Як працює бездротова зарядка?
Якщо ви купуєте смартфон, TWS-навушники чи смарт-годинник, то в комплекті отримуєте зарядний пристрій або хоча б кабель до адаптера зарядки, тому якщо говорити про бездротову зарядку, то вона все ще залишається в категорії не обов’язкових пристроїв, однак тільки до моменту, коли ви зрозумієте всі її переваги.
Як працює бездротова зарядка?
Найчастіше технологія бездротової зарядки має назву Qi (читається “чі”). Для того, щоб ця технологія запрацювала необхідно кілька умов — наявність індукційної котушки у вашому смартфоні (приймач) і наявність індукційної котушки-передавача у бездротовій зарядці. Загалом процес бездротової зарядки має таку послідовність:
- Док-станція з підтримкою бездротового заряджання вмикається в звичайну розетку (220V). Напруга мережі перетворюється на високочастотний змінний струм;
- Високочастотний змінний струм відправляється на спеціальну індукційну котушку у пристрої-передавачі (бездротова зарядка) і вона утворює електромагнітне поле з малим радіусом дії;
- У пристрої-приймачі (смартфон) теж має бути індукційна котушка, яка при наближенні до електромагнітного поля пристрою-передавача генерує струм. Завдяки спеціальній схемі високочастотний змінний струм у пристрої-приймачі змінюється на постійний струм і заряджає батарею.
Чи безпечна бездротова зарядка? Якщо ви хочете максимально лаконічну відповідь, то так, вона цілком безпечна. Якщо трішки заглибитись, то в бездротових зарядках, які використовують індукційний метод електромагнітні хвилі відносяться до неіонізуючого спектру. Якщо простіше, то такі ж самі хвилі використовуються при передачі сигналу для радіо чи роутера. Перейматися з приводу безпечності не варто.
Безперечно, за бездротовими зарядками майбутнє і перехід Apple у iPhone 12 на заряджання через MagSafe, а не через USB Type-C багато про що говорить. Деякі інсайдери стверджують, що в майбутніх моделях iPhone Apple забере навіть роз’єм Lightning, оскільки технологія Qi може передавати дані, а відповідно відпаде необхідність у роз’ємі.
Зараз на ринку є багато варіантів бездротових зарядок, а особливо зручні серед них док-станції, які можна використовувати не тільки для зарядки кількох пристроїв відразу, але й у якості підставки. На прикладі док-станцій від Belkin та Nomad розповімо чому це зручно. Якщо у вас є кілька пристроїв, які підтримують бездротову зарядку (смартфон, смарт-годинник, TWS-навушники), то док-станція підніме зручність користування ними на новий рівень.
Ви можете поставити її на своєму робочому місці вдома чи в офісі або поруч ліжка для того, щоб після робочого для повертати всі пристрої на зарядку. Док-станція легко впишеться в будь-який інтер’єр до того ж ви можете вибирати її колір. Всі ваші пристрої матимуть чітко визначені місця на докстанції, а відповідно не будуть розкидані серед інших речей в шухлядах чи на столі і саме головне, що вони не просто будуть на визначених місцях, але й відновлять заряд акумулятора.
Наприклад док-станція Belkin 3 in 1 Wireless може заряджати одночасно три пристрої. Це може бути iPhone, Apple Watch та AirPods. Для iPhone максимальна потужність зарядки становитиме 7,5W. Для Apple Watch док-станція видаватиме 5W потужності. Крім того, ставлячи Apple Watch на док-станцію Belkin на смарт-годиннику автоматично увімкнеться нічний режим та будильник, який спрацює у встановлений час.
Зручно також те, що Belkin 3 in 1 Wireless дозволяє продовжувати користуватися iPhone навіть, коли він на підзарядці, бо підставка на док-станції має зручний кут огляду. Схожу конструкцію має ще одна зарядка — Belkin 2 in1 Wireless. Відмінність з Belkin 3 in 1 Wireless полягає в тому, що тут немає окремого місця для заряджання AirPods, а форма більш прямокутна. По решті характеристик вони майже ідентичні.
Є бездротові зарядки виконані у формі “килимка” на які можна покласти смартфон або інший пристрій з підтримкою технології Qi. Один з варіантів такої зарядки — Nomad Base Station Hub Edition.
На поверхню цієї зарядки ви можете покласти кілька пристроїв одночасно і вони заряджатимуться потужністю до 10W. На корпусі док-станції є два роз’єми: USB-A та USB Type-C з потужністю 18W. Конструкція має елегантний дизайн і займає мінімум місця на столі.
Підсумовуючи все вищесказане логічно було б навести ключові переваги та недоліки бездротових зарядних пристроїв та док-станцій.
ПЕРЕВАГИ:
- зручність, не потрібно для кожного пристрою мати окремий кабель та адаптер;
- заряджаючи можна не знімати чохол (не стосується металевих чохлів);
- не зношуються роз’єми на пристроях;
- є зарядки з кількома індукційними котушками, які дозволяють заряджати відразу кілька пристроїв;
- відсутність потреби в кабелях, які часто ламаються;
- деякі док-станції можна використовувати як підставку для перегляду різноманітного контенту на смартфоні;
- займають мінімум місця і допомагають організувати робочий простір.
НЕДОЛІКИ:
- повільне заряджання порівняно зі швидкими зарядками через кабель, хоча на ринку є швидкі бездротові зарядки. До швидких можна відносити Qi-зарядки з потужністю більше 15W;
- ефективність заряджання залежить від точності потрапляння індукційної котушки-передавача на індукційну котушку-приймач саме тому Apple в MagSafe використовує магніт, щоб уникнути “неточності”;
- малий радіус дії (на практиці близько 2 сантиметрів).
ВИСНОВКИ
Бездротові зарядки щодня укріплюють свої позиції на ринку, бо зручність виходить на перше місце навіть якщо вибір стоїть між зручністю та швидкістю зарядки. До того ж бездротові зарядні пристрої та док-станції розвиваються в напрямку збільшення потужності, а відповідно і швидкості заряджання.
Док-станція для заряджання кількох пристроїв — це взагалі знахідка, оскільки вона вирішує відразу кілька питань — заряджання пристрою та організація робочого простору. Щоб заряджати відразу три пристрої вам тепер не потрібно три адаптери, три кабелі, а відповідно і три вільні розетки, а достатньо однієї док-станції типу Belkin 3 in 1 Wireless.