Назад

Ноутбук чи моноблок - у чому різниця?

На відміну від ноутбука, моноблок є незвичним для більшості користувачів пристроєм, популярність якого збільшилась після створення компанією Apple моноблочного ПК iMac. Ноутбук по своїй суті є компактною версією стаціонарного ПК із урізаними апаратними можливостями, моноблок у свою чергу більше схожий на великий монітор, всередині якого знаходиться схожа до ноутбучної начинка. Тобто, обидва пристрої поступаються за своїми можливостями настільним ПК із окремим системним блоком, але в чому ж відмінність? Давайте розбиратися разом.

Спільні риси

 

22_1.jpg

 

Як було зазначено, внутрішнє оснащення у ноутбука та моноблока схоже - оптимізовані для компактних пристроїв компоненти розміщуються таким чином, щоб максимально використовувати вільне місце. Це у свою чергу дозволяє зберігати невеликі габарити пристроїв, але при тому робить неможливу модернізацію внутрішніх компонентів.

Головними спільними рисами ноутбука і моноблока є, беззаперечно, компактність. Ноутбук можна без зусиль переносити та використовувати на ходу, а моноблок займає набагато менше місця у приміщенні, якому додає особливої естетичності.  

 

Переваги ноутбуків

Як вже стає зрозумілим, головною перевагою ноутбука, як і в порівнянні із традиційним ПК є портативність. Ноутбук стане ідеальним варіантом для студентів, працівників, які часто їздять у відрядження та представників бізнесу.

 

12_2.jpg

 

Враховуючи, що останні покоління внутрішніх компонентів, що встановлюються у ноутбуки, характеризуються досить високою продуктивністю, ноутбук легко може навіть замінювати “стаціонарник” та бути потужною робочою платформою вдень, а ввечері перетворюватися на розважальний центр. Виробники не обмежують своєї фантазії і створюють навіть потужні ігрові моделі, які заковуються у неймовірно компактні габарити. Таким, наприклад, є ASUS ROG Zephyrus або Dell Alienware 13.

 

9_3.jpg

 

Завдяки інноваційним рішенням та технологічному прогресу, користувачі не хочуть витрачати кошти на великі громіздкі настільні варіанти, а тому частіше надають перевагу ноутбукам.

 

Плюси моноблоків

Але чому тоді користувачі обирають моноблоки? Відповідь лежить на поверхні - монітор моноблока має більші розміри, ніж у ноутбуці, часто буває сенсорним та більше підходить для графічних спеціалістів. Перегляд відео, фільмів та іншого мультимедійного контенту буде набагато комфортнішим, висока роздільна здатність може допомогти працювати в графічних додатках, а відсутність великої кількості кабелів допоможе оптимізувати робочий простір та не загромаджувати приміщення великою кількістю техніки.

 

All-In-One-Gear-Patrol-Lead-Full.jpg

 

Також моноблоки зручні для використання в невеликих приміщеннях - їх можна навіть встановлювати на стіну, що надзвичайно зручно для офісів відкритого типу.

Моноблоки, у яких передбачена сенсорна панель ідеальні для працівників, які мають спілкуватися із партнерами чи клієнтами - виконуючи свою роботу, користувач одразу зможе відволіктись, демонструючи результат чи процес, керуючи пристроєм на дотик. Таким чином, не буде потрібний планшет та можна буде одразу легко оперувати всіма даними.

 

У висновку, треба зазначити, що моноблоки є більш вузькоспеціалізованими пристроями, які завдяки привабливому вигляду завойовують все більше популярності на ринку. Звичайно, не можна сказати, який із варіантів пристроїв кращий - незважаючи на технічну схожість, застосування ноутбука та моноблока дещо відрізняється по своїй суті. У каталозі інтернет-магазину, Ви зможете знайти багато варіантів і ноутбуків, і моноблоків. Обирайте те, що найбільше до смаку та буде більш корисним у повсякденному житті і нехай техніка надійно служитиме для здобуття успіху.

 

Читайте також:

Особистий кабінет
Привіт! Треба допомога ?