Redmi Note 10 5G: переоцінений чи недооцінений?
Лінійка Redmi Note 10 дуже розрослася і сьогодні в нас на огляді черговий представник цієї лінійки, а саме Redmi Note 10 5G. З назви моделі стає зрозуміло в чому фішка смартфона, але для українського ринку ця фішка поки далеко не головна, бо 5G немає навіть у найбільших містах. Однак варто також пам’ятати про те наскільки швидко розгорнулася мережа 4G після того, як все було узгоджено з владою, тому є надія, що з 5G буде аналогічно.
КОМПЛЕКТ
В коробці зі смартфоном є все необхідне, щоб відразу почати користуватися смартфоном — швидка зарядка, силіконовий чохол, голка для SIM-карти, а на екран наклеєна захисна плівка.
ДИЗАЙН
Всі смартфони лінійки Redmi Note 10 легко впізнати завдяки унікальному оформленню блоку основної камери. Якщо одягнути силіконовий чохол, то вона взагалі не виступає. Рамки виконані з пластику, а задня панель матова. Не скажу, що це вберігає її від забруднень, але смартфон виглядає дорожче. Рамки навколо екрану середніх розмірів, а підборіддя трішки товстіше, ніж рамки з усіх сторін. На правій грані в клавішу живлення вбудований сканер відбитків пальців. Традиційно для смартфонів Xiaomi він працює швидко і без помилок. Таке розташування сканеру відбитків є оптимальним на даний момент для смартфонів бюджетного сегменту.
На верхньому торці є роз’єм для навушників. На лівій грані розташувався також гібридний лоток для SIM-карти, тобто одна SIM-карта і на вибір ще одна SIM-карта чи карта пам’яті. На нижній грані розташувався динамік, але підтримки стерео тут немає, бо на верхньому торці в отворах схожих на динамік розташувався ІЧ-порт та мікрофон.
ЕКРАН
Смартфон отримав екран на 6,5 дюйма з роздільною здатністю FullHD+. На відміну від звичайної “десятки” та Note 10 Pro тут не AMOLED-матриця, тут IPS. Між іншим є підтримка частоти оновлення 90 Гц і доречно її увімкнути, бо на розряджання смартфону це майже не впливає, а інтерфейс стає швидшим та плавнішим. Єдине, що можу виокремити серед нюансів — невисока максимальна яскравість. Якщо в приміщенні все без проблем, то під сонячними променями хочеться ще додати яскравості, а такої можливості немає. Щодо кутів огляду, то при повороті зображення тьмяніє.
Темна тема інтерфейсу є, але з точки зору енергоефективності вона вам ніяк не допоможе, бо тут IPS, також є режим читання та можливість налаштування колірної схеми під себе.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон працює на процесорі середнього класу від MediaTek — Dimenсity 700 з графічним ядром Mali-G57. Він виконаний по нормах 7-нанометрового техпроцесу. В нашому смартфоні встановлено 4 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4X, а також 128 ГБ вбудованої UFS 2.2. Є також версія на 64 ГБ.
Переш, що вас приємно здивує — це те, що цей смартфон потягне всі ігри, які доступні в магазині додатків, щоправда найбільш важкі типу Genshin Impact на мінімальних налаштуваннях графіки, але все ж. Друга приємність в тому, що смартфон взагалі не гріється, а відповідно і тротлінг мінімальний. В AnTuTu смартфон набирає 265 тисяч балів. Ще не так давно такі показники в AnTuTu показували флагманські пристрої.
КАМЕРА
Основна камера складається з трьох модулів — ширококутний на 48 МП, макро на 2 МП та сенсор глибини на 2 МП, але в 90% випадків ви будете використовувати лише той, що на 48 МП. Що можна сказати про знімки з Redmi Note 10 5G? Якість фото співрозмірна кількості світла. При хорошому денному світлі фото деталізовані та яскраві, але в приміщеннях та в сутінках відразу з’являються шуми. Рекомендую завжди використовувати HDR, бо без нього ділянки у тіні часто завалені, а світлі частини пересвічені.
Макро-режим тут це фактично фішка заради фішки, бо 2 МП без автофокуса звісно ж не видають бажаного результату. Є окремий режим “ніч” і якщо вам потрібно щось сфотографувати в сутінках, то є сенс його використовувати. В плані відеозйомки смартфон нічим не здивував. Якість відео прийнятна, а інколи навіть хороша, але максимальна роздільна здатність знаходиться на рівні FullHD 30 кадрів.
АВТОНОМНІСТЬ
Смартфон отримав батарею на 5000 мАг. В тесті Geekbench смартфон набрав 5900 балів і зі 100% розрядився до 0% за 9 годин 50 хвилин. Це чудовий показник. При стандартному використанні вам його вистачить на 2 дні роботи. В комплекті зі смартфоном є адаптер потужністю 22,5W, але заряджає смартфон він не дуже швидко. Від 0 до 100% смартфон заряджається приблизно за 2 години 13 хвилин.
ВИСНОВКИ
Апарат має безліч приємних фішок: красивий дизайн, багатий по сучасних мірах комплект, чудова автономність завдяки батареї на 5000 мАг, NFC для безконтактних оплат, 90 Гц, достатньо потужний процесор та основний модуль камери на 48 МП, але разом з тим хотілося б вищої яскравості екрану, ультра ширококутний модуль замість макро та стереодинаміки.