Xiaomi Poco M3 Pro 5G - доступний смартфон для ігор
Сьогодні на огляді смартфон Poco M3 Pro 5G, який хоч і нагадує інші пристрої Xiaomi та Redmi все ж має свої фішки в дизайні та функціях. Смартфон можна сміливо відносити в категорію доступних і при цьому в ньому є фішки, які без вагань можна назвати флагманськими, але не обійшлося без “але”. Детальніше про все далі в огляді.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
В плані комплектації до смартфонів, які мають хоч якесь відношення до Xiaomi ніколи не було питань. В коробці є смартфон, блок зарядки на 22,5W, кабель USB Type-C, силіконовий чохол, голка для SIM-карти, фірмові наклейки Poco, а також до комплекту можна віднести те, що на екрані смартфона вже наклеєна захисна плівка. Тут можна лише сказати іншим виробникам — вчіться.
ДИЗАЙН
Смартфон виконаний з пластику і він глянцевий, а це тягне за собою постійні відбитки пальців на задній панелі. Є сенс носити його в чохлі. Тут по-особливому оформлений блок основної камери, тому смартфон достатньо легко відрізнити від смартфонів інших компаній і в тому числі від смартфонів Xiaomi та Redmi. Тут навіть не впустили нагоду написати “Designed by Poco”.
В апараті немає вологозахисту, тому варто уникати навіть найменшого контакту з водою. Є роз’єм для навушників, а поруч нього є ІЧ-порт, для зарядки використовується роз’єм Type-C, лоток для SIM-карти гібридний, тому доведеться обирати або дві SIM-карти або SIM-картка та карта пам’яті. В клавішу живлення вбудований сканер відбитків пальців. Передня частина смартфону захищена склом Gorilla Glass 3. Рамки мінімальні з усіх боків і традиційно “підборіддя” трішки масивніше.
ДИСПЛЕЙ
В Poco M3 Pro 5G використовується IPS-матриця діагоналлю 6,5 дюйма. Роздільна здатність FullHD+. Максимальна яскравість сягає 500 ніт, але під прямими сонячними променями її малувато. Одна з головних фішок цього смартфону — частота оновлення на рівні 90 Гц. До речі, якщо контент неможливо відображати з такою частотою, то вона автоматично падає до 60 Гц і це економить заряд батареї. Можливо комусь це критично важливо, то скажу, що тут відсутній ШІМ.
Традиційно в налаштуваннях ви можете вибрати світлу чи темну тему інтерфейсу. Є можливість налаштувати колірну схему, але оптимально вибрати режим авто, щоб вона сама підлаштовувалася під освітлення. Режиму AOD немає.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон оснащений бюджетним процесором від MediaTek — Dimensity 700 з графікою Mali-G57 MC2. Однак незважаючи на те, що центральний та графічний процесор не флагманські все ж в AnTuTu апарат набирає 321 тисячу балів, а ще донедавна такі показники були тільки в топових флагманів.
У стрес-тестах продуктивність смартфона при нагріванні падає не більше, ніж на 12-13%. Оперативної пам’яті може бути 4 або 6 ГБ і вона швидка LPDDR4x, а вбудованої може бути 64 або 128 ГБ і вона теж достатньо швидка UFS 2.2.
Цікаво, що відразу на пристрої є іконка PUBG і написано, що це офіційний партнер Xiaomi, але її потрібно ще завантажити. Смартфон чудово себе проявляє в іграх. В Asphalt 9 без проблем можна грати на високих налаштуваннях графіки. Теж саме стосується Call of Duty Mobile. Ресурсоємна Genshin Impact інколи підвисає навіть на більш потужних смартфонах, тому тут очікувати ідеальної плавності не варто.
КАМЕРА
Камера у цього смартфона потрійна, але це дуже гучно сказано, бо реально тут один потрібний і корисний модуль на 48 МП, а 2 МП для макро чи 2 МП для глибини тут швидше для галочки, ніж для реальних завдань. Якщо ж врахувати в якому ціновому сегменті знаходиться смартфон, то основний на 48 МП видає прийнятні по якості фотографії. До речі, 48 МП потрібно окремо вмикати в налаштуваннях, бо по замовчуванню 12 МП.
Є нічний режим і він трохи покращує фото в сутінках, але це не те ж саме, що нічний режим на флагманах. Фронтальна камера на 8 МП. В налаштуваннях є різні режими б’ютифікації, де можна очі збільшити, лице зменшити і зробити ще з десяток різних маніпуляцій.
АВТОНОМНІСТЬ
Смартфон має батарею на 5000 мАг і підтримує швидку зарядку на 18W, а в комплекті зі смартфоном є блок на 22,5W. Зарядка смартфону від 0 до 100% займає приблизно 2 години. Загалом один повний заряд дозволяє відтворювати відео близько 19 годин через Wi-Fi і з частотою оновлення 90 Гц. Якщо ж зменшити її до 60 Гц, то цей показник ще виросте.
Можна розраховувати на 1,5 дні активного користування і 2-2,5 дні помірного. Є стандартні режими енергозбереження, які урізають можливості пристрою, але продовжують час роботи.
КОМУНІКАЦІЇ
Апарат підтримує двохдіапазонний Wi-Fi a/b/g/n/ac. Є NFC-модуль для безконтактних оплат, а також різноманітні системи навігації. В апараті використовується Bluetooth 5.1. Також є інфрачервоний порт для керування технікою.
ВИСНОВКИ
Poco M3 Pro 5G — апарат, який може похвалитися чудовою продуктивністю, автономністю на 2 дні активного користування, а також основною камерою на 48 МП. Варто згадати також і про царський комплект, оновлений дизайн пристрою та підтримку 90 Гц, але є нюанси, які стримують, щоб розхвалити цей смартфон. По-перше, на відміну від попереднього покоління тут гібридний слот для SIM-карт. По-друге, два модулі камери фактично не мають ніякого практичного застосування і краще б додали хоча б посередній ультра ширококутний модуль. По-третє, трохи бракує яскравості для екрану. Можу передбачити, що для більшості користувачів гібридний слот не стане перешкодою, як і посередня яскравість, а от щодо камери, то є конкуренти, які будуть кращими за Poco M3 Pro 5G.