Проблеми роз'ємів ноутбуків та шляхи їх уникнення. Поради від КТС
Ноутбуки розроблялись як альтернатива системним блокам, адже людям був необхідний мобільний комп’ютер. Вони стали дуже популярними, адже повністю зберегли функціонал системного блоку, і разом з ним всі роз’єми. Саме через мобільність ноутбука роз’єми отримують пошкодження, в основній мірі, через необережність користувачів. Тому ми розповімо вам про можливі проблеми з роз’ємами, шляхи вирішення цих проблем та як їх уникнути.
Кожний ноутбук має безліч роз’ємів підключення периферійних пристроїв: USB, VGA, HDMI, RJ-45 та безліч інших. До них можна під’єднати майже будь-який пристрій: починаючи від навушників і флешки, закінчуючи принтером, монітором або проектором. Підключається периферія, зазвичай, кабелями, що виступають за межі ноутбука. Тому при необережних рухах або транспортуванні роз’єм може пошкодитись або повністю вийти з ладу.
Проблеми і рішення
Найчастіше роз’єми пошкоджуються через неуважність користувачів, адже часто можна не помітити підключений принтер, і, схопивши ноутбук, швидко помчати в іншу кімнату щоб лягти на диван і подивитись фільм. В кращому випадку, кабель підключення різко вирветься з роз’єму, легко пошкодивши його. В гіршому випадку, Ви не втримаєте ноутбук в руках і він впаде на підлогу, або Ви втримаєте його, але за вами на диван покотиться принтер.
Ви не помітите підключену флешку, покладете ноутбук в сумку і підете по справах. В сумці щось може надавити на флешку, а флешка, в свою чергу, на роз’єм, чим і пошкодить його.
Ми навели найпоширеніші причини пошкоджень, але їх набагато більше. Здавалося б, що роз’єм не може зашкодити ноутбуку, але це не так, адже майже всі роз’єми розташовані на материнській платі.
Пошкодження або виведення з ладу роз’єму означає лише одне: його не можна використовувати і необхідно ремонтувати в сервіс-центрі. При використанні пошкодженого роз’єму може статись коротке замикання, яке виведе з ладу всю материнську карту. Самостійно ремонтувати роз’єм не рекомендується, адже необхідно перевірити справність інших елементів ноутбука, які могли бути пошкоджені внаслідок несправності роз’єму.
Профілактика
Уникнути пошкоджень роз’ємів дуже легко, і ми розповімо Вам як це зробити. Перш за все, необхідно обережно користуватись роз’ємами. Не переносьте ноутбук, до якого підключений периферійний пристрій або зарядка. При підключенні периферії до асиметричних роз’ємів (наприклад, USB), уважно слідкуйте чи правильно ви це робите, адже роз’єми зроблені так, щоб підключати периферію до них було легко. Тому, якщо ви не можете підключити щось до роз’єму – перевірте, чи правильно ви це робите та не прикладайте додаткових зусиль.
Не транспортуйте ноутбук з підключеними пристроями до роз’ємів, адже можна не лише пошкодити роз’єм, а й сам пристрій.
Не користуйтесь пошкодженим роз’ємом, адже це може вивести з ладу інші компоненти ноутбука.
Висновки
Ось ми і розповіли вам про можливі проблеми з роз’ємами та шляхи їх уникнення. Цілісність ваших роз’ємів, як і ноутбука в цілому, залежить лише від вас. Тому будьте обережними при використанні пристроїв, а якщо виникне проблема – для вас з радістю допоможуть працівники сервісного центру КТС.
Читайте також: