Який смартфон купити в 2024 до 10000 гривень?
Обрати флагманський смартфон достатньо легко, адже, по суті, ти одразу обираєш певний бренд, який тобі імпонує і не намагаєшся підібрати варіант під обмежений бюджет. Натомість від розмаїття бюджетних смартфонів аж очі розбігаються, адже в одному ціновому сегменті можуть бути смартфони лише з однією окремою перевагою: ігрові, з хорошою камерою, стабільною операційкою чи високою автономністю.
Якщо хочете мати усі переваги в одному пристрої - купляйте флагмани. А сьогодні ми зібралися тут, щоб порадити вам 3 різнопланових моделі смартфонів до 10 тисяч гривень - це Samsung Galaxy A25, OPPO A3 та ZTE Nubia Neo 2.
Комплект та дизайн
Компанія Samsung більше не додає до комплекту зарядний блок, навіть у бюджетних моделях, тому разом з Galaxy А25 ви отримаєте лише кабель Type-C на Type-C та голку для лотка сім-картки. У ОРРО А3 комплект дещо багатший: є ще й зарядний блок з підтримкою технології SuperVOOC. Повний комплект ви отримаєте разом із Nubia Neo 2: адже тут буде пластиковий чохол, який захищає глянсову задню панель та кути смартфона, кабель Type-C на Type-C і зарядний блок потужністю 33 Ват.
Дизайн справа суб'єктивна, а у наших моделей він взагалі різний. Samsung Galaxy A25 візуально схожий на “дорослу” лінійку S: тут три камери без острівця, проте задня кришка з ефектом мозаїки, яка достатньо цікаво виглядає на світлі, створюючи таку собі ілюзію глибини, хоча саме по собі покриття глянсове. ОРРО А3 має острівець для камер та задню кришку з блискітками. По зовнішньому вигляду Nubia Neo 2 одразу зрозуміло, що це ігровий смартфон, адже візуал на задній кришці нагадує обличчя трансформера. Додатково Nubia має сенсорні тригери на правому торці, які додатково відмічені кольором.
Усі три моделі заряджаються по Type-C, проте в ZTE, на відміну від Samsung i OPPO, відсутній роз'єм для навушників, тому вам доведеться пошукати бездротові навушники із низькою затримкою чи підключенням Type-C.
Що стосується звуку, усі три моделі мають стереодинаміки, проте суб'єктивно найглибший звук у Samsung A25, а найголосніше грає Nubia, що має підтримку DTS:X Ultra. Варто відзначити, що ОРРО А3 єдиний смартфон у нашій підбірці, що отримав офіційний захист від вологи та пилу IP54 та захист від падінь військового стандарту MIL-STD-810H. Щоправда, маємо попередити, що затоплення та механічне пошкодження смартфона не вважається гарантійним випадком.
Що стосується можливостей розширення внутрішньої пам'яті та зв'язку, то в ZTE можна встановити дві сімки, в Samsung або дві сімки або одну сімку та картку пам'яті microSD, а в ОРРО можна встановити дві сімки та картку пам'яті одночасно.
Дисплей
Серед нашої трійки SuperAMOLED матрицю, що забезпечує глибокий чорний колір та високу контрастність має лише Samsung, тоді як в ОРРО та Nubia встановили стандартні для цього сегменту IPS матриці.
Попри якісну картинку, OLED матриці мають один основний недолік - мерехтіння за низької яскравості. Натомість IPS екрани не дають настільки ж насичену картинку, проте проблема мерехтіння у них відсутня. Деякі виробники, такі як Motorola, OnePlus, Honor зменшують цю проблему за допомогою технології DC Dimming, проте в налаштуваннях Samsung такого немає. Як і в моєму, здавалося б, флагманському Google Pixel 7. Проблема чутливості очей до мерехтіння OLED не є настільки розповсюдженою, проте якщо ви відчуваєте, як ваші очі стають сухими та печуть навіть після коротких сесій зі смартфоном, ймовірно ви схильні до чутливості від ШІМ.
Найбільший за розміром дисплей у Nubia - 6’72 дюйми з роздільною здатністю FullHD+ (1080 x 2400), OPPO отримав 6.67 дюймів HD+ екран (720 x 1604), а у Samsung дисплей 6’5 дюймів FullHD+ (1080 x 2340). Усі три моделі мають достатню яскравість на рівні 1000 ніт та підвищену частоту оновлення: 90 Герц в ОРРО та 120 Герц в Samsung i ZTE, темну тему інтерфейсу, проте лише Samsung підтримує функцію Always on Display.
У всіх трьох моделях є можливість встановити стандартну частоту оновлення на рівні 60 Герц, а ОРРО та Nubia мають опцію автоматичного вибору системою. Офіційно захист дисплея отримав лише ОРРО А3 - це Panda Glass. Також на ОРРО та ZTE поклеєна заводська захисна плівка, тоді як у Samsung захисної плівки на екрані немає. Себто, у випадку Samsung Galaxy A25, однозначно доведеться клеїти захисне скло.
Продуктивність та операційна система
Серцем Samsung Galaxy A25 став фірмовий процесор Exynos 1280 (5 nm), який забезпечує хорошу швидкодію в інтерфейсі системи та непогану продуктивність в іграх. Наша модель, що має 6 гігабайтів оперативки, у тесті АнТуТу здобула 436 тисяч балів. Офіційно існують моделі А25 на 4,6 та 8 гігабайт оперативки та на 128 чи 256 гігабайтів внутрішньої пам'яті. Версія вбудованої пам'яті згідно з тестом АнТуТу: eMMC 5.1. З функцією RAM Plus оперативну пам'ять можна розширити ще на 6 гігабайтів. З коробки смартфон працює на Android 14 та з оболонкою OneUI 6.1, Samsung обіцяє до 4 оновлень операційної системи Android. Радує, що в Samsung встановлено мінімум додаткових застосунків.
