Німецький бренд be quiet! — топові комплектуючі для ПК
Будь тихим — це одночасно і слоган, і переклад назви преміального бренду комп'ютерних компонентів be quiet!, яким володіє німецька компанія Listan (також їй належить бюджетний бренд Xilence). У країнах Західної та Центральної Європи саме be quiet! вже багато років є лідером з продажів блоків живлення. Поступово набирає популярності бренд і серед українських комп'ютерних ентузіастів. Окрім блоків живлення, випускаються ще процесорні повітряні кулери, системи водяного охолодження, комп'ютерні корпуси та додаткові вентилятори для них. Також на офіційному сайті be quiet! є зручний калькулятор для розрахунку енергоспоживання ПК.
Блоки живлення
Блоки живлення be quiet! можна умовно розділити на шість серій. Базова серія System Power включає немодульні (з незнімними кабелями) та напівмодульні (з частково знімними) БЖ з електронною начинкою HEC (материнська компанія іншого відомого німецького бренду Cougar). Поставляються як у картонній коробці, так і просто у целофані — так звана Bulk-упаковка. Працюють System Power по прогресивній схемі роздільної стабілізації напруги DC-DC, тоді як більшість конкурентів у цій ціновій категорії досі використовують застарілу групову стабілізацію. Вентилятори використовуються не фірмові be quiet!, а Yate Loon на простому підшипнику ковзання. Також трохи в стороні знаходяться вузькоспеціальні БЖ SFX Power та TFX Power для ультракомпактних ПК.
Наступна серія блоків живлення — Pure Power включає немодульні, напівмодульні та починаючи з цього року повністю модульні моделі. Виробником електронної бази виступає вже більш солідна компанія FSP, та вже й фірмові 12-сантиметрові вентилятори be quiet!, хоч і молодшої серії Pure Wings, на підшипнику з гвинтовою нарізкою (трохи кращий за підшипник ковзання). За нею слідує серія Straight Power, теж на схемотехніці FSP, але вже з 14-сантиметровим вентилятором Silent Wings на довговічному гідродинамічному підшипнику. Це, напевно, найтихіші середньоцінові блоки живлення на ринку. Нарешті, флагманською серією є Dark Power з максимально можливим сертифікатом енергоефективності 80 PLUS Titanium, повністю власної розробки be quiet! (і електроніка, і охолодження).
Кулери
Переходимо до процесорних кулерів be quiet! Так, повітряні охолоджувачі представлені трьома серіями. Молодша Pure Rock включає відносно прості моделі з малою кількістю теплових трубок, вентилятором Pure Wings та навіть без тюбика термопасти в комплекті (паста нанесена зразу на підошву кулера). Середня серія Shadow Rock є, мабуть, найбільш різноманітною. Вона включає як високі вузькі кулери з 14-см вентилятором Shadow Wings (тихі, але на нарізному підшипнику), які не перешкоджають встановленню оперативної пам'яті з рогатими радіаторами, так і навпаки низькопрофільні з горизонтальним розміщенням вентилятора для компактних збірок ПК. Старша серія Dark Rock представлена масивними двобаштовими кулерами з парою вентиляторів Silent Wings. Топові повітряні кулери Dark Rock з тепловідведення 200+ Вт (їх ще називають суперкулерами), а також водянки Pure Loop та Silent Loop, призначені для найгарячіших процесорів Intel Core i9, AMD Ryzen 9 та Threadripper.
Комп'ютерні корпуси
Нарешті, комп'ютерні корпуси be quiet! представлені трьома серіями. Дві молодші — Pure Base та Silent Base укомплектовані відносно простими вентиляторами Pure Wings та Pure Wings PWM відповідно (другі вміють працювати на нижчих обертах, тому тихіші в простої ПК). Старша ж серія Dark Base оснащена вже гідродинамічними вентилями Silent Wing. До того ж, корпуси цієї серії є модульними: можна поштучно демонтувати зайві кошики для жорстких дисків, а також повернути на 360 градусів піддон материнської плати, щоб зібрати ПК з оглядовим вікном не зліва, а справа.
Висновок
bequiet! — беззаперечно найтихіші преміальні комплектуючі, що забезпечують першокласну роботу ПК. Висока продуктивність, надійність, німецька розробка, дизайн та контроль якості роблять продукти бренду одними з найкращих на ринку. І так, вони вже доступні в КТС:)