Назад

Процесор від Google в Pixel 6

Чутки про те, що Google мають на меті розробити власний процесор є в мережі починаючи з 2017 року, коли до компанії приєднався екс-працівник Apple, який є дизайнером процесорів. Між іншим, його робота відраз стала помітною, бо тоді світ побачив процесор для обробки зображень від Google під назвою — Visual Core, а пізніше він був замінений на Pixel Neural. До того ж на презентаціях Google хизується своїм чіпом безпеки Titan M.

Навіщо для Google свій процесор? Незалежність та ціна. Не всі компанії можуть собі дозволити виробляти власний процесор, але такий гігант, як Google може собі це дозволити. Врешті-решт, це дозволить зменшити витрати на закупку дорогих процесорів від Qualcomm. Тим більше, що Qualcomm є одним з лідерів ринку і може диктувати свої умови, які не завжди підходять для виробників, але оскільки альтернативи немає, то доводиться погоджуватись на умови запропоновані ними.

procesador-cpu.jpg

Крім того, власний процесор можна “підганяти” під функції своїх пристроїв, як завгодно, як це робить наприклад Apple зі своїми процесорами “A”. До того ж це дуже перспективна ніша, якщо зважити на те, що і ноутбуки будуть переходити на процесори з ARM-архітектурою. Apple про це вже говорить дуже давно і навіть на презентації в листопаді очікуються перші Macbook на ARM.

На початку осені з’явилися чутки, що процесори від Google будуть вже в Pixel 5, але як бачимо лінійка Pixel 5 та Pixel 4a працює на Qualcomm і не флагманських Snapdragon 865 та Snapdaragon 865 Plus, а куди скромнішому Snapdragon 765G. Це було зроблено для того, щоб зробити “нові пікселі” доступнішими, а з власними процесорами можна було б не йти на компроміс між вартістю і потужністю.

google-pixel-5-pixel-4a-5g-event-release-date.jpg

ЩО ВЖЕ ВІДОМО ПРО ПРОЦЕСОР ВІД GOOGLE?

Насправді інфопривід про процесор від Google з’явився не на рівному місті, бо він, як виявляється вже фізично існує і навіть відомі його ймовірні характеристики:

  • виконаний по 5-нанометровому техпроцесу з використання екстремальної ультрафіолетової літографії;
  • 8-ядерний (2 ядра Cortex A-78 — високопродуктивні, 2 ядра Cortex A-76, 4 ядра Cortex A-55 — енергоефективні);
  • графічний чіп Mali MP20, який ще навіть не анонсований, але відомо, що має 20 обчислювальних блоків;
  • сигнальний і нейронний процесори власного виробництва Google — Visual Core та Neural Core.

2_image.jpg

Якщо задум Google реалізується сповна, а чутки справдяться, то нас чекають дуже круті смартфони від “пошуковика”. Якщо компанія у Pixel 6 зможе поставити свій процесор і при цьому ОС Android також своя, то це буде революція, бо нарешті “hard” і “soft” об’єднаються, як це є в Apple. До того ж ми пам’ятаємо, що Google і з стороннім процесором зумів прокачати алгоритми камер своїх апаратів так, що навіть  Pixel 2-3-річної давності може фотографувати на рівні актуальних флагманів 2020 року. Що ж тоді буде, коли Google отримає повну свободу дій на рівні “заліза” можна лише уявити.

 

Особистий кабінет
Привіт! Допомогти ?