Redmi Watch: чи варто їх чекати?
Xiaomi під брендом Redmi презентувала годинник Redmi Watch, який на старті продажів в Китаї буде коштувати приблизно 45 доларів. Зовні він дуже привабливий, а крім того має NFC-модуль. Поки-що звучить дуже багатообіцяюче, але чи варто нам чекати його? P.S. Варто віддати Xiaomi належне, бо робити промо фото вони таки вміють. Перша думка, яка виникає, коли поглянути на фото нижче переконує, що цей годинник не гірше Apple Watch, але не поспішаймо з висновками.
ДИЗАЙН: СХОЖІ НА APPLE WATCH
Годинник має квадратний корпус з однією клавішею на правому торці. Його вага всього 35 грамів. З ціни стає зрозуміло, що корпус виконаний з пластику, але відносити це до недоліків буде неправильно. Redmi Watch буде доступний у трьох кольорах корпусу: синій, чорний та слонова кістка. Ремінці до часів будуть аналогічних кольорів, однак ще є можливість окремо придбати рожевий та зелений ремінці. Корпус годинника захищений по стандарту 5 АТМ, тому вода йому не зашкодить і за запевненням виробника в ньому навіть можна плавати. Звісно це стосується тільки прісної води.
ЕКРАН: 120 ЦИФЕРБЛАТІВ
Діагональ екрану годинника 1,4 дюйма, а це означає, що він аналогічний, як в Realme Watch. В чому проблема? Проблеми немає, але якщо ви поставите на заставку зображення не чорного кольору, яке чітко буде окреслювати межі екрану, то дисплей буде здаватися достатньо маленьким, а рамки товстими. Щоб годинник виглядав більш дорого і нівелювалися рамки навколо дисплею варто використовувати темні теми інтерфейсу і тоді можливо хтось навіть сплутає його з Apple Watch. Екран чіткий, тому що має роздільну здатність 320х320 пікселів і при діагоналі 1,4 дюйма може похвалитися показником 323 ppi. Екран захищий 2,5D-склом, але враховуючи, що воно виступає над корпусом, то мікроподряпини будуть з’являтися.
Відразу з коробки для вас будуть доступні 120 циферблатів, а саме приємно те, що можна буде налаштувати їх так, щоб вони змінювалися щодня. В смартфонах Huawei можна налаштувати шпалери так, щоб вони змінювалися після кожного розблокування смартфону, а тут кожні 24 години. Чудове рішення. Нижче ви можете побачити частину вочфейсів, які будуть доступні вам у Redmi Watch. Варто сказати, що вони адекватні, що не часто буває з циферблатами в китайських бюджетних смарт-годинниках.
ФІТНЕС-ФУНКЦІЇ: ПІДТРИМКА 7 ВИДІВ СПОРТУ
Насправді 7 видів спорту це достатньо мало, але тут присутні базові, як наприклад біг, плавання, велосипед та інші. Фіксація результатів під час тренувань доволі точна завдяки 6-осьовому гіроскопу. Ви можете налаштувати годинник так, що він буде вимірювати пульс щохвилини, а пізніше в додатку можете моніторити, як він змінювався протягом доби. Годинник буде підключатися до добре знайомого по браслетах Mi Band додатку Mi Fit. Окрім відслідковування тренувань годинник має трекер сну і вміє визначати його фази. Щоранку ви можете дивитися інформацію з гарною інфографікою про якість свого сну. До речі, годинник не має GPS-модуля і для тренувань це величезний мінус, але для автономності великий плюс.
ФІШКИ: АСИСТЕНТ ТА NFC
Годинник має має вбудований мікрофон і можете отримувати команди завдяки голосовому асистенту Xiao AI, але оскільки вбудованого динаміка тут немає, то відповідь буде відображатися у вигляді тексту на екрані. Голосовий помічник буде актуальний лише для жителів Китаю, тому в Україні ця фішка немає ніякого сенсу.
Друга фішка — NFC-модуль. Теоретично ви можете оплачувати покупки за допомогою годинника, але на практиці все може бути не так оптимістично і є дуже велика ймовірність, що NFC Redmi Watch в Україні не працюватиме. Як приклад можемо навести браслети Mi Band 5. Однак в попередньому поколінні браслетів Mi Band, а саме у 4-ці є окрема модель з NFC, яка підтримує безконтактні платежі. Тут варто зрозуміти, що Mi Band 4 надзвичайно популярний браслет і тому був сенс “заморочуватися” з тим, щоб NFC запрацював, а от Redmi Watch поки-що ноунейм для нашого ринку, тому розраховувати на те, що NFC буде працювати, мабуть, не варто.
Відповідно дві найбажаніші функції: NFC та голосовий асистент, швидше за все, для користувачів з України не будуть актуальними, а відповідно і немає сенсу за них переплачувати, натомість є сенс придбати Mi Band 4 звичайний або версію, яка підтримує NFC для безконтактних платежів. До речі, про останню можете детальніше прочитати в нашому матеріалі під назвою “Безконтактні платежі: Mi Band 4 NFC”.
АВТОНОМНІСТЬ: 7-12 ДНІВ
В звичайному режимі користування одного заряду вистачатиме на 7 днів автономної роботи, але є можливість увімкнути режим збереження енергії і тоді час роботи від батареї зросте до 12 днів. Загалом на тиждень роботи можна розраховувати. Повна зарядка Redmi Watch займе 2 години. Зарядний пристрій буде в комплекті, він магнітний і пропрієтарний.
ВИСНОВКИ: ДОБРЕ ТАМ, ДЕ…
Візуально годинник дуже приємний і має чимало фішок, які привернуть увагу потенційних користувачів, наприклад: красивий дизайн, хороша автономність, вологозахист, величезне різноманіття циферблатів. Однак можна навести чимало аргументів, які зроблять покупку цього гаджету сумнівною: в Україні, швидше за все, не працюватиме NFC, немає GPS, підтримка лише 7 видів спорту, в Україні не працюватиме голосовий помічник. Якщо почати шукати альтернативи, то виявляється, що вони є і це в першу чергу Realme Watch, який по функціях і візуально схожий з Redmi Watch, а також Mi Band 4, Mi Band 4 NFC та Mi Band 5.