Samsung Galaxy Buds Pro — кращі навушники від Samsung
Відразу після презентації Samsung Unpacked 2021 ми опублікували “Перший погляд на Samsung Galaxy Buds Pro” в якому поділилися першими враженнями та характеристиками нових навушників і пообіцяли, що розкажемо про них детальніше, коли вони будуть у нас на огляді. Цей час прийшов, тому нижче коротко про ключові фішки та можливості Galaxy Buds Pro.
ДИЗАЙН ТА ЕРГОНОМІКА КЕЙСУ
Кейс матовий, він не заляпується, не збирає відбитки пальців та мікроподряпин. По габаритах більший за кейс від AirPods. Легко поміщається в маленьку кишеню джинсів. Підтримує бездротову зарядку. Може заряджатися від смартфонів, які підтримують реверсивну зарядку. Є три кольори на вибір: чорний, сріблястий та фіолетовий. Відкрити кейс однією рукою майже неможливо та й чи потрібно? На відміну від Buds Live внутрішня частина кейсу повністю перероблена і тепер навушники діставати дуже легко.
ДИЗАЙН ТА ЕРГОНОМІКА НАВУШНИКІВ
Навушники вакуумні і нагадують по дизайну Galaxy Buds та Buds Plus. Відчувається, що над ергономікою попрацювали, бо сідають у вуха вони ще легше і майже не відчуваються. Захищені від вологи по стандарту IPX7, тому дощ, піт і навіть короткочасне занурення у воду не виведуть їх з ладу. Зовнішня частина навушника виконана з глянцевого пластику і на ньому відбитки пальців збираються дуже швидко. На фото нижче є порівняння навушника Galaxy Buds Pro та Galaxy Buds.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА КЕРУВАННЯ
Якщо у вас смартфон Samsung, то ви отримаєте всі фішки навушників, включаючи анімацію при підключенні, якщо ж у вас будь-який інший смартфон, то доведеться підключатися через меню Bluetooth. Естетики менше, але по часу приблизно теж саме. Також можна підключитись до навушників за допомогою додатку Galaxy Wearable, який в процесі встановлення ще попросить встановити окремий плагін і тоді ви можете користуватися навушниками на повну потужність. Які жести доступні?
- play/pause — один дотик до будь-якого навушника або вийняти навушник з вуха (автопауза);
- наступний трек — подвійний дотик до будь-якого навушника;
- попередній трек — потрійний дотик до будь-якого навушника;
- прийняти/відхилити виклик — подвійний дотик до будь-якого навушника.
Є дії, які ви можете налаштувати на “утримання” на певному навушнику, наприклад, якщо серед пунктів меню ви оберете Spotify, то якщо ви в навушниках, а Spotify навіть не запущений, то зробивши дотик і трішки потримавши додаток автоматично відкриється і почне відтворювати останню композицію. Також на жест “утримання” можна поставити збільшення/зменшення гучності, голосовий асистент чи перемикання налаштувань шумозаглушення.
ДОДАТОК
Galaxy Wearable — це дуже вагомий аргумент на користь придбання навушників Samsung, бо тут ви можете налаштувати активне шумозаглушення чи взагалі його відключити, налаштувати керування під себе наскільки це можливо, оновити ПЗ чи скористатися 6-ма пресетами еквалайзеру. В додатку є практична фішка “Пошук навушників”. Якщо навушник загубився в межах кімнати, то через динамік навушника буде йти звук, який легко почути. В додатку також можна подивитися рівень заряду батареї та заблокувати будь-які дії з сенсорними панелями навушників.
АКТИВНЕ ШУМОЗАГЛУШЕННЯ
Якщо ви правильно підібрали амбушюр, то зможете оцінити навіть пасивне шумозаглушення, а активне вас взагалі здивує. Звісно воно не зрівняється з тим, яке можна зустріти в повнорозірних навушниках, але як для TWS, то це справді гідно. В додатку ви можете налаштовувати рівень шумозаглушення — високий або низький. Також є режим прозорості під назвою “звуковий фон”. В додатку теж можна налаштувати 4 градації чутливості цього режиму. Однак це не головне. Головна фішка, яка з'явилася в Buds Pro — датчик кісткової провідності, який розуміє, коли ви починаєте говорити і вмикає режим прозорості на 5/10/15 секунд (можна налаштувати в додатку). Для офісних працівників така фішка дуже сподобається.
ЗВУЧАННЯ
Нагадаю, що в кожному навушнику є по 2 динаміка: 11-міліметровий для низьких та середніх частот і 6,5-міліметровий для високих. Я користуюся навушниками Galaxy Buds, тому мені є з чим порівняти і можу сказати, що Buds Pro — це крок вперед. На низьких частотах більше деталей і загалом жоден діапазон частот не провалений. Приставка Pro в назві звісно не робить ці навушники професійними чи аудіофільськими, але у своєму сегменті вони без перебільшення одні з кращих. Відставання звуку від зображення немає.
ФІШКИ
Galaxy Buds Pro можуть швидко перемикатися між пристроями, а якщо у вас пристрої Samsung, то це буде відбуватися автоматично. Наприклад, коли ви дивитесь фільм на планшеті, а на смартфон йде виклик. Фішка під назвою “Аудіо 360” з технологією Dolby Head Tracking буде доступна тільки для власників смартфонів Galaxy S21, S21 Plus та S21 Ultra. Як вона працює? Завдяки вбудованим в навушники акселерометрам буде формуватися ефект присутності під час перегляду відео зі смартфона. Функція працює коректно і швидко реагує на зміну положення голови користувача.
МІКРОФОНИ
Вже в live-версії навушників Samsung з мікрофонами було все гаразд, а тут пішли ще далі. В Pro-версії з’явився спеціальний “фільтр” для вітру, тому співрозмовник добре вас чутиме навіть, якщо ви будете в достатньо шумному та вітряному місці.
АВТОНОМНІСТЬ
Навушники можуть грати від одного заряду близько 8-ми годин без увімкненого шумозаглушення, а якщо його увімкнути, то близько 5-ти годин. Кожен навушник має батарею ємністю 61 мАг. Кейс має батарею на 472 мАг, він також підтримує бездротову зарядку та додає до автономності навушників ще 20 годин. Є швидка зарядка навушників, тому за 5 хвилин підзарядки в кейсі вони можуть відтворювати музику ще близько 1 години.
ВИСНОВКИ
Без перебільшення Samsung Galaxy Buds Pro одні з кращих TWS-навушників у своєму сегменті. Вони без проблем можуть створити конкуренцію для AirPods Pro. Тут подвійні динаміки, інтелектуальна система активного шумозаглушення, чудова автономність, фірмовий додаток, захист IPX7, новий рівень звуку через мікрофони та ще чимало фішок.