Apple Macbook Air на ARM-процесорі M1 — революція!

Назад

Третя презентація Apple за осінь відбулася. Сказати чесно, то ми починаємо звикати до щомісячних новинок від компанії з Купертіно. Apple таки вміє берегти таємниці, бо аж до самої презентації ніхто не знав, як буде називатися їхній перший процесор на ARM-архітектурі для Macbook. Довгоочікувані AirPods Studio та AirTag не представили, очевидно, що Apple увійшла в смак і буде розтягувати задоволення представляючи всі новинки поступово.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Багато років тому Apple перейшла на процесори Intel, бо бачила у них перспективу, однак останні роки відчувається, що остання вперлася в “стелю” своїх можливостей. Звісно ж Apple не хоче бути залежною від стороннього виробника, якщо при цьому є все необхідне, щоб почати виготовляти свої процесори. 

Чому рішення, яке прийняла Apple революційне? Бо вони не просто змінили виробника, вони вирішили змінити архітектуру процесора і тепер процесор, який встановлений в свіжих Macbook побудований на такій самій архітектурі, як і процесори для iPhone та інших смартфонів. 

Що це дає? Переваг дуже багато. Процесори на ARM-архітектурі суттєво енергоефективніші, а відповідно навіть не збільшуючи об’єм батареї можна досягти кращої автономності. Вони працюють безшумно, бо не потребують такого охолодження, як процесори на x86 і, як вишенька на торті, вони займають суттєво менше простору, що для компактного ноутбука архіважливо, а як пізніше стало відомо на презентації по потужності вони не просто не поступаються для актуальних процесорів на x86, а навіть випереджають їх. Нижче на зображенні графічно зображена будова чіпу від Apple під назвою M1. І так, він виконаний за нормами 5-нанометрового техпроцесу.

hH7DIptQmpCNxVQxrHTlkkvrnqH5ix34iQhtPXqFvOMGXW8LigzyxERJLjcxVBH5Jo7OC98RqoEcEyQ1-hUrbyufcAzUy8Ctx3zjaM9wD991Sf0fEoy_TzJqBvqbNeDuFMLPEtWX

На презентації прозвучало безліч порівнянь нового M1 з чіпом від Intel, який встановлений в попередньому поколінні Macbook Air. В чому M1 кращий?

  • обчислювальна потужність зросла в 3,5 рази;
  • графічна потужність зросла в 5 разів;
  • швидкодія SSD зросла в 2 рази;
  • автономність в браузері через Wi-Fi зросла на 6 годин і тепер складає 15 годин;
  • автономність в змішаному режимі зросла на 6 годин і тепер складає 18 годин.

Компактний Macbook Air на процесорі M1 з архітектурою ARM тепер не буде вважатися “лайтовим” для нескладних завдань, бо його продуктивність і можливості злетіли to the moon. Нижче зображення з презентації, яке чудово ілюструє найсуттєвіші переваги нового Macbook Air.

Ukpqmhv0Vqo8gQlaWGMbs1PzHhurMkfuYHj65lzs7l5bzRTc2Tw1DeYU7T899CLwZrfInB9sogQCYetqcdoGKs3O3reZDBm26xinuo8Le70X73FN-Muo9ipk8d06u02Mp52N9UQa

Цікаве питання! Якщо процесор в новому Macbook побудований на такій самій архітектурі, як процесори смартфонів та планшетів, то чи можна буде на нього встановлювати відповідні додатки, які раніше були тільки для iPhone та iPad. Як можете побачити на зображенні вище Apple сама цим пишається і лише виробники конкретного софту в AppStore можуть обмежити таке використання. Разом з тим можна тільки уявити, який простір це дає для розробників програмного забезпечення.

Ig6N4l1dAvX656A84K9dPGAjv7n7UwDg2gC5Wzy0Fj5apzcxKx6hkcCG9Fs4jvt5LLvT51E3J3iZsVJt7wtu_-eAaema93jtPZkyUw1BZtkxIW2mcs_lwHCiCcBWLVMEcUkpihld

Автономність на рівні 18 годин дозволяє не брати з собою зарядку навіть, якщо ви їдете у відрядження на 1-2 дні, бо заряду батареї всерівно вистачить — це дуже зручно. Щодо вартості новинки, то за версію з 8 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ SSD потрібно буде заплатити приблизно $999, яка ціна буде на ринку України поки невідомо, однак ви вже можете зробити передзамовлення і бути в числі перших власників революційного пристрою.

Особистий кабінет
Привіт! Допомогти ?