Все, що ви не знали про Power Bank
Літо - кращий час для відпочинку. Подорожі, пляжі та море усюди зустрічають втомлених людей, яким ще до початку відпустки ми радимо попіклуватися про такий невеликий, але дуже потрібний гаджет - свій смартфон. Адже він давно не є простим засобом зв’язку - він став служити гаманцем, фотокамерою, записником, навігатором і величезною бібліотекою книг, музики та фільмів. Чи ви захочете сфотографувати пейзажі, чи послухати на пляжі улюблені пісні - зробити з найбільш просунутого користувача справжнього аборигена будь-який смартфон може за лічені хвилини. А точніше - за 1 день. Активний день використання чи довга поїздка із включеним навігатором і наш “всемогутній” девайс стає безпорадним багажем. Щоб така доля не спіткала ваш гаджет подумайте про додаткову універсальну батарею - повербанк. Давайте детальніше розглянемо цей пристрій і навчимося обирати його для всіх гаджетів, щоб омріяна відпустка була ідеальною.
Банк для мобільних пристроїв
Смартфони живляться енергією, яку надають їм вбудовані акумулятори. Останні мають різні ємності, які вимірюються в міліампер годинах (mAh). Повербанки за своєю суттю є зовнішніми акумуляторами схожими до тих, що є у смартфонах, але, як правило, із більшою ємністю. Повербанк підключається до смартфона через кабель, тим же кабелем заряджається і сам. Його заряджати можна від ноутбука, ПК чи від мережі, через зарядний пристрій смартфона.
Для відновлення свого заряду повербанк має порт micro USB або симетричний Type-C, як на другому фото.
Як демонструють зображення, сучасні повербанки виглядають досить компактно. Особисто мною використовується повербанк від Xiaomi, як на другому фото, із одним портом, світлодіодною індикацією та середньою для повербанків ємністю 10 000 мАг. Логічно, що саме ємність є однією з найголовніших характеристик універсальних батарей. Варіюється значення ємності сильно, адже є павербанки на 2500 мАг і менше, які використовуються для разового відновлення заряду смартфона. Середня категорія умовно ділиться на 5000-10000 мАг, яких вистачає на декілька циклів зарядки. Частіше за все, моделі із ємністю понад 10000 мАг мають два порти для одночасної зарядки пари гаджетів, наприклад смартфона і планшета, але також на ринку існують повербанки, з допомогою яких можна заряджати певні моделі ноутбуків із швидкістю, яка ідентична зарядці від мережі, наприклад Xiaomi ZMI 10.
Цікаві деталі
Деякі повербанки можуть оснащуватися магнітними роз’ємами для таких гаджетів як смарт-годинники. На фото якраз представлений повербанк фірми Belkin for Apple Watch and iPhone.
Цікавими моделями є батареї, які суміщають в собі і мережевий зарядний пристрій, і повербанк, як Solove W2 Travel Charger and Battery.
Додаткових “фішок” у повербанків є безліч, але ще більше виробники фантазують при створенні дизайну. Є моделі із яскравими принтами на корпусах, як в моделях JoyRoom:
Але дехто йде далі і видумує цікаві форми для батарей. Варто зазначити, що зміна форми повербанка несе за собою втрату у компактності та ємності - нестандартна форма не дозволяє максимально ефективно використовувати внутрішній простір корпуса для розміщення акумулятора, а тому декоративні батареї не такі практичні. Але виглядають вони дійсно цікаво. На фото Solove London bus, Solove Bear X10.
Що ще треба знати про повербанк?
Ємність, яку зазначає виробник демонструє виключно емність елементів живлення самого повербанка. Кількість енергії, яку повербанк може передати при зарядці пристроїв завжди буде меншою показника його ємності.
Тобто, якщо мобільний пристрій оснащений акумулятором на 2500 мАг, а ви придбали повербанк на 10 000 мАг, це не означає, що ви зможете повністю зарядити смартфон 4 рази. Чому так відбувається? Ключовим є те, що у повербанка всередині знаходиться літій-іонний акумулятор з напругою 3,7 В, а вже до стандартних для USB 5,0 В напругу підвищує перетворювач, який “стоїть на виході” з повербанка. Проходячи через нього частина енергії витрачається, а якщо повербанк підтримує швидку зарядку, то ємність, яку він зможе віддати буде скорочуватися ледь не на третину.
Висновки
У підсумку, Power Bank знайде для себе кожен. Такий невеликий пристрій здатен стати одним із найкорисніших гаджетів, без якого всі інші девайси стають пластиковими коробками. Шукайте свій повербанк у каталозі інтернет-магазину та нехай ваші гаджети завжди будуть зарядженими.
Читайте також: