Слухати аудіокнигу: яка техніка відкриє літературу по-новому?
Цікава інформація для любителів літератури - ринок аудіокнижок зростає. Міжнародна аналітична агенція Deloitte Insight зазначає, що щороку, популярність аудіокнижок буде зростати на 20%. Найбільше такий формат розповсюджений у Сполучених Штатах і Китаї, де заможні користувачі прослуховують книгу, дорогою на роботу.
Справді, аудіокнига зручна у розумінні своєї доступності - у будь-якому місці можна прослухати будь-який твір, використовуючи навушники. Особисто для мене, такий спосіб вивчення підручників відкрився під час підготовки ЗНО - коли я йшла в школу, то повторювала історію для тестів. Однак, великий дискомфорт в мені викликають два нюанси. Перший - це голос, який озвучив твір, а другий - незручність фокусування на розвитку сюжету. Мені було важко зануритися в розповідь, коли відволікаєшся на зовнішній світ, людей, свої думки.
Втім, коли робота змусила проводити багато часу у дорозі, я згадала про аудіокниги, як і відкрила для себе онлайн-навчання. Якщо прагнете споживати більше корисної інформації та ефективно використовувати свій час - зверніть на них увагу.
Електронні книги чи аудіо?
Багато власників електронних книг не розуміють аудіоформат - рідер зручний, компактний, може вміщувати цілі бібліотеки. І на стороні власників електронних книг є великий аргумент - озвучити книгу набагато важче, ніж підготувати у цифровому форматі, тому знайти нову літературу у аудіоформаті складно. Однак, і звичайні, і електронні, і аудіокниги можна знайти, навіть в українських видавництвах. Наприклад, “Наш формат” пропонує великий вибір аудіо книг різних тематик, включно з найновішою бізнес-літературою, психологією та нон-фікшном.
На стороні прихильників аудіокниг безсумнівною перевагою виступає те, що слухати книгу можна, не відриваючись від інших справ. Будь-яка рутинна робота, наприклад приготування їжі чи прибирання може супроводжуватися або навчанням, або продовженням історії улюбленого персонажа. Наприклад, я часто не маю бажання читати книгу, тому що втомлююся фізично, адже робота постійно пов’язана з текстом, його написанням, читанням, редагуванням. У такому випадку, можна відпочивати і проводити вільний час за цікавим твором, однак при цьому не напружувати очі.
Як слухати аудіокниги?
Із паперовими та електронними книгами все зрозуміло, а ось аудіокниги потребують смартфона та, частіше за все, навушників. Якщо ваш смартфон до сих пір зберіг аудіопорт 3.5 мм, то ви можете швидко підібрати будь-які дротові навушники для аудіокниг, адже для їх прослуховування підійдуть абсолютно всі моделі. Серед бюджетних, я завжди раджу вакуумні Xiaomi Piston і навушники від Panasonic (є і вакуумні, і вкладиші).
Накладні дротові моделі для літератури я б не рекомендувала - у дорозі вони можуть заважати кабелем і своїми габаритами, а у зимовий період не дають комфортно носити головні убори.
Більш зручними я вважаю бездротові навушники, які з кожним роком стають більш доступними та популярними. За даними дослідницької групи Strategy Analytics лідером ринку повністю бездротових навушників (TWS - навушники, які не мають у конструкції кабелю) є Apple AirPods. Це не дивно, адже вони стали першими у своєму роді та мають безліч плюсів, завдяки яким стали наймасовішим вибором серед споживачів. На власному досвіді знаю, що Apple AirPods ергономічні, зручні, дуже стабільні у роботі та повністю влаштовують мене у звучанні. У 2019 році компанія Apple випустила ще й вакуумну версію легендарної гарнітури - Apple AirPods Pro.
Apple AirPods підійдуть для використання на ходу, відмінні за звуком і звільняють від кабелів, а величезним плюсом є витривалість їх акумулятора. Вони працюють близько 5 годин без підзарядки, чого точно вистачить для прослуховування книги у дорозі чи під час занять домашніми справами. Я з впевненістю можу сказати, що ця преміальна гарнітура повністю вартує своїх коштів і задовільнить всі потреби - від музики до аудіокниг, спілкування чи навіть запису відео для соціальних мереж.
Альтернативи
Якщо ж ви все ж таки не стали прихильником аудіолітератури, то раджу спробувати рідер. Ще за часів навчання в університеті, я придбала собі компактну модель від Pocketbook і не пошкодувала - всі підручники, кодекси законів і художня література вміщалися в одному пристрої. Носити з собою рідер було зовсім не важко і за бажанням можна було швидко повторити матеріал, знайти його у книзі чи непомітно провести час у черзі/дорозі.
Наразі, рідери отримали новий розвиток в еволюції і вже оснащуються сенсорними екранами, мають підсвітку та Wi-Fi модулі. У середньому, ціни на електронні книги стартують від 2000-2500 тис. грн, що при розрахунку на звичайні паперові є вигідним придбанням. До того ж, купляючи офіційні електронні версії книг користувач також заощаджує, адже електронна версія традиційно дешевша за паперову.
Більше про електронні книги ви можете дізнатися зі статті "Чи варто купити електронну книжку - переваги та недоліки рідерів".
Підсумки
Відсутність вільного часу не є приводом для закидання своїх інтересів чи хобі - шукайте нові способи “читання”, навіть якщо дорога на роботу займає понад годину щодня. Техніка дозволяє нам комфортно проводити час у заторах чи чергах, а нові технології спрощують доступ до інформації. Хоча, особисто я все ж таки рекомендую інколи брати паперову книжку до рук (навіть якщо ви просто читаєте казку дітям на ніч) і насолоджуватися тактильним відчуттям сторінок, їх запахом і процесом гортання.
Читайте книжки, щоб бути смарт і, звичайно, приєднуйтесь до наших соціальних мереж, щоб бути у курсі новин зі світу техніки:
- Фейсбук - www.facebook.com/ktcua/;
- Інстаграм - https://www.instagram.com/ktc_ua/.