Які тарифи на мобільний 3G-інтернет в різних операторів України
Швидкісний, мобільний інтернет 3G з’явився в Україні порівняно недавно, але у вересні 2017 року вже налічувалося більше 20 тисяч станцій надання 3G-інтернету. В Україні є три найбільші оператори зв’язку: Київстар, Vodafone, Lifecell. Вони охоплюють понад 97% ринку мобільного зв’язку. Усі три оператори надають послуги 3G-інтернету.
У цій статті ми допоможемо вам зорієнтуватися, якого оператора та який пакет послуг краще обрати для користування інтернетом з вашого смартфону, планшета чи іншого девайсу з можливістю встановлення sim-карти, щоб не переплачувати.
Зміст:
- Скільки коштує мобільний інтернет в Київстар?
- Тарифи на мобільний інтернет у Wodafone?
- Який пакет мобільного інтернету обрати у Lifecell?
Мобільний інтернет Київстар
Київстар — це найбільший оператор зв’язку в Україні, який обслуговує понад 25 мільйонів абонентів. Надання послуг зв’язку та інтернету може здійснюватися по передплаті або по контракту.
У Київстар є три основних тарифних плани для мобільного інтернету 3G:
- Безлім. Соцмережі — 65 грн/місяць;
- Безлім. Відео — 95 грн/місяць;
- Максимальний. Безлім — 155 грн/місяць.
Безлім. Соцмережі
Підключивши “Безлім. Соцмережі” ви отримаєте 3000 МБ інтернету 3G. Спілкування через месенджер VEON, який Київстар активно рекламує в останній час, звісно ж не тарифікується. Даний тариф включає в себе додатковий сервіс — “Знання без меж”. У нього входять чотири додатки користування якими безлімітне та безкоштовне:
- Wikipedia;
- Prometheus;
- MyBook;
- Smart Kyivstar.
Не рахуватиметься трафік у соцмережах: Facebook та Twitter.
Тариф “Безлім. Соцмережі” підійде тим, хто багато часу проводить у Facebook, а також для школярів та студентів, які шукають необхідну для навчання інформацію у Wikipedia чи навчаються на курсах через сервіс Prometheus. Якщо ж ви полюбляєте переглядати відео на YouTube чи дивитися фільми через браузер, то 3000 МБ буде надто мало, враховуючи той факт, що найпопулярніші месенджери: viber, telegram тарифікуються і соцмережа Instagram теж.
Безлім. Відео
Якщо переважна частина вашого трафіку припадає на YouTube або ви затятий кіноман і вільні вечори проводите в додатку Megogo, то тариф “Безлім. Відео” буде для вас рішенням.
За 95 грн. ви отримуєте 6000 МБ 3G-інтернету. Відсутня тарифікація у додатках: YouTube, Домашнє ТБ, Megogo.net, Divan.TV. Як бонус — відсутність тарифікації у додатках для прослуховування музики: Zwooq та Fonoteka.
На користування браузером, найпопулярнішими месенджерами та додатками 6000 МБ інтернету має бути цілком достатньо.
Максимальний. Безлім
Якщо ви не хочете постійно слідкувати за тим скільки мегабайтів залишилось і не збираєтесь обмежувати себе в перегляді відео чи користуванні соцмережами для вас найкраще підійде тариф “Максимальний. Безлім”. Його вартість 155 грн. на місяць.
Підключивши такий тариф ви зможете проводити в мережі стільки часу скільки вам потрібно, адже тут безлім в прямому розумінні цього слова.
Чудовим бонусом до тарифу є послуга — Інтернет SIM-пара. Суть її в тому, що ви отримуєте ще одну SIM-карту для інтернету зі своїм номером і її можна буде використати наприклад в планшеті з підтримкою 3G. Для тих хто має два девайси і один з них використовує для роботи з поштою та різноманітними онлайн-сервісами — це буде дуже доречно.
Планшет+
Три тарифні плани, які згадані вище актуальні для смартфонів, адже вони включають безлімітне спілкування та SMS в межах мережі. Якщо ж послуги дзвінків чи SMS не є вашим пріоритетом і ваш основний пристрій для інтернету — це планшет, то кращим вибором для вас буде тарифний план Планшет+.
