди. Це допоможе створити по-справжньому захоплюючий досвід, який буде обмежений тільки вашою уявою».

Можливо для цього датчика розроблено ще не так багато додатків і сценаріїв використання, але перспектива однозначно є і Apple продовжує йти інноваційним шляхом.

 

Особистий кабінет
Привіт! Треба допомога ?