Samsung Galaxy A34: бюджетний флагман
Samsung Galaxy A34 — смартфон середнього класу, якому є чим похвалитися, особливо зважаючи на те, що в багатьох характеристиках він не поступається флагманам. Традиційно А-серія є більш доступною в порівнянні з S-серією, але якраз за нею цікаво спостерігати з точки зору як розвиваються смартфони середнього класу. Адже в Galaxy A34 екран з частотою оновлення 120 Гц, сертифікований вологозахист, швидка зарядка і сканер під екраном.
Далі в огляді розповімо чим цей смартфон відрізняється від флагманів та чому варто купити Galaxy A34, якщо ви шукаєте доступний смартфон, але який буде актуальним впродовж кількох років.
ДИЗАЙН
Цього року дизайн смартфонів A-серії повторює дизайн флагманської лінійки S23: камери без острівця, ширший корпус та матові рамки. Рамки і задня панель виконані з пластику і це якраз ті моменти, які відрізняють А-серію від флагманів в плані дизайну.
Galaxy A34 важить 199 грамів, тому відчувається приємно важким. Крім того, в порівнянні з А33 (74 мм) та А32 (73.6 мм) тут суттєво зросла ширина смартфона (78.1 мм) і однією рукою керувати ним навряд чи вдасться. Смартфон має захист від вологи та пилу згідно стандарту IP67, що означає, що смартфон переживе занурення на глибину до 1 метра на 30 хвилин в прісну воду.
На нижньому торці є динамік, мікрофон та USB Type-C 2.0, роз'єму для навушників немає і це ще один момент, який є відголоском флагманів у смартфонах середнього класу.
На верхньому торці лоток для SIM-карти формату nanoSIM і він гібридний, адже ви можете розмістити або дві SIM-карти або SIM-карту та карту пам’яті. В коробці зі смартфоном, крім документації, є тільки кабель Type-C на Type-C і в цьому сенсі в A34 все один в один як у флагманів.
На вибір користувачу доступно 4 кольори корпусу: чорний, сріблястий, фіолетовий та салатовий.
ДИСПЛЕЙ
Екран — це завжди сильна сторона сучасних смартфонів Samsung і Galaxy A34 не виключення. Він отримав 6,6 дюймовий Super AMOLED екран з підтримкою частоти оновлення 120 Гц, однак частота оновлення тут не адаптивна, тобто вона не регулюється автоматично. Навряд чи ви це відчуєте в реальному користуванні, але це впливає на швидкість розряджання батареї.
Благо, що смартфон підтримує темну тему інтерфейсу, яка може працювати за вказаним вами розкладом і це трохи заощадить заряд. Тут немає підтримки HDR10+ і це відрізняє смартфон від S-серії та навіть від Galaxy А54, який був презентований днем пізніше після Galaxy А34.
У верхній частині екрану є невеликий чубчик для фронтальної камери. Дисплей захищений склом Corning Gorilla Glass 5-го покоління.
Традиційно ви можете налаштувати кольори дисплею обравши з двох пресетів, встановити баланс білого та навіть покрутити повзунки RGB вручну. Є режим Always-On Display, який може працювати за графіком, а ще його можна злегка налаштувати під себе.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Якщо дуже коротко, то працює смартфон дуже швидко і плавно, але якщо вдаватися в технічну частину, то він оснащений процесором від Mediatek — Dimensity 1080. На борту є 6 ГБ або 8 ГБ оперативної пам’яті, вбудованої може бути 128 ГБ або 256 ГБ. До речі, при необхідності ви можете збільшити об’єм оперативної пам'яті, використавши частину внутрішньої пам’яті та отримавши зверху від 2 до 8 ГБ оперативки. Нагадаю, що смартфон підтримує карти пам’яті MicroSD.
В AnTuTu наш Galaxy А34 на 8 ГБ оперативної пам’яті набрав 486 тисяч балів і непогано проявив себе в тесті на тротлінг. Звісно смартфони А-серії не є uеймерськими рішеннями, але будьте певні, що Call of Duty Mobile чи схожі ігри без проблем можна грати, хоча вони завантажать смартфон по повній.
Galaxy A34 працює на Android 13 з фірмовою оболонкою One UI 5.1. Ви можете розраховувати на оновлення впродовж 4-х років, а патчі безпеки будуть оновлюватися протягом 5-ти років. Варто відзначити вібровідгук, який покращили. Він ще не на рівні серії S23, але покращення відчутне, особливо якщо в налаштуваннях ви встановите максимальний рівень вібрації.
КАМЕРИ
Galaxy А34 має основний модуль на 48 МП, а також 8 МП ультра ширококутний модуль. Третій об’єктив на 5 МП — це макромодуль. Фронтальна камера на 13 MП.
Приємно, що вже друге покоління постіль камера має оптичну стабілізацію зображення. До речі, в порівнянні з Galaxy A33 тут немає окремого модуля для вимірювання глибини кадру при зйомці портретів.
На фото є традиційний почерк Samsung — висока деталізація, підвищена яскравість та контрастність. Для більшості користувачів це подобається, хто ж бажає більш природних кольорів, то має “погратися” з налаштуваннями.
До речі, смартфон чудово розмиває фон, якщо робити портрети на фронтальну камеру. Також фронтальна камера, як і основна, може знімати 4К-відео.
АВТОНОМНІСТЬ
Смартфон отримав батарею на 5000 мАг. Є підтримка швидкої зарядки на 25W. На жаль, смартфон немає підтримки бездротової зарядки, бо це вже прерогатива більш дорогих пристроїв Samsung.
У тесті GeekBench з максимальною яскравістю дисплею та максимальним навантаженням на процесор на одному повному заряді Galaxy А34 протримався 11 годин і 32 хвилини.
Цікаво, що ви можете встановити ліміт заряджання до 85% від максимуму для продовження терміну служби батареї. Нагадаємо, що адаптер для заряджання доведеться придбати окремо. Навіть при умові, що ваш адаптер підтримуватиме потужність 25W, то на повну зарядку піде приблизно 2 години.
КОМУНІКАЦІЇ ТА ЗАХИСТ
Є підтримка WiFi a/b/g/n/ac, bluetooth версії 5.3 та NFC для безконтактних розрахунків. Сканер відбитків пальців є оптичним і розташований під дисплеєм. Він працює добре, але розташований надто низько, тому не завжди зручно розблоковувати смартфон. Є і розблокування по обличчю за допомогою фронтальної камери, не так надійно і швидко, як FaceID, проте така можливість є.
ВИСНОВКИ
Galaxy A34 — це смартфон середнього класу, який може похвалитися майже флагманськими характеристиками, але при цьому більш доступний. Galaxy A34 — це про красивий дизайн, практичність та якість від А-бренду. Якщо більш конкретно, то найбільш нам сподобалось те, що тут є вологозахист, частота оновлення 120 Гц, наявність стереодинаміків, хороша автономність і покращення, які стосуються комунікацій. Решта характеристик ще з попереднього покоління були на високому рівні, тому зміни мінімальні.
Супер