Назад

Що нового в Thunderbolt 4?

Якщо ви є власником Macbook Pro, то що таке Thunderbolt і які його переваги вам давно відомо, але якщо коротко відповісти на питання, що ж це за технологія, то варто сказати, що це спільна розробка компаній Apple та Intel. Цей інтерфейс “упакований” в порт USB Type-C, але це зовсім не означає, що усі порти USB Type-C його підтримують.

mFtZ-ekDXCmxy0MrZXxrOx-zeugammX50jFQRX8vMq1EywZBL0EgtzCapxlGg3P6mnrlFGyPjc6FMteZCQ3ti10kBdlA_FKPqEIKlzCvVs6ieJPzonZjeFiwoR7wALJHel-Wt8w0

Нагадаємо, що третє покоління Thunderbolt дозволяло підключити до комп’ютера чи ноутбука зовнішню відеокарту, додатковий монітор з роздільною здатністю 4К, якщо накопичувачі підтримували PCI Express, то швидкість передачі даних могла сягати 16 Гбіт за секунду, якщо ж накопичувачі підтримують USB 3.2, то швидкість передачі даних могла сягати 10 Гбіт за секунду.

Для тих хто постійно працює з великими об’ємами даних, займається монтажем і обробкою відеоматеріалу Thunderbolt — це просто знахідка.

l3V2kw5vDBJEVaivJ8sEfvBXdSjpgO3kX-dBjZLl8K08cs0C_Y_XYlp5Z47jV7edKnDAxZcZpnwoXWC8R7l2jx9zcA5JpqQOBLnqZE0VZxVFe7hg1x74olGNAudEdSGida2U26U8

Нещодавно було представлено 4-те покоління цього інтерфейсу. Які зміни в ньому відбулися порівняно з попереднім можете прочитати нижче.

  • Підтримка 8К або 2х4К. Тепер один порт Type-C з підтримкою Thunderbolt 4 може витримувати підключення 1-го 8К-монітора або двох 4К моніторів. Щоб піключити два в один порт вам звісно ж знадобиться спеціальний хаб.
  • Вища швидкість по PCi Express. Цей протокол використовується в багатьох пристроях і саме приємне, що він використовується в зовнішніх накопичувачах SSD. З Thunderbolt 4 ви можете передавати дані вдвічі швидше, ніж на Thunderbolt 3. Якщо конкретно, то швидкість передачі даних при роботі з PCIe виросла до 32 Гбіт за секунду.
  • Безпека. У новій версії інтерфейсу компанія Intel зобов’язує усіх використовувати технологію VT-d. Що дає ця технологія? Вона не дозволяє для зловмисників мати прямий доступ до пам’яті. Щоб “вкрасти” інформацію чи нашкодити іншим чином зловмисникам доведеться мати безпосередній доступ до порту Thunderbolt на вашому пристрої. У Windows 10 (1803) та macOS 10.8.2 захист VT-d вже увімкнений.
  • Зворотна сумісність з Thunderbolt 3. До цього списку увійшли і DisplayPort і навіть USB 4;
  • Пробудження. Якщо ваша мишка підключена до комп’ютера чи ноутбука через хаб, то в новій версії Thunderbolt 4 система будете пробуджуватись, а в Thunderbolt 3 такого не було. Дрібниця, скажете ви, але зручність роботи зросте в рази. а відповідно і ефективність роботи.

T1sxNajujzNlJCFeugUbNOKE-y8d9ICWLPOQnKv1aMCo7tPyxIgyNNbZ44Li15n8iBP3BsDgPB4ZWknlrCFOcCcE5cGgApho3NizSAbDW3iSQyVNiesMRPnYGG5jkjK8mGhVV9L3

 

Особистий кабінет
Привіт! Треба допомога ?