Як вибрати екшн-камеру? Поради КТС
Існує думка, що екшн-камера - лише для тих, хто любить “екшн”. Але чи тільки для них? Давайте розбиратися і розвінчувати стереотипні уявлення про цей гаджет.
Екшн-камера - це компактна цифрова камера, призначення якої - знімати в найрізноманітніших умовах: від домашніх до екстремальних.
Кому потрібна екшн-камера:
- екстремали, для яких стрибки з парашутом, плавання з акволангом, катання на лижах, втеча від розлюченого пса - буденні речі :) Екшн-камера потрібна, щоб потім показати, які карколомні трюки вдалося зробити, а не лише розповідати про них;
- спортсмени, які хочуть вдосконалюватися у своїх вміннях і спостерігати за своїм прогресом на фото та відео. До екшн-камер можна придбати спеціальне кріплення, щоб поєднати їх зі спортивним спорядженням;
- блогери, для яких все життя протікає в режимі online. Які щодня хочуть тішити свою аудиторію новими дописами з фото та відео у відмінній якості;
- туристи. Якщо подорожі це ваше життя, то екшн-камеру вам “лікар приписав”. Повернувшись додому з чергової подорожі вам буде, що показати рідним та друзям.
- сімейні. Екшн-камера допоможе зафіксувати теплі моменти сімейного спілкування, перші кроки вашого малюка чи улюблену пісню проспівану під гітару біля вогнища в нестандартних форматах.
На що звернути увагу при виборі екшн-камери?
Роздільна здатність
Експерти зазначають, що мінімальна роздільна здатність, на яку варто звертати увагу у 2017 році - 1920х1080 пікселів (Full HD). Звісно, можна і більше (наприклад, 4К) - картинка буде ще чіткішою. Чудовим вибором буде Eken H9 у стильному, білому корпусі.
Кут огляду
Від кута огляду залежить, скільки об’єктів потрапить у кадр. Ринок пропонує гаджети з кутом огляду від 45 аж до 360 градусів. Виробники бюджетних екшн-камер з широким кутом огляду “грішать” ефектом “риб’ячого ока”. Оптимальний варіант, щоб кут огляду був у межах 120-170 градусів.
Екшн камера Bravis A3 - приклад камери з горизонтальним кутом огляду 120 градусів та діагональним 170 градусів.
Наявність WiFi-модуля
WiFi у сучасній екшн-камері, як то кажуть, “must have”. Модуль WiFi потрібен, щоб керувати, а також передавати зображення в режимі online. Ділитися відзнятим матеріалом можна відразу з камери, що в рази підвищує зручність користування. Eken H8Pro - варіант екшн-камери з WiFi-модулем.
Наявність Bluetooth-модуля
Bluetooth дозволяє під’єднувати екшн-камеру до:
Не усі навіть “топові” моделі екшн-камер мають Bluetooth-модуль. Якщо ж для вас це один з головних критеріїв відбору, то вам потрібна Xiaomi Yi Sport.
Наявність GPS-модуля
GPS-модуль дуже практична річ у екшн-камері, особливо при монтажі відзнятого матеріалу. Модуль GPS допоможе накласти на відео такі дані:
- ваше положення над рівнем моря;
- місцезнаходження в конкретний момент зйомки;
- швидкість пересування (особливо актуально для тих, хто займається екстремальними видами спорту).
Здебільшого GPS-модуль можна знайти у дорогих моделях екшн-камер, наприклад: GoPro HERO5.
Число кадрів в секунду
Критерій “Кількість кадрів в секунду” - визначає плавність відзнятого відео. Чим вища цифра к/с, тим краще. Стандартне значення є на рівні 60 к/с. Топові моделі можуть знімати навіть 120 к/с. З такою частотою кадрів можна знімати об’єкти, які швидко рухаються, наприклад: спортивні події у сповільненій зйомці. Рекомендуємо вам GoPro HD HERO3+
Захищеність: волога, пил, пошкодження
Бюджетні моделі екшн-камер майже беззахисні. Преміальні моделі мають захист від вологи, пилу та механічних пошкоджень. До більшості екшн-камер є спеціальні аквабокси, які значно підвищують водонепроникність та стійкість до пошкоджень. Як приклад, Eken V8s у спеціальному аквабоксі.
Бренд
Коли чуємо словосполучення “екшн-камера”, то перше, що приходить на думку, - GoPro. Бренд GoPro - беззаперечний законодавець моди у цій сфері. Хоча є й інші бренди, які виробляють гідні уваги екшн-камери, зокрема: Sony, Xiaomi, HTC, Bravis і т.д.
Що купувати разом з екшн-камерою
Карти пам’яті
Карта пам’яті - це обов’язковий аксесуар до екшн-камери. Залежно від того, який об’єм пам’яті є на картці, то стільки часу і можна знімати відео та фотографувати. Для екшн-камери краще брати карти пам’яті якомога вищого класу. Оптимальний варіант - це 10 клас карти пам’яті. Вона дозволить:
- відтворювати відео буде без ривків та підвисань;
- підвищити швидкість завантаження відзнятого матеріалу на комп’ютер.
Селфі-монопод
Такий аксесуар точно знадобиться власнику екшн-камери, яку можна просто закріпити на кінцівці, та знімати з найкращого ракурсу.
Водонепроникні бокси
Ви хочете захистити вашу екшн-камеру від води, пилу та бруду? Зробити її стійкішою до механічних пошкоджень? Якщо так, то обов’язково зверніть увагу на спеціальні аквабокси. Благо, до більшості екшн-камер вони йдуть в комплекті. Якщо ж ні, то рекомендуємо придбати.
Зарядні пристрої та акумулятори
До екшн-камер можна придбати також додаткові зарядні пристрої та адаптери для заряджання в автомобілях. Додатковою перевагою буде наявність запасного акумулятора. Коли один акумулятор, відразу можна буде поставити заряджений акумулятор.
Кріплення
Залежно від того, де ви будете використовувати камеру, потрібне спеціальне кріплення.
Є спеціальні кріплення для екшн-камер на:
- велосипед;
- шолом;
- серферську дошку;
- тощо.
Обирайте корпус камери та кріплення, яке підійде для тієї активності, якою ви займаєтесь.
Аксесуарів до екшн-камер є безліч, ми запропонували для вас найбільш практичні та потрібні.
Секунда гумору: “Дуже скупі молодята вирішили зекономити на фото та відео і запам’ятали весілля” :).
Але вам не доведеться зберігати найбільш драйвові та важливі моменти вашого життя лише у власній пам’яті, якщо у вас буде екшн-камера! Заходьте і обирайте!