Як збільшити час роботи смартфона від одного заряду?
Якщо ви користуєтесь смартфоном, то не вдаючись в деталі можна припустити, що ви його заряджаєте щодня, а в кращому випадку раз на два дні. Поки батарей, які збільшать автономність смартфона хоча б до 7 днів без підзарядки, на жаль немає, тому ми змушені виходити з тих реалій, які маємо. У даній статті ви знайдете базові поради щодо продовження часу роботи вашого девайсу від одного заряду.
ВІДКЛЮЧИТИ ВІДЖЕТИ ТА АНІМОВАНІ ЗАСТАВКИ
Віджети та анімовані заставки — це безперечно красиво, але якщо ви розумієте, що вам потрібно буде здійснити важливий дзвінок, а заряду батареї обмаль, то “краса” відходить на другий план. Анімовані заставки по-особливому “ненаситні”. Наприклад на смартфонах Google Pixel, коли ви хочете встановити анімовані шпалери сам пристрій вас попереджає, що це суттєво вплине на швидкість розряджання. Віджети часто потребують підключення до мережі і про це поговоримо далі.
ВИМКНУТИ МОБІЛЬНИЙ ІНТЕРНЕТ АБО ПЕРЕЙТИ НА ПОВІЛЬНІШУ МЕРЕЖУ
Якщо мобільний інтернет вам не потрібен, то краще його вимкнути, бо в фоновому режимі відбувається багато процесів синхронізації даних, оновлення додатків, підтягування інформації для віджетів та взаємодія з месенджерами, які нещадно відбирають у батареї “сили”. Якщо ви розумієте, що без інтернету теж не варіант, тоді варто перейти на менш швидку мережу, якщо ви користуєтесь LTE (4G), то бажано перейти на 3G або взагалі на 2G.
ВИМКНУТИ BLUETOOTH, WI-FI, GPS
Bluetooth, WI-FI, GPS варто вмикати у разі необхідності. Важливо знати, що Wi-Fi більш економно використовує заряд батареї, ніж мобільний інтернет. Однак, якщо ви не використовуєте Wi-Fi, то його краще вимкнути, бо постійний пошук мережі буде спустошувати батарею. Теж саме стосується Bluetooth. Якщо у вас немає підключених пристроїв, то краще вимкнути його для економії. GPS взагалі потрібно вмикати тільки в разі потреби, коли вам потрібна навігація або коли додатки вимагають доступ до вашого розташування.
ВСТАНОВИТИ НА МІНІМУМ ЯСКРАВІСТЬ ТА ЧАС АВТОМАТИЧНОГО ВИМКНЕННЯ
Не секрет, що найбільший “пожирач” батареї — дисплей. Щоб зберегти заряд варто встановити яскравість на мінімальну і при цьому комфортну для роботи позначку. Також можна скористатися автояскравістю. Позитивно впливає на збереження заряду встановлення мінімального часу блокування дисплею. Наприклад у мене середній показник розблокувань дисплею за день — 90 разів. Час активного екрану після розблокування у мене 30 секунд. 90 разів по 30 секунд — це 2700 секунд, що еквівалентно 45 хвилинам. Якби час світіння екрану у мене був би 15 секунд, то відповідно я економив би 22,5 хвилини роботи пристрою за день, що дуже суттєво.
УНИКАТИ НИЗЬКИХ ТА ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУР
Власники iPhone точно розуміють про що йде мова, але насправді це у такій самій мірі стосується і пристроїв на Android. Варто уникати низьких температур. Рекомендовано носити смартфон у внутрішніх кишенях верхнього одягу, не користуватися на морозі, використовувати чохли. Це дозволить мінімізувати вплив холоду на батарею вашого смартфона, а відповідно зберегти заряд.
УВІМКНУТИ ТЕМНУ ТЕМУ НА AMOLED
Amoled-екрани славляться природним чорним кольором і не дарма, бо коли на матриці такого типу потрібно відобразити чорний колір, то вона його не “вигадує”, не синтезує, а просто вимикає потрібні пікселі. Відповідно чим більше чорного кольору на екрані, тим менше увімкнених пікселів, а чим менше увімкнених пікселів тим менше споживання заряду батареї. Я реально перевірив це на своєму смартфоні — Google Pixel 3 XL. До моменту поки на смартфон не існувало темної теми інтерфейсу, то він у мене розряджався до 17:00, а коли вона з’явилася, то смартфон почав жити і до 19-20 години вечора. Дуже суттєвий приріст автономності. В середньому темна тема інтерфейсу та темна заставка дозволяють економити до 15-20% заряду.
ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Майже на всіх сучасних смартфонах є режими енергозбереження, які “примусово” вимикають частину фонових процесів та “нейтралізують” найбільших пожирачів заряду. Зручно, що здебільшого режими енергозбереження, зазвичай гнучко налаштовуються, щоб ви могли залишити увімкненими функції, які вам необхідні.
ВИКОРИСТАННЯ СМАРТ-ГОДИННИКА ЧИ ФІТНЕС-БРАСЛЕТА
З одного боку використання пристроїв, які приєднуються до смартфона по bluetooth — додатковий розхід батареї, але є одне але, яке я теж встиг перевірити на власному досвіді. Коли придбав смарт-годинник, то помітив, що смартфон став “жити” довше і все завдяки тому, що я став приблизно на 50% менше його розблоковувати, щоб подивитися сповіщення, бо здебільшого робив це на годиннику.
ВИСНОВКИ
Збільшити час роботи від одного заряду можливо дотримуючись базових порад, які перераховані вище. Як то часто буває, щоб ефект був відчутний потрібно застосовувати їх комплексно, а не окремо, бо низька яскравість, але з постійно увімкненим GPS та 4G дасть малопомітний результат, але якщо застосувати декілька порад, то цілком ймовірно, що вам вдасться продовжити час роботи смартфону і без розетки та павербанків.