Ноутбук 2E Imaginary 15: конкурентам потрібно потіснитися?
Компанія 2Е - новий гравець на ринку ноутбуків. Нещодавно вони представили одразу 3 лінійки пристроїв: Rational, Imaginary та Pro Complex. Сьогодні протестуємо лептоп 2Е з мультимедійної лінійки Imaginary, щоб зрозуміти чи вийшов перший млинець нанівець.
ДИЗАЙН, ІНТЕРФЕЙСИ ТА КЛАВІАТУРА
Кришка дисплею та нижня кришка ноутбуку виконана з металу, а накладка біля клавіатури з пластику. Чорне матове покриття виглядає непогано, проте збиратиме відбитки пальців, що залишаються на верхній кришці, їх складно витерти навіть ганчіркою з мікрофібри.
На кришці дисплею розмістили логотип компанії, але якщо ви очікували на підсвітку, як в яблучних лептопах, вона відсутня. Це просто білий логотип. На нижній кришці є широка решітка охолодження.
На лівому торці розмістили роз'єм Ethernet для дротового підключення до мережі, кард-рідер для карток microSD, два USB-A 2.0 та вхід для навушників.
На правому торці є вхід для кабелю заряджання, HDMI, USB 3.2 та Type-C з підтримкою Displayport і Power Delivery.
Клавіатура тут повноформатна із цифровим блоком. Клавіші мають шорстке покриття. Наявна кольорова підсвітка. Змінювати яскравість та колір можна за допомогою гарячих клавіш у застосунку Control Center.
Ви можете вирати колір підсвітки, який вам імпонує, проте додаткових ефектів хвилі, райдуги чи дихання тут немає, програмувати кожну клавішу чи окрему область також неможливо, тому цю підсвітку навряд можна назвати RGB, скоріше Multi-color.
Ноутбук важить близько 1,5 кілограми, він не буде обтяжувати ваш рюкзак, тому ви зможете брати його з собою на роботу чи навчання.
ДИСПЛЕЙ
Ноутбук отримав IPS дисплей на 15.6 дюйма з роздільною здатністю FullHD та стандартною частотою оновлення 60 Гц. Із приємностей: дисплей може відкриватися аж на 180 градусів, що дозволить вам користуватися ноутбуком лежачи в ліжку, чи приєднати до нього клавіатуру з мишкою та використовувати в якості моноблоку.
Екран має хороші кути огляду та яскравість, що дозволить працювати у приміщенні. За прямих сонячних променів яскравості буде недостатньо, хоча матове покриття захищає дисплей від бліків. Показники кольорового охоплення sRGB i AdobeRGB виробником не вказані, тому рекомендувати його для людей, що працюють з кольором важко.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Ноутбуки лінійки Imaginary призначені для різноманітних завдань: від роботи в фотошопі до найпростіших ігор. Моя конфігурація не потягне комфортний монтаж відео в 4К, проте може похвалитися непоганою системою охолодження, що дозволяє уникнути тротлінгу.
Мій екземпляр отримав камінь Intel Core i3-1115G4 2 ядра 4 потоки із максимальною частотою 4.1 Ггц та інтегрованою графікою Intel UHD Graphics. На борту 8 GB оперативної пам`яті формату (DDR4, 3200 MHz).
Максимальний обсяг становить 32 ГБ, на материнській платі є два слоти для оперативки. Один слот оперативки є вільним, тому ви можете одразу встановити ще одну планку на 8 ГБ. Зберігати свої файли можна на твердотільному накопичувачі обсягом 512 ГБ M.2 SSD. Ваші дані будуть захищені криптографічним модулем TPM 2.0.
Додатково можна встановити ще один накопичувач на 2.5” дюйми як HDD, так і SSD з інтерфейсом SATA.
У застосунку Control Center ви можете вибирати режими роботи: від тихого до продуктивного.
У тесті на тротлінг ноутбук добре себе проявив, продемонструвавши відсутність падіння частоти процесора при роботі з максимальним навантаженням протягом 20 хвилин.
При цьому температура процесору не була вищою за 70 градусів. У тесті Cinebench камінь закономірно краще себе показав в одноядерному тесті, аніж в багатоядерному.
Тому рекомендувати його для сучасних ігор, які базуються на багатоядерній обробці інформації важко.
Система охолодження має помірний шум, у повсякденному користуванні майже не активується. В КС:ГО можна досягти 60 fps, якщо встановити найнижчі налаштування графіки та не застосовути анізотропну фільтрацію. Дається взнаки відсутність бодай якоїсь дискретної відеокарти.
КОМУНІКАЦІЇ
Приєднатися до мережі можна не лише дротовим шляхом, але й через Wi-Fi модуль, який підтримує стандарт Wi-Fi 6. Бездротові аксесуари можна приєднати через Bluetooth.
АВТОНОМНІСТЬ
Ноутбуки 2Е, в усіх наявних лінійках, можуть похвалитися гідною автономністю. В лінійці Imaginary та конкретно в моїй моделі заявлена робота від акумулятора до 11 годин. Ноутбуки лінійки Pro Complex, за заявою виробника, на одному заряді витримують до 17 годин роботи. Звісно, це лише маркетингові показники, які рідко відповідають дійсності.
В моїй конфігурації встановлено акумулятор на 49 Ват\година. У комплекті буде компактний блок для заряджання потужністю 45W. За мого користування ноутбук витримував трохи більше 8 годин роботи на одному заряді.
Безумовно, все залежить від сценарію використання, рівня навантаження та яскравості екрану. Проте на робочий день без підзарядки його має вистачити.
ВИСНОВКИ
2E Imaginary - лептоп з металевим корпусом, хорошим IPS екраном, гідною автономністю та потужністю достатньою для роботи у фотошоп, монтажу FullHD відео та невибагливих ігор. Великою перевагою є можливість апгрейду оперативки та встановлення додаткового накопичувача.
Часто проблемою нових брендів, і 2Е зокрема, є відсутність унікальної пропозиції. Завоювати прихильність користувача вкрай важко і за обставин, коли у відомих брендів є аналогічні або навіть кращі пропозиції за ті ж гроші, новачок опиняється у патовій ситуації: коли необхідно демпінгувати ціну або видумувати додаткові переваги.
Чи зайдуть ці ноути для користувачів - покаже час, проте варто нагадати, що деякі великі гравці свого часу теж були невідомим брендом і заходили на український ринок з нуля.
Чудовий ноутбук. Батарея тримає більше шістьох годин звичайного користування. Тихо працює навіть при повному навантажені. В цілому дуже задоволена. Ще гарна якість веб-камери, рекомендую