Як розібратися в модельних рядах смартфонів Xiaomi?
Xiaomi тішить своїх фанатів свіжими смартфонами ледь не щотижня. За останні роки окремі лінійки смартфонів Xiaomi виокремилися в окремі суббренди, як от Redmi чи Pocophone. З виходом кожного смартфону орієнтуватися серед них стає все важче, але це лише на перший погляд, бо загалом смартфони Xiaomi можна достатньо легко систематизувати.
Варто розуміти, що є ключові серії смартфонів, як от Mi, Redmi, Mi Mix, Black Shark, Pocophone, а є також субназви, які говорять про окремі технічні характеристики смартфону, наприклад приставки “Ultra” чи “Pro” говорять про те, що це вдосконалені і найбільш напічкані смартфони певної лінійки.
Якщо поруч назви є приставка “Note” чи “Max”, то часто це стосується збільшеної діагоналі дисплея. Якщо поруч назви є літера “А” чи “Go”, то швидше за все, апарат працює на чистому Android і є улютрабюджетним. Якщо ж поруч назви смартфона є “SE”, “Lite”, “С”, то почасти це більш прості версії смартфонів окремої лінійки.
XIAOMI “MI”
Смартфони з назвою “MI” — це топова лінійка, флагманські пристрої компанії, які отримують найновіше “залізо”, кращі характеристики та матеріали і мають відповідну ціну. На даний момент найбільш “нафарширований” смартфон компанії — Mi 10 Ultra.
XIAOMI “REDMI”
Це лінійка про яку можна сказати “ТОП за свої гроші”. Redmi — народні улюбленці, бюджетники, які зазвичай мають суттєво кращі характеристики, ніж в конкурентів за аналогічну вартість. Як і в інших модельних рядах бренду поруч з назвою Redmi може бути приставка “Note”, яка говорить про збільшену діагональ та наприклад приставка “Pro”, яка говорить про більш потужний процесор і часто про більший об’єм оперативної пам’яті, але в той же час може бути і “Lite”, що сигналізуватиме про більш скромні технічні характеристики, але відповідно і нижчу вартість.
XIAOMI “MI MIX”
Смартфони Xiaomi з назвою “Mi Mix” не можуть похизуватися кількістю проданих апаратів, але в них інше завдання. Вони увібрали в себе всі інновації компанії. З боку Xiaomi смартфони “Mi Mix” — це “гра м’язами”, щоб показати, що вони можуть зробити смартфон-слайдер чи екран з обох сторін корпусу. Після Mi Mix Alpha важко уявити яким буде наступний смартфон з назвою “Mi Mix”.
POCOPHONE
Фішка Pocophone у тому, що за мінімальну вартість ви можете отримати максимальні показники потужності, як наприклад це було з Pocophone F1 чи F2, які були представлені у 2018 і 2020 роках та мали на борту Snapdragon 845 та 865 відповідно і стали найбільш доступними смартфонами з флагманськими процесорами. В лінійці смартфонів Pocophone намагаються економити на матеріалах, які не впливають на продуктивність і такі смартфони легко віднайшли свою аудиторію. Це користувачі, які шукають максимально доступні смартфони для геймінгу та важких додатків.
XIAOMI “BLACK SHARK”
Навіть по зовнішньому вигляду можна зрозуміти, що смартфони цієї лінійки позиціонуються, як геймерські. Вони мають спеціальний ігровий режим, топовий процесор, агресивний зовнішні вигляд, ємний акумулятор та навіть охолодження. Xiaomi представила вже 3 покоління смартфонів Black Shark і оскільки ринок мобільного геймінгу щороку росте, то компанія, швидше за все, буде продовжувати розвивати цю лінійку.
Модельні ряди смартфонів Xiaomi, які описані вище актуальні, але вже є декілька лінійок, які не оновлюються, наприклад “MI MAX” ключовою фішкою якого був величезний екран, але по величині діагоналі екрану його наздогнали інші смартфони компанії, а відповідно доцільність його виробництва прийшла до нуля.
ВИСНОВКИ
У модельних рядах Xiaomi розібратися доволі просто якщо запам’ятати основні лінійки: Mi, Redmi, Mi Mix, Pocophone та Black Shark, а от з приставками суттєво складніше, бо кожен зі смартфонів може мати їх відразу дві, наприклад “Note” та “Pro”. Окремі моделі не стали масовими, як наприклад Mi Play, а окремі вже відійшли в небуття, як наприклад “Mi Max”.