Що таке активне шумозаглушення і навіщо воно потрібне?
Майже щомісяця з’являються нові навушники з активним шумозаглушенням. Виробники завжди згадують про це ставлячи його серед ключових переваг свого продукту, особливо це стало затребувано у TWS-навушниках, де реалізувати активне шумозаглушення суттєво складніше. Оскільки це стало популярно, то за це взялися навіть виробники бюджетних “вух” і варто сказати, що тут є свої плюси і мінуси.
- ПЛЮС: навушники з активним шумозаглушенням стали доступні для широкого кола користувачів;
- МІНУС: реалізація активного шумозаглушення в бюджетних моделях справляє викривлене враження про цю технологію і здається, що не настільки вона потрібна, ефективна і зручна.
ЩО ТАКЕ АКТИВНЕ ШУМОЗАГЛУШЕННЯ
Дивно, але мені подобається визначення Wikipedia про цю технологію. Активне шумозаглушення - це спосіб усунути небажаний шум за допомогою накладення спеціально згенерованого звуку. Якщо пояснювати схематично, то це виглядає так:
Для того, щоб до вух слухача долітало менше сторонніх шумів використовуються мікрофони, які вловлюють шум і відтворюють його в динаміках навушників в протифазі. Шум, який долітає до вух слухача і шум, який відтворюють динаміки навушників в протифазі просто нейтралізують один одного і таким чином ми отримуємо чисте звучання з мінімумом сторонніх звуків.
Експерти стверджують, що якщо мікрофон для вловлювання шумів розташований всередині чаши навушників чи на внутрішній частині внутрішньоканальних навушників чи вкладишів, то система шумозаглушення буде найбільш ефективна в низькочастотному спектрі, якщо ж мікрофон розташовується на зовнішній частині чаші чи навушника, то найбільш ефективно він нейтралізуватиме шуми у високочастотному спектрі.
Варіант, коли мікрофон чи мікрофони для шумозаглушення знаходяться всередині найкраще підійде, якщо ви здебільшого використовуєте навушники в громадському транспорті, літаку чи при пересуванні містом. Якщо ж ваш сценарій використання навушників в основному перегляд фільмів та прослуховування музики вдома, то можна обирати варіант із зовнішніми мікрофонами. Серед повноформатних навушників особисто мені технологія шумозаглушення найбільше подобається у продуктах компанії BOSE.
Шумозаглушення достатньо давно дійшло і до TWS-навшників і нижче ви можете побачити найбільш популярні моделі з цією технологією.
ПЕРЕВАГИ АКТИВНОГО ШУМОЗАГЛУШЕННЯ
Збереження слуху
Часто буває, що в шумних місцях, щоб “перебити” шум і почути трек доводиться викручувати гучність на максимум, що погано впливає на слух, а з активним шумозаглушенням фактично на будь-якому рівні гучності в навушниках ви будете чути найдрібніші деталі.
Якість звучання
Оскільки сторонні шуми не змішуються з музикою та вокалом, то ви можете повністю зануритись в трек з його найдрібнішими звуками, голосами та паузами.
ВИСНОВКИ
Активне шумозаглушення технологія однозначно варта уваги, особливо якщо ви часто подорожуєте, працюєте в шумному офісі чи дивитесь фільми в навушниках. Ця технологія доступна, як у повноформатних навушниках так і в компактних TWS-навушниках. Незважаючи на те, що вона споживає додаткову енергію, а значить навушники без шумозаглушення з аналогічною ємністю акумулятора будуть “жити” довше, але все ж переваги у вигляді чистого звучання треку та безпеки слуху радикально переважають.