ОРРО А3 отримав чип від команди Qualcomm - це Snapdragon 6s Gen 1. Існує лише одна версія смартфона - це 6\128 Gb, і в тесті АнТуТу смартфон здобув 226 тисяч балів. Версія вбудованої пам'яті - eMMC 5.1. Варто зазначити, що у випадку ОРРО ви можете зіткнутися з мікролагами системи, але це скоріше проблема фірмової оболонки. Тому пропонуємо одразу розширити оперативку на 6 гігабайтів в налаштуваннях смартфона. В іграх смартфон показує себе непогано, адже з надмірним перегрівом чи тротлінгом ми не зіткнулись. З коробки смартфон працює на Android 14 з оболонкою ColorOS 14.
Ігровий ZTE Nubia Neo 2 працює на Unisoc T820 (6 nm). Існує лише одна версія смартфона - 8\256 Gb, яка в тесті АнТуТу здобула 441 тисячу балів. Оперативну пам'ять можна віртуально розширити ще на 12 Гігабайт. З коробки Nubia працює на Android 13 з фірмовою оболонкою MyOS 13. Оскільки смартфон позиціонують як ігровий тут передвстановлено утиліту Game Space де можна переглянути та налаштувати свої ігри, до речі, кілька ігор вже буде встановлено з коробки. Налаштувати спрацювання ігрових тригерів можна буде безпосередньо у самій грі призначивши певне місце на дисплеї для лівого та правого тригера відповідно.
Камери
Всі представлені смартфони мають основну камеру на 50 Мп, із фазовим автофокусом (PDAF), а у випадку Samsung ще й з оптичною стабілізацією. Тоді як у ZTE та OPPO встановили допоміжний модуль на 2 Мп, Samsung A25 може запропонувати повноцінну ширококутну камеру на 8 Мп та макромодуль 2 Мп. Що стосується фронтальних камер ОРРО має модуль на 5 Мп, Samsung A25 на 13, а ZTE аж на 16 Мегапікселів.
Комунікації та захист
Всі моделі мають модуль Wi-Fi, що підтримує сучасні стандарти a/b/g/n/ac та Bluetooth версії 5.3. Безумовно, попри ціновий сегмент, усі три смартфони мають NFC модуль для безконтактної оплати.
У кнопку увімкнення смартфонів вбудовано сканер відбитків пальців, який працює достатньо швидко та коректно. Додатково в усіх трьох моделях є можливість розблокування екрана за допомогою фронтальної камери, зареєструвавши своє обличчя. Це зовсім не аналог FaceID, адже не дозволить заходити в банківські та інші застосунки за допомогою вашого обличчя.
Автономність
Варто зауважити, що у ZTE є версія Nubia 2 Neo з акумулятором 5200 мАг, проте у нас на огляді версія з акумулятором 6000 мАг, ОРРО - 5100 мАг, у Самсунг рівно 5000 мАг.
Найменша потужність заряджання у Samsung - 25W, ZTE Nubia 2 Neo може заряджатися із потужністю 33W, тоді як Oppo A3 підтримує потужність заряджання 45W. Нагадаю, що у ZTE та OPPO в комплекті вже будуть зарядні блоки із відповідною потужністю.
Запустивши синтетичний тест GeekBench 4, ми отримали наступні результати за максимальної яскравості дисплея та з максимальним навантаженням на процесор із повним зарядом Samsung A25 протримався 8 годин і 49 хвилин, OPPO A3 - 7 годин і 10 хвилин, а ZTE Nubia 2 Neo - 9 годин і 18 хвилин. Однозначним лідером у заряджанні серед нашої трійки можна аргументовано вважати ОРРО А3, який може здобути 50% лише за 30 хвилин заряджання.
Усі три пристрої мають не лише класичний режим енергоощадження, але й екстремальний: в ОРРО та Nubia його можна знайти у налаштуваннях, пункті “Акумулятор”, а в Samsung потрібно знайти пункт “Обслуговування пристрою” - “Акумулятор”, тапнути на надпис “Енергозбереження” та увімкнути повзунок біля “Обмеження головного екрану” і після цього увімкнути енергозбереження.
Висновки
Давайте коротко підсумуємо усю інформацію про нашу трійку бюджетних смартфонів:
Samsung Galaxy A25 може похвалитися насиченим AMOLED екраном, хорошим набором камер та довгою підтримкою оновлень, адже отримає 4 наступних збірки ОС Android. Проте у комплекті має лише кабель, тому усі інші аксесуари доведеться придбати окремо.
OPPO A3 - хороший базовий смартфон, на якому можна пограти в ігри, сфотографувати щось на пам'ять чи розв'язувати робочі питання. Нагадаю, що це єдиний смартфон у підбірці, що має захист від вологи та пилу IP54 та захист від падінь MIL-STD-810H. Одна з його фішок - швидке заряджання потужністю 45W та відповідний зарядний блок у комплекті.
Nubia 2 Neo можна назвати бюджетним ігровим смартфоном, що має приємний великий екран та увесь комплект для подальшого користування. Завдяки підтримці DTS:X Ultra він має хороший звук, а ігрові тригери покращать ваш геймерський досвід. З нюансів Nubia 2 Neo кілька непотрібних передвстановлених застосунків та ігор і посередня якість камери.