Samsung Galaxy А53 знову ТОП?
Кожного року компанія Samsung намагається оновити не лише флагманські смартфони, а й іміджеву лінійку Galaxy А. Сьогодні ми подивимось на найпопулярнішу модель, яка завжди розлітається, як гарячі пиріжки — Samsung Galaxy А53.
Дизайн і комплектація
Смартфон не дуже змінився в плані дизайну, проте став трохи тоншим та вужчим. На задній панелі лишили софт-тач покриття, а от роз'єму 3.5 мм для навушників позбавились.
Щоб користуватися дротовими навушниками необхідно буде придбати навушники з роз'ємом Type-C або перехідник з Type-C на 3.5 мм. У комплекті перехідника немає, але придбати його можна у нас.
Samsung вирішила перемістити лоток SIM-карти в нижню частину поряд із зовнішнім динаміком. Лоток може містити або одну карту Nano-SIM та карту microSD або дві картки формату Nano-SIM. Це означає, що вам доведеться обирати між другою SIM-картою та більшим об'ємом пам’яті.
Порт USB Type-C також знаходиться на нижній панелі з підтримкою швидкості передачі даних USB 2.0. Захист від вологи та пилу за стандартом IP67 наявний. Блок камери, як і в попередній моделі, зробили обтічним, хоч він і виступає з корпусу, проте сам смартфон здається монолітним, мінімалістичним та міцно зібраним. Рамки смартфону також з пластику і мають глянсове покриття, яке імітує алюмінієві рамки флагманської лінійки S, проте на дотик, звісно, так не відчуваються.
Хоча А53 і отримав трохи більший об’єм акумулятора, ніж А52, його вага не збільшилася - це 189 грам. А53 буде доступний у декількох кольорах — чорний, білий, блакитний та рожевий.
Згідно з останніми трендами яблучної компанії тут також немає зарядного пристрою в комплекті, лише кабель Type-C на Type-C. Нагадаємо, що у минулорічного А52 був зарядний блок потужністю 15W.
Дисплей
Порівняно з А52 рамки дисплею стали трохи тоншими. А53 отримав екран розміром 6.5 дюймів з Super AMOLED матрицею, роздільною здатністю FullHD+, формату 20:9 і яскравістю на рівні 800 ніт, що дозволить користуватися смартфоном навіть при яскравому освітленні. Мінімальна яскравість у точці білого становить близько 1,9 ніт, тому проблем із використанням в темноті не буде.
Є темна тема інтерфейсу, що дозволить економити заряд акумулятора. Також присутня і функція AoD, коли на екрані постійно буде відображатися час та інша корисна інформація (сповіщення, календар, тощо). Це можна буде налаштувати під свої потреби у відповідному розділі Always On Display. Захищено дисплей склом Corning Gorilla Glass 5.
З коробки на екран не поклеєна захисна плівка, тому якщо ви бажаєте максимально захистити свій смартфон від пошкоджень - рекомендую наклеїти захисне скло.
Після поклейки плівки чи скла, бажано знову зареєструвати свій відбиток пальця, бо сканер відбитків розташовано під дисплеєм. Він оптичний і працює дещо повільніше за топові ультразвукові сканери, проте все одно достатньо швидкий аби зовсім не нарікати на його роботу.
Звичайно, оскільки це OLED-панель, ви отримуєте перевагу у вигляді ідеального чорного кольору. Екран налаштовано на відповідність колірному простору DCI-P3 (режим яскравий) або sRGB (природний режим). Кольори виглядають краще з профілем Природний – вони не надто насичені, а білі та сірі відтінки здаються більш холодними. У режимі яскравий — баланс білого можна поправити вручну, як загальним слайдером від холодного до теплого, так і детальніше повзунками RGB.
Galaxy A53 5G отримав частоту оновлення на рівні 120 Гц, але не вистачає автоматичного регулювання, як на флагманських Galaxy S, коли частота оновлення може зменшуватися аж до 1 Гц. A53 5G має лише два параметри – стандартний 60 Гц і високий 120 Гц. Безумовно, що висока частота оновлення швидше розряджає акумулятор. Тобто, це або 60 Гц увесь час, або 120 Гц увесь час. Якщо встановити високу частоту оновлення, то інтерфейс системи безперечно буде відображатися з частотою 120 Гц, також висока частота оновлення доступна в більшості браузерів, соцмережах та іграх з підтримкою 120 Гц, наприклад, Пригоди Альто чи Asphalt 9. Лише деякі додатки перемикають частоту оновлення на нижчу, вочевидь, що це додаток камери і, що мене здивувало, Google карти.
Підсумовуючи, можна сказати, що А53 отримав гідний дисплей з високою яскравістю та частотою оновлення, що дозволить вам не лише насолодитися відео і соцмережами, але й пограти в ігри.
Процесор та пам’ять
Galaxy A53 5G оснащено новим 5-нанометровим чіпсетом Exynos 1280 від Samsung, що замінив Snapdragon 720, який був у минулорічного А52. Exynos 1280 містить два «великих» ядра Cortex-A78 з тактовою частотою до 2,4 ГГц і шість «малих» Cortex-A55, які працюють на частоті до 2,0 ГГц.
Серед доступних конфігурацій 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 чи 256 вбудованої. Як ви пам'ятаєте розширити внутрішню пам’ять можна карткою microSD.
А53 доволі непогано показав себе у тесті на троттлінг. Природно, у міру того, як зростає температура, тротлінг процесору є неминучим і очікуваним, проте він не є критичним. Моя версія на 6 ГБ оперативної пам’яті у тесті AnTuTu здобула 425 тисяч балів. "Важкі" ігри йдуть без будь-яких проблем та лагів: можна встановлювати все і грати у своє задоволення.
З коробки смартфон працює на ОС Android 12 з фірмовою оболонкою One UI 4.1.
Комунікації
Смартфон отримав версію Bluetooth 5.1 з підтримкою LE для підключення таких гаджетів, як смарт-годинники, проте A53 5G втратив підтримку стандарту АХ чи Wi-Fi 6, яка була в його попередника. Тут ви отримуєте стандартний двохдіапазонний Wi-Fi версії АС 5 Ггц з WiFi Direct і режимом точки доступу. NFC-модуль для безконтактного розрахунку присутній.
Автономність
А53 отримав акумулятор обсягом 5000 мАг з підтримкою швидкого заряджання потужністю 25W. Повна розрядка у тесті Geekbench з максимальною яскравістю екрану і частотою оновлення 120 Гц зайняла 7 годин і 51 хвилину. З частотою оновлення 60 Гц можна сміливо додати 30% до часу автономної роботи. Повне заряджання від 0 до 100 відсотків із блоком зарядки на 25W буде займати близько півтори години. За півгодини смартфон досягає відмітки у 45%.
Камери
Що стосується камер, їхні характеристики не змінилися - це основна камера на 64 МП, ширококутна на 12 МП, макромодуль і TOF-модуль по 5 МП. Фронтальна камера на 32 МП.
Висновки
Samsung А53 вийшов чудовим пристроєм із привабливим дизайном і чудовою якістю збірки, захистом від вологи та пилу IP67, що рідко зустрічається в цій ціновій категорії за межами бренду Samsung. Дисплей чудовий, як і час автономної роботи. Новий чіп Exynos 1280, хоча і не позбавлений недоліків, все ж дуже гідний. Звичайно, ви отримуєте найновішу оболонку One UI 4.1 з операційною системою Android 12 і розширену підтримку програмного забезпечення: чотири оновлення для ОС і п’ять років для безпеки.