Що таке LTPO-дисплей?

23/08/2021

Сьогодні OLED є найбільш затребуваним типом матриці і використовується в більшості флагманських пристроїв, але і в цьому типі матриці є свої нюанси та обмеження, тому вже ходять чутки, що iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max будуть використовувати LTPO-матрицю. Аналогічна матриця з’явиться і в Xiaomi Mi 12 та інших ще не анонсованих флагманах. Нижче розповімо в чому її переваги.

iPhone-13-Battery-Life-Feature-1--1.jpg

Не так давно на ринку з’явилися пристрої з LTPS-дисплеями. LTPS (Low Temperature Poly Silicon) — низькотемпературний полікристалічний кремній. Ця технологія виробництва матриці дозволила зменшувати енергозатрати на 20-30%. Однак навіть в LTPS є один критичний недолік — фіксована частота оновлення екрану, а відповідно на деяких смартфонах ви можете вибирати тільки між двома значеннями — 60 або 120 Гц.

В деяких сценаріях використання такий підхід взагалі недоречний. Наприклад, ви встановили частоту оновлення 120 Гц і при цьому читаєте книгу, де зображення на екрані змінюється рідше, ніж один раз на дві хвилини, а відповідно навіщо вам, щоб екран оновлювався 120 разів за секунду? Теж саме стосується режиму Always-On Display, коли екран постійно увімкнений для відображення часу або сповіщень. Для цього режиму навіть 60 Гц надто багато, а якщо частоту зменшити не можна, тоді це погано впливає на автономність, бо зменшити енергоспоживання фактично неможливо.

Кілька років тому Apple здогадалася як вирішити цю проблему і винайшла технологію LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxid) — низькотемпературний полікристалічний оксид. Глобально такий тип матриці дуже схожий на LTPS за виключенням однієї деталі — в основу тонкоплівкових транзисторів інтегрований шар оксидної плівки. Якщо не вдаватись в технологічні деталі, то це дало можливість контролювати частоту оновлення екрану і вперше Apple використала це в своїх годинниках 4-го покоління, а в Apple Watch Series 5 навіть з’явився контроллер для динамічного налаштування частоти оновлення в діапазоні від 1-го до 60-ти Гц.

ltpo_screen-1170x658.jpg

Якщо ви на годиннику нічого не робите і увімкнений тільки AOD, то частота оновлення екрану знаходиться на рівні 1 Гц (1 раз в секунду) і цього цілком достатньо. Коли ви займаєтесь спортом і на екрані відображається таймер чи секундомір, то частота зростає до 30 Гц, але як тільки ви починаєте переглядати сповіщення та переміщатися по меню частота стає на рівень 60 Гц, а відповідно зростає плавність відображення.

Серед смартфонів першим пристроєм, де була використана LTPO-матриця став Galaxy Note 20 від Samsung. В ньому частота оновлення може варіюватися в діапазоні від 1-го до 120 Гц. Схожий екран буде встановлений в iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max.

h8X_OstYJf6hX978y-6G2uJGHG6X1BR5CVERPsOt0rUkLUXZCbeyjlWoer5PJSVMlh-Gj4EvMUEfANKHWOCxiBgRVCYI79XOvwu3DBcEzeC0TkGGvpTxdLMBf-nOSGJeVMBss8XW=s0

Більшість аналітиків сходяться на думці, що Apple ніколи не використовувала технологію Always-On Display в iPhone якраз через високий розхід батареї і неможливість знизити частоту оновлення при використанні цієї фішки, а разом з LTPO-дисплеєм прийде і AOD.

Загалом LTPO-матриця на 10-15% знижує енергоспоживання, дозволяє автоматично контролювати частоту оновлення екрану залежно від контенту, який відображається, а при необхідності встановлювати частоту 1 Гц для економії заряду акумулятора.

Товари:
Читайте також:
Навіщо потрібен режим “В літаку” у звичайному житті: не лише для подорожей
Режим «В літаку» асоціюється з польотами, але він має значно ширше застосування. Ця функція смартфонів вимикає бездротові з’єднання — мобільну мережу, Wi‑Fi, Bluetooth — і може бути дуже корисною у щоденному житті. Давайте розберемось, коли і навіщо його варто вмикати. Як увімкнути режим "В літаку"
25/06/2025
ТОП-3 смартфони до 10 тисяч гривень: кращі бюджетні рішення 2025 року
  У світі, де якісний смартфон більше не означає великі витрати, знайти гідну модель до 10 000 гривень стало цілком реально. Особливо у 2025 році, коли навіть бюджетні пристрої отримують потужні характеристики, камери з високою роздільною здатністю та функціональність, що ще кілька років тому бул
08/06/2025
Підсумки Google I/O 2025: ТОП-7 головних анонсів
Щорічна подія Google I/O 2025 чітко продемонструвала: для Google штучний інтелект став не окремою опцією, а “операційною системою” усіх сервісів. Нижче - концентрований огляд ключових новинок, на які слід звернути особливу увагу. 1. Google Beam - 3D-дзвінки без гарнітур Підрозділ Project Starline
21/05/2025
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?