Що таке тротлінг? Як з ним боротися?

07/04/2021

Дивлячись огляди смартфонів, ноутбуків, планшетів чи ПК ви ймовірно стикалися зі словом “тротлінг”. Що воно означає? Чи можна його позбутися і які способи для цього існують розкажемо далі у статті. 

Що таке тротлінг?

Тротлінг — (англ. throttling) це механізм, який захищає процесор від перегрівання. Як це відбувається? Для прикладу, коли ви граєте “важку” гру, то процесор починає нагріватися і якщо не буде ніякого механізму захисту від перегріву, то він може перегрітися та вийти з ладу. Розробники подбали про те, щоб коли температура досягає певного порогу, то вмикався механізм тротлінгу, який знижує тактову частоту процесора і не дає йому нагріватися ще більше. Разом з тим тротлінг зменшує продуктивність процесора, бо знижується частота. Саме тому при нагріванні ваш смартфон, ноутбук, а інколи ПК починають працювати повільніше і навіть можуть самовільно перезавантажитися.

Что такое тротлинг?

Потрібно розуміти, що тротлінг — це як відбійники на дорозі. Вони не обмежують свободу руху, але гарантують безпеку, щоб авто в екстрених ситуаціях не злетіло в кювет. На графіку нижче можна побачити, що інколи продуктивність процесора при нагріванні падає на третину чи навіть вдвічі і це швидше добре, ніж погано, бо ваш смартфон чи ноутбук прослужать довше.

Что такое тротлинг?

Як боротися з тротлінгом?

Що ж робити, якщо ви не хочете миритися з просіданням швидкодії процесора через тротлінг? Загалом у вас є два основних варіанти вирішення:

  • Перший — відключення механізму тротлінгу. Суть цього способу полягає в тому, що ви можете відключити механізм відслідковування температури на процесорі в BIOS/UEFI, а на смартфонах чи планшетах це можна зробити через встановлення додаткового ПЗ, яке звісно ж вимагатиме, щоб у вас був root-доступ.

Такий варіант працює, але тоді можна забути про гарантійне обслуговування, а крім того з часом через постійне перегрівання процесор вийде з ладу, а його заміна чи ремонт будуть коштувати серйозних грошей, а відповідно цей варіант не підходить.

  • Другий варіант — охолодження. Якщо у вашому ноутбуці чи смартфоні є кулер чи інша система охолодження, то вона не даватиме процесору доходити до температури на якій починається тротлінг, а відповідно він постійно буде працювати на максимумі можливостей без значних просідань в швидкодії.

Что такое тротлинг?

Саме через тротлінг в сучасних ігрових смартфонах почали використовувати охолодження за допомогою кулерів та рідини. В ноутбуках та ПК це роблять вже достатньо давно. Нижче також подані кілька рекомендацій, які допоможуть запобігти перегріванню, а відповідно тротлінг стане менш ймовірним, особливо актуально для користувачів ноутбуків:

  • планова заміна термопасти на процесорі та відеокарті;
  • регулярна чистка системи охолодження в ноутбуках та ПК за допомогою стиснутого повітря.
  • заміна кулера на більш потужний або встановлення водяного охолодження для ПК;
  • використання спеціальної підставки для ноутбука;
  • не ставити ноутбук при роботі на поверхні, які перешкоджають притоку повітря, а також сприяють перегріванню;
  • не користуватися при високих температурах середовища — на сонці чи поруч обігрівачів.

Что такое тротлинг?

ВИСНОВКИ

Тротлінг — це система захисту від перегріву при якій знижується продуктивність. Якщо ви часто працюєте з ресурсоємними додатками чи іграми, то варто купувати пристрої з системами охолодження, бажано рідинними, оскільки вони найбільш ефективні. Для ПК тротлінг не настільки актуальний оскільки у великому корпусі не важко розмістити потужний кулер і компоненти розташовуються на великій відстані один від одного, але регулярна очистка від пилу необхідна в будь-якому випадку. 

В ноутбуках ситуація складніша, тому є сенс покупки підставки з активним охолодженням. Час від часу потрібно замінювати термопасту та проводити очистку в сервісному центрі чи хоча б поверхневу за допомогою стиснутого повітря. 

Щодо смартфонів, то боротися з тротлінгом ще важче. Якщо у вас не ігровий смартфон, а відповідно в ньому не передбачене охолодження, то під час ігрових сеансів чи під час користування важкими додатками варто виймати смартфон із чохла, не користуватися ним біля джерел тепла та ні в якому разі не користуватися ним під час зарядки, оскільки додатково буде нагріватися ще й батарея. Не зайвим буде робити короткочасні перерви під час тривалих навантажень.

Читайте також:
Ноутбук 2E Imaginary 15: конкурентам потрібно потіснитися?
Компанія 2Е - новий гравець на ринку ноутбуків. Нещодавно вони представили одразу 3 лінійки пристроїв: Rational, Imaginary та Pro Complex. Сьогодні протестуємо лептоп 2Е з мультимедійної лінійки Imaginary, щоб зрозуміти чи вийшов перший млинець нанівець. 3 товарів Великий блок ДИЗАЙН, ІНТЕРФЕЙСИ Т
03/12/2022
Компанія 2E представила фірмові ноутбуки
Зустрічай новинку в КТС  — ноутбуки від 2Е. І одразу скажемо, що можеш не хвилюватись щодо надійності, адже для 2Е використовуються компоненти перевірених виробників, корпус виготовляють з міцних та надійних матеріалів, а також на новинки діє гарантія до 3 років.  Особливості ноутбуків 2Е Кожен
31/10/2022
Як вибрати ноутбук для школи?
Навчальний процес цього року розпочався дуже нервово. Частина дітей змушена вчитися дистанційно, частина повернулася до школи, проте ненадовго, бо незабаром зимовий період. Те ж саме стосується і студентів. Цьогоріч дистанційка є невідворотною, тому ми зробили для вас коротку інструкцію, яка допомож
16/09/2022
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?