Sony WF-1000XM4 — кращі TWS-навушники для музики
Sony не так часто випускає нові моделі TWS-навушників, але коли випускає, то зазвичай це унікальний продукт на який в плані звучання та фішок рівняються інші компанії. Сьогодні у нас на огляді Sony WF-1000XM4 і краще звучання в TWS-навушниках буде знайти вкрай важко. Крім того, нове покоління — це зразкова робота над недоліками моделі Sony WF-1000XM3.
КОМПЛЕКТАЦІЯ, КЕЙС І НАВУШНИКИ
Коробка виконана з переробленого паперу і вона без зайвого пафосу просто зберігає навушники. Всередині ви знайдете ще дві пари насадок (S та L), кабель USB-A на USB Type-C та документацію.
Ви пам’ятаєте величезний кейс, який був в моделі WF-1000XM3 і це багатьом не подобалося, але тут врахували усі побажання і кейс став по мірках Sony достатньо компактним. Він виконаний з матового пластику. На кришці є логотип Sony, а на задній панелі кейсу є роз’єм для заряджання. На передній частині кейсу є продовгуватий світловий індикатор, який сповіщає про рівень заряду кейсу. Виглядає красиво.
Навушники дуже добре зібрані, вони теж виконані з матового пластику, а тому не так швидко будуть збирати відбитки та забруднення. Навіть тримаючи їх просто в руках відчувається преміальність. Заявлений захист по стандарту IPX7, тому краплі дощу та поту їм не зашкодять.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ДОДАТОК
В комплекті з навушниками є QR-код перейшовши по якому вам буде запропоновано завантажити фірмовий додаток Sony Headphones Connect. Це must have для цих навушників, бо він дуже розширює можливості і безпосередньо через цей додаток можна підключити навушники до смартфона.
Всередині навушників є процесор V1, версія Bluetooth 5.2 і є підтримка кодеків SBC, AAC та LDAC.
В додатку ви можете побачити рівень заряду навушників та кейсу, аналогічну інформацію можна побачити, якщо відкотити шторку, бо тут є підтримка функції Google Fast Pair.
В додатку є три головні вкладки: навушники, активність та інформація, а в кожній вкладці є багато налаштувань. Для прикладу у вкладці “навушники” ви можете побачити, яка зараз композиція відтворюється, тут можна керувати активним шумозаглушення та режимом прозорості. Також тут можна увімкнути функцію Speak-to-Chat, яка автоматично призупинятиме відтворення, коли ви починаєте говорити. Супер зручна фішка і коректно працює, а коли ви закінчите, то музика продовжить відтворюватися.
Налаштувати еквалайзер в додатку теж можна і це, коли ми говоримо про навушники Sony, цілком очікувано. Можна обирати пресети, а можна налаштовувати вручну абсолютно все. Також є можливість проаналізувати форму вуха та увімкнути Audio 360.
Також Sony дає вам можливість встановити пріоритет при підключенні Bluetooth і обирати між якістю звучання та стабільністю з’єднання. Можна додатково увімкнути DSEE Extreme — це технологія, яка підвищує якість звучання з джерел стиснутого звуку, наприклад MP3.
В додатку також є можливість налаштовувати керування під себе, але обирати можна тільки між кількома пресетами керування. В Sony Headphones Connect можна оновлювати програмне забезпечення навушників, а також змінювати мову на якій ви будете слухати сповіщення. Цікава фішка, що налаштування шумозаглушення та еквалайзер можуть бути по різному налаштовані залежно від того, де ви знаходитесь, наприклад на роботі увімкнеться активне шумозаглушення, коли ви вдома, то увімкнеться режим прозорості і все це буде відбуватися автоматично.
У вкладці активність ви отримаєте статистику скільки часу ви сиділи, йшли чи їхали під час користування навушниками і навіть будете отримувати значки та нагороди.
ЗВУК ТА ШУМОЗАГЛУШЕННЯ
Навушники оснащені 6 мм драйвером, хоча в такий корпус можна було вставити і два таких динаміки, але справа навіть не в цьому, а в тому, який звук видають ці навушники.
Справедливо буде сказати, що ці навушники підійдуть далеко не всім і перед покупкою потрібно приміряти, але якщо вони вам підійдуть, то далі просто суцільна насолода. По якості звучання для мене вони стають на перший щабель серед TWS-навушників і обходять навіть Sennheiser Momentum.
Окремо відзначу зручність спінених насадок. Вони чудово підлаштовуються під форму вушного каналу, а також забезпечують кращу пасивну шумоізоляцію. Якщо коротко, то звук тут відмінний, а якщо говорити про TWS-навушники, то зразковий. Тут вам глибокий та м’який бас і ширина сцени і деталізація.
Шумозаглушення працює м’яко і фактично не відчувається, а це якраз те чого бракує бюджтеним навушникам з шумозаглушенням. Оскільки навушники мають датчик кісткової провідності, то вони чудово вловлюють ваші слова і навушники годяться для використання в якості гарнітури, але все таки Sony WF-1000XM4 купують не для цього.
АВТОНОМНІСТЬ
Від одного заряду навушники можуть грати приблизно 8 годин, а в кейсі вони можуть зарядитися ще двічі, що в сумі дає 24 години відтворення. За 5 хвилин заряджання в кейсі навушники отримають енергії, щоб ще 1 годину відтворювати музику. Є підтримка бездротової зарядки.
ВИСНОВКИ
Якщо ви шукаєте вакуумні TWS-навушники для музики, то щось краще за Sony WF-1000XM4 ви навряд чи знайдете. Sony напічкала їх технологіями під зав’язку. Шумозаглушення працює дуже м’яко, а додаток надзвичайно розширює можливості навушників. При цьому вони виглядають стильно, а кейс став суттєво компактнішим порівняно з попереднім поколінням.