За 50 грн. на місяць ви отримуєте 2000 МБ 3G-інтернету та відсутність тарифікації соцмереж.
Окрім отримання послуг мобільного інтернету по передплаті, є також можливість співпраці з Київстар по контракту. У Київстар є 5 контрактних тарифів:
- Безлім;
- Безлім Extra;
- Безлім Silver;
- Безлім Gold;
- Безлім Platinum.
У всіх контрактних пропозиціях надається безлімітний інтернет 3G і вартість контракту залежить лише від кількості наданих хвилин на інші оператори та кількості наданих SMS, тому вони будуть цікаві, в першу чергу представникам бізнесу, хоча перші дві пропозиції по контракту: Безлім та Безлім Extra з вартістю: 95 грн. та 155 грн. зацікавлять і звичайних абонентів.
Мобільний інтернет Vodafone
Vodafone є другим за величиною оператором в Україні, після Київстар. Кількість абонентів Vodafone — 20.9 млн. (дані на кінець 2016 року).
У Vodafone є чотири основні тарифи для 3G-інтернету:
- Vodafone Unlim;
- Vodafone RED;
- Vodafone Device;
- Vodafone Light+.
Vodafone Light+
Найдешевший тариф Vodafone Light+ коштуватиме 40 грн. Разом з ним ви отримаєте безлімітний 2G-інтернет та безліміт на дзвінки в мережі. Відверто кажучи, якщо ви хоч раз користувались 3G-інтернетом, то 2G вас точно не потішить. Тому розглядати цей тариф детально немає сенсу. Він цікавий тим, хто в основному спілкується за допомогою дзвінків та хоче мати можливість отримувати повідомлення з месенджерів.
Vodafone Device
У тарифі Device є три пакети:
- Vodafone Device S — 45 грн;
- Vodafone Device M — 50 грн;
- Vodafone Device L — 90 грн.
Device M — це середнє рішення в межах цього тарифу. Підключивши тариф “Vodafone Device M” ви отримаєте:
- 5 ГБ 3G-інтернету;
- в перший місяць користування додатково нарахується 2 ГБ, як подарунок;
- соцмережі не тарифікуються;
Якщо ж ваш пріоритет — відео та перегляд фільмів, то 5 ГБ вам буде надто мало, а от для соцмереж та веб-серфінгу цей пакет те, що потрібно.
Vodafone RED
Другий по вартості тариф для інтернету — це Vodafone RED. Він має чотири пакети:
- Vodafone RED XS — 50 грн;
- Vodafone RED S — 70 грн;
- Vodafone RED M — 110 грн;
- Vodafone RED L — 180 грн.
Обравши тариф “Vodafone RED S” ви отримуєте 4 ГБ 3G-інтернету та відсутність тарифікації YouTube та соц.мереж. Зі зростанням вартості пакету (M чи L) ви отримуватимете більше гігабайтів 3G-інтернету. Наприклад, у “Vodafone RED M” вам надаватиметься вже не 4, а 8 ГБ, але і коштуватиме це, вже не 70, а 110 грн.
Якщо найбільше мобільних даних ви витрачаєте при перегляді відео на YouTube, то варто обирати саме цей тариф, бо у “Vodafone Device” YouTube тарифікується і “їсть” майже весь наявний об’єм мегабайтів.
Vodafone Unlim
З Vodafone Unlim за 75 грн. ви отримуєте безлімітний інтернет, безлімітні дзвінки в межах мережі та 100 хв. на інші оператори.
Мобільний інтернет Lifecell
Lifecell — третій за величиною мобільний оператор в Україні, який має 10,6 млн. абонентів. Для мобільного інтернету 3G у Lifecell є чотири тарифи за передплатою:
- “Жара”;
- “Свобода”;
- “Оптимальний смартфон”;
- “Абсолютна свобода”.
Тарифний план “Жара”
Підключивши тарифний план “Жара” ви отримуєте 10 ГБ 3G-інтернету та 10 ГБ на YouTube та інші відеосервіси. Facebook не тарифікується. До того ж, перший місяць користування тарифним планом безкоштовний.
Зрозуміло, що перший, безкоштовний місяць пройде дуже швидко, але хвилюватися не варто, адже далі щомісячна абонплата буде — 50 грн. Якщо врахувати, що надається 10 ГБ 3G інтернету та 10 ГБ для YouTube і ще й за 50 грн., то такий тариф цілком може конкурувати з Vodafone Unlim.
Тарифний план “Свобода”
У цьому тарифному плані є три пакети: S, M, L. Вони відрізняються кількістю наданих мегабайтів та вартістю:
- “Свобода S” — 60 грн (3 ГБ);
- “Свобода M” — 100 грн (5 ГБ);
- “Свобода L” — 175 грн (10 ГБ).
Перший місяць користування у пакеті “Свобода S” — безкоштовний. У пакетах M та L оплата з першого місяця. Якщо абонплата не сплачена, то надаватимуться щоденні пакети послуг: 150, 200, 350 МБ залежно від обраного пакету.
Тарифний план “Оптимальний смартфон”
У цьому тарифному плані є два пакети:
- “Оптимальний смартфон S” (3 ГБ);
- “Оптимальний смартфон M початковий” (7 ГБ).
Facebook в обох пакетах не тарифікується. “M початковий” включає 7 ГБ 3G-інтернету. Цього має бути достатньо, щоб не замовляти додаткові мегабайти в кінці місяця, проте якщо ви полюбляєте дивитись фільми або вмикаєте мультики дітям на YouTube зі свого смартфону, то 7 ГБ ймовірно буде недостатньо.
Тарифний план “Абсолютна свобода”
У цьому тарифному плані також є декілька пакетів: S, M, L. Серед головних переваг варто згадати, що перший місяць користування — безкоштовний (у пакеті М), а далі стягуватиметься абонплата в залежності від обраного вами пакету.
S-пакет коштує 75 грн. Разом з ним ви отримуєте 2 ГБ 3G-інтернету. Також ви отримуєте додаткових 2 ГБ в денний час (з 8:00 до 23:59) на доступ до сервісів:
- YouTube;
- Megogo;
- Divan.TV;
- Oll.tv.
В нічний час (з 23:59 до 7:59) вам надаватимуться ще 2 ГБ 3G-інтернету на користування зазначеними відеосервісами.
M-пакет коштує 125 грн. Підключивши цей пакет ви отримаєте 5 ГБ 3G-інтернету, 5 ГБ на доступ до відеосервісів вдень, а також безлімітний доступ до відеосервісів в нічний час. Не тарифікується Facebook, як і в інших пакетах цього тарифу.
L-пакет коштує 200 грн. Підключивши цей пакет ви отримаєте 10 ГБ 3G-інтернету та 10 ГБ на відеосервіси вдень, та безлімітний доступ до них вночі. Фактично, підключивши пакет L ви отримуєте безліміт на користування інтернетом, тому що 20 ГБ 3G важко буде витратити навіть затятим веб-серферам та кіноманам враховуючи, що вночі відеосервіси не тарифікуються.
У тарифних пакетах від Lifecell найважче зорієнтуватись, тому що немає чіткої ієрархії, як у Київстар чи Vodafone.
Обираючи тарифний план для користування 3G-інтернетом, в першу чергу, потрібно знати відповідь на питання: “на що я витрачаю найбільше мегабайтів?”. Якщо на відео, то варто звернути увагу на пакети в яких не тарифікується YouTube та інші найпопулярніші відеосервіси.
- Київстар — Безлім. Відео;
- Vodafone — RED S;
- Lifecell — Абсолютна свобода S або М.
Якщо ж вам потрібно обрати тариф і для інтернету і для спілкування за допомогою дзвінків та SMS, то рекомендуємо обрати:
- Київстар — Максимальний. Безлім;
- Vodafone — Unlim;
- Lifecell — Жара.
Якщо ж інтернетом на смартфоні ви користуєтесь по мінімуму і здебільшого для читання новин чи гортання стрічки соцмереж, то варто обирати найдешевші пакети і бажано з відсутністю тарифікації соцмереж. Для звичайного веб-серфінгу цілком може вистачити і 2-3 ГБ мобільних даних на місяць.
Читайте також: