Що робити, якщо пам'ять телефону переповнена?

26/12/2017

Коли ви бачите в описі смартфона «64/128/256 ГБ внутрішньої пам'яті», варто пам'ятати — насправді користувачу доступно на 5-15 ГБ менше. Решту пам'яті займає система і вбудовані у неї програми. На жаль, вказувати точну кількість вільного місця для кожного телефону неможливо, адже обсяг доступної пам'яті різний в кожній окремій моделі і залежить від того, скільки зайвого додав в прошивку виробник.

Мінімально рекомендований вибір на сьогодні 64/128 ГБ. У цьому випадку користувачу буде доступно приблизно 50-55/110-115 ГБ чого вже достатньо для того, щоб не сильно обмежувати себе у встановленні нових додатків. Якщо ви оберете, наприклад iPhone 13 Pro у версії 512 ГБ, то можна забути про видалення чого завгодно на кілька років.

Втім, заплатити більше 30-40 тисяч гривень за новий смартфон від Apple може не кожен, тому смартфон із великим об'ємом накопичувача можна пошукати і серед моделей від інших виробників. Адже сьогодні смартфони з великим об'ємом пам'яті випускають практично всі — від найближчого яблучного конкурента — Samsung до Xiaomi.

galaxy-s22-features-iphone.jpg

Карти пам'яті

Збільшити об'єм пам'яті у смартфоні дуже легко — достатньо купити MicroSD потрібного вам об'єму і перенести накопичені в телефоні фото і програми на неї. Тим більше, що Android дозволяє встановлювати програми прямо на карту пам'яті, де будуть зберігатися всі фото та відео. Вибираючи нову карту, обов'язково зверніть увагу, наскільки швидко вона працює, наприклад class 10 буде працювати в кілька разів швидше, ніж class 4. Ця цифра позначає швидкість запису-читання, тому чим вона вища, тим краще. Правда, зі збільшенням класу зростає і ціна.

Купувати карту пам'яті варто в перевірених місцях, де не продають підробки і все буде в порядку. До того ж на карту поширюється гарантія і якщо щось піде не так, ви можете отримати заміну згідно з умовами передбачених при купівлі. Вкрай рідко несподівані відмови карт пам'яті все ж трапляються, тому всі важливі для вас фото, відео та документи краще копіювати в хмарне сховище.

Xiaomi-Redmi-Note-11-Pro-CECT-Forest-Green-4.jpg

Купуючи новий смартфон, не забудьте перевірити, як в ньому організований слот для MicroSD. У багатьох моделях слот карти пам'яті сумісний з слотом для SIM-карти — для економії місця і витрат на виробництво. На практиці це означає, що використовувати одночасно ви зможете: або карту пам'яті або другу SIM-карту.

Куди зникає пам'ять в смартфоні?

Як ми вже з'ясували, пам'ять в смартфоні, зазвичай, закінчується з кількох причин: деяку частину забирає система (і це виправити ніяк не можливо), частину заберуть встановлені додатки та дані, які потрібні їм для роботи. Забезпечуючи більш швидкий доступ до важливих даних, телефон використовує кеш, де зберігається те, що ви шукаєте і запускаєте найчастіше. Ця частина роботи системи підвищує зручність використання і при цьому забирає пам'ять. Додатки, що обіцяють миттєво видалити все накопичене сміття, не завжди ефективні. До того ж сьогодні практично в кожній оболонці є свої інструменти для очистки простору. Потрібно бути дуже уважними використовуючи різні «бустери» та «клінери», щоб не втратити важливі вам файли. В будь-який момент ви можете перейти в меню налаштувань у розділ «Пам'ять» та подивитися на перелік встановлених додатків і вибрати ті якими не користуєтесь, щоб звільнити місце.

61b0dcb6aeb3c0.13119948.jpg

Якщ нічого не допомагає, то є сенс «Скинути смартфон до заводських налаштувань» і після цього встановити лише ті додатки, що дійсно використовуються кожен день або знайти більш «легкі» альтернативи для потрібних додатків в Google Play чи AppStore.

Що робити, якщо смартфон не підтримує карту пам'яті?

Історично в iPhone ніколи не було слоту для карти пам'яті. І причина зовсім не в тому, що Apple хоче заробити більше, продаючи телефони з великим об'ємом пам'яті вдвічі дорожче, ніж коштував сам чіп пам'яті вдвічі більшого об'єму. Головна причина — в неможливості проконтролювати якість обраної користувачем Micro SD і швидкість її роботи. Занадто повільна карта буде викликати пригальмовування і в роботі iOS, помилки в зчитуванні нових даних можуть викликати збої і в роботі системи. Можемо припустити, що навряд чи коли-небудь на ринку з'являться iPhone з картами пам'яті. З іншого боку, нічого страшного в цьому немає — виробник подбав про те, щоб у вас завжди був вибір: від 64 ГБ у старіших моделях до вражаючих 1 ТБ в новіших. Залишається тільки підібрати бюджет, визначитися із завданнями для смартфона і вибрати найкращий для себе варіант. До того ж, якою б швидкою не була карта пам'яті, вбудована пам'ять, зазвичай, працює швидше і надійніше.

Скільки пам'яті має бути в сучасному смартфоні?

Висновки з прочитаного вище зробити дуже просто, чим більше пам'яті, тим краще. Мінімальний обсяг, який обіцяє більш-менш комфортну роботу з телефоном сьогодні - 64 ГБ. Якщо ви робите багато фото, любите селфі і відео, обирайте моделі з 128/256 ГБ. Тим, хто не розлучається з телефоном практично ніколи, не тільки фотографуючи, а й багато граючи, рекомендуємо вибрати модель з 512 ГБ або 1 ТБ. У цьому випадку місця вистачить на ігри і фото-відео високої якості.

002.png

Що робити з важкими додатками?

Використовуючи Lite-версії додатків ви економите місце в пам'яті смартфона і це стосується вбудованої та оперативної пам'яті. Не варто зловживати і різноманітними лаунчерами та оболонками, які у фоновому режимі завантажують оперативну пам'ять смартфона. Зазвичай крім використання оперативної та вбудованої пам'яті такі додатки ще й впливають на автономність апарату.

Ігри та сповіщення

Встановлюючи ігри, перевіряйте, які дозволи вони вимагають для своєї роботи — це видно в той момент, коли ви погоджуєтеся із встановленням. Якщо в списку необхідних дозволів ви бачите «сповіщення», це означає тільки одне — гра буде постійно надсилати вам прохання запустити її і продовжити розважатися, а також повідомляти про нові події в ігровому світі. Інколи це добре, якщо гра улюблена і запускаєте ви її часто. В інших випадках такі повідомлення вимагають місця в оперативній пам'яті і ресурсів телефону, а це заважає йому засинати і економніше витрачати заряд акумулятора. Встановивши гру краще відразу ж заглянути в її налаштування і відключити небажані сповіщення.

700ad7265c2be4a520c00cfc9ce84adf83c1a6b9.jpg

До речі, саме ігри займають в пам'яті смартфона більше місця — від 200 МБ за маленьку головоломку до 3-7 Гб для шутера чи симулятора перегонів. Про те, скільки займе місця та чи інша програма, іноді можна здогадатися тільки після першого запуску. Заманюючи користувачів скромним об'ємом — 100 МБ, програма завантажує решту файлів при першому запуску додатку, тому за цим теж варто слідкувати.

Додатки для навігації

Якщо ви використовуєте навігаційні програми, то не забудьте купити зарядку в авто, адже більшість з навігаціних додатків в процесі роботи витрачають заряд акумулятора приголомшливо швидко. Якщо використовувати карти офлайн попередньо завантаживши їх на смартфон, то розряджання буде відбуватися не так швидко, однак точність і детальність карт буде нижчою. Варто пам'ятати, що навігаційні програми важко «перетравлюються» смартфонами бюджетного рівня з невеликим об'ємом оперативної пам'яті і не дуже ємним акумулятором. Іноді навантаження на процесор настільки велике, що смартфон розряджається швидше, ніж заряджається. Тому при виборі програми навігації є тільки два варіанти дій - використовувати для поїздок карти Google, оффлайн-карти певного регіону або ж купити швидку автомобільну зарядку.

Висновки

  • Легкі додатки часто не менш функціональні, ніж важкі. Завжди звертайте увагу, чи є альтернатива великій програмі (схожі програми можна знайти в Google Play, внизу сторінки, після установки попереднього додатку).
  • Якщо ви граєте ігри, то відключайте сповіщення, адже вони заважають смартфону засинати і витрачають заряд батареї.
  • Побачити, скільки місця займе нова гра, іноді можна тільки після установки.
  • Використовуйте легкі версії месенджерів та соціальних мереж та інших сервісів.
Написати відгук
Т Тетяна У. 

Пізнавальна стаття. Дякую!

Